Skocz do zawartości

Wyprowadzenie audio Bang & Olufsen - Mobridge?


ygrek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym wyprowadzić sygnał audio z zestawu Bang and Olufsen w Audi. To jest chyba szyna MOST. Zależy mi na zachowaniu pełnej funkcjonalności, czyli m.in. sterowanie głośnością z kierownicy, rozmowa przez telefon po BT, sygnały z czujników PDC w odpowiednich głośnikach, itd. Podobno taką funkcjonalność ma Mobridge M1000-M-DA3.

Czy może ktoś tego używa(ł)?

A może jest inny sposób na wyciągnięcie tego audio?

Dodam, że obecny zestaw audio to MMI 3G+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pudełko wyrzuca z siebie sygnał stereo. Oczywiście może to komu wystarczyć, jeśli cena jest korzystna. Ja jednak zdecydowałem się na ten DA3 bo on wywala 8 kanałów i ma na pokładzie (podobno) fajny DSP, który można obsługiwać z poziomu pokładowego zestawu. A Ty miałeś kiedyś osobiście do czynienia z Mobridge? Chciałem się zapytać o takie doświadczenia użytkowe kogoś. Nawet nie koniecznie tego modelu który wybrałem, tylko  w ogóle coś tego producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pudełko wyrzuca z siebie sygnał stereo. Oczywiście może to komu wystarczyć, jeśli cena jest korzystna. Ja jednak zdecydowałem się na ten DA3 bo on wywala 8 kanałów i ma na pokładzie (podobno) fajny DSP, który można obsługiwać z poziomu pokładowego zestawu. A Ty miałeś kiedyś osobiście do czynienia z Mobridge? Chciałem się zapytać o takie doświadczenia użytkowe kogoś. Nawet nie koniecznie tego modelu który wybrałem, tylko  w ogóle coś tego producenta.

 

pudełko wyrzuca światełko ;) i dalej lecisz na swoje DSP i nie wiem co Ci jeszcze potrzeba ?

Jest też polska firma która robi coś takiego ale nie ma digital out tylko też jakiś dsp na pokładzie i wyjścia analogowe http://www.amtechnology.pl/pl/produkty/adapter-audio-out/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


pudełko wyrzuca światełko ;) i dalej lecisz na swoje DSP i nie wiem co Ci jeszcze potrzeba ?

 

Stereofoniczne światełko. Nie ma osobno tyłu, czyli sygnalizacja akustyczna PDC nie będzie działać jak teraz - przeszkody tylne w tylnych głośnikach, a przednie w przednich. No ale powiedzmy że bym to przebolał, ale to coś wymaga zastosowania zewnętrznego procesora. No i teraz pytanie czy cena tego + DSP to nie jest w przybliżeniu cena mObridge, który jest fajny bo jest all-in-one. Wiesz ile to kosztuje? 

 

 

 


Jest też polska firma która robi coś takiego ale nie ma digital out tylko też jakiś dsp na pokładzie i wyjścia analogowe http://www.amtechnol...pter-audio-out/

 

Z tego co widzę nie obsługuje mojego MMI 3G+ tylko 2G

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rainbow audio DSP 1.8 - niby ma MOST, ale tylko na obrazku, bo w specyfikacji nie mogę znaleźć nic, poza tym że to opcja.

 

Tylko Rainbow wciąż nie ma ukończonego tego modułu. Chyba ze pokażą go teraz w Essen na targach.

 

 

Rozwiązanie zaproponowane przez Bart_poz wydaje się najlepszym rozwiązaniem. U mnie nie podpasowalo ze względu na MOST150.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązanie zaproponowane przez Bart_poz wydaje się najlepszym rozwiązaniem. 

 

 

Ale w czym ono jest najlepsze? Masz na myśli cenę w stosunku do efektu końcowego? Bo wg mnie (z opisu) najlepsze jest mObridge. Tylko, że drogie.

 

 

U mnie nie podpasowalo ze względu na MOST150.

 

Jakie masz auto?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Ale w czym ono jest najlepsze? Masz na myśli cenę w stosunku do efektu końcowego? Bo wg mnie (z opisu) najlepsze jest mObridge. Tylko, że drogie.

 

choćby w aktualizacji softu. mobridge i audison bit dmi juz dawno nie miały aktualizacji softu

 

 

 


Jakie masz auto?

 

Golf 7R z dynaudio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

choćby w aktualizacji softu. mobridge i audison bit dmi juz dawno nie miały aktualizacji softu

 

Może są na tyle dopracowane, że nie wymagają? Nie wiem czy to zaleta ciągłe poprawianie błędów. No ale powiedzmy że użytkownik może czuć się dopieszczony, że ktoś tam ciągle coś dłubie czyt. dba o klienta.

 

 

 

Golf 7R z dynaudio

 

Zajebisty! :) Przymierzam się do podniesienia mocy w moim Audi i jak byłem ostatnio u tunera, to miał swojego takiego Golfa podkręconego na 400 KM. I mówi że pracuje nad 500KM... :)

 

No ale co tam w Twoim audio nie gada? Dunaudio podobno jest OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponowany przez Ciebie mobridge ma zintegrowany DSP, czyli potencjalne źródło dalszych problemów przy strojeniu systemu;

 

co do dynaudio w VW to właśnie DSP ze wzmacniaczem jest najsłabszym elementem systemu - jest to po prostu tragedia.

Miałem nadzieję, że ten sound system zaspokoi choćby w niewielkim stopniu moje oczekiwania odnośnie audio, ale po roku krwawienia z uszu poddałem się ...

o ile same przetworniki od biedy mogły by zostać to wzmacniacz z dsp nadaje się tylko do mierzenia głębokości kosza na śmiecie.

 

jestem w trakcie oczekiwania na adapter konwertujący sygnał z MOST150 na TOSlink lub SPDIF.

 

odnośnie osiągów G7R to kompletuję setup na ok. 450 KM (+50% przyrostu mocy wystarczy mi)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Proponowany przez Ciebie mobridge ma zintegrowany DSP, czyli potencjalne źródło dalszych problemów przy strojeniu systemu;

 

Proszę rozwiń co masz na myśli. Jakiś DSP w torze audio i tak muszę mieć. W czym to DSP jest gorsze od innych DSP?
 

 

 
odnośnie osiągów G7R to kompletuję setup na ok. 450 KM (+50% przyrostu mocy wystarczy mi)

 

Można się zdziwić, startując ze świateł z takim Golfem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Jakiś DSP w torze audio i tak muszę mieć. W czym to DSP jest gorsze od innych DSP?

 

to warto mieć co najmniej "dobry" dsp, a najlepiej taki z bardzo dobrym softem, jak na razie na tym polu Helix jest nie do pobicia - inni producenci mogą uczyć się od ludzi Heinza jak robi się oprogramowanie;

 

jak potrafi być upierdliwy byle jaki dsp przekonałem się na przykładzie szmelcu brandowanego przez dynaudio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego pytam czy ktokolwiek miał do czynienia z tym mObridge. Czy to się nie wiesza, nie uruchamia 2 minuty itp. Ale nikt nie odpisuje, jakby to była jakaś egzotyka totalna. Na forach w US&A ludzie dobrze o tym piszą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


nikt nie odpisuje, jakby to była jakaś egzotyka totalna. Na forach w US&A ludzie dobrze o tym piszą.

 

w Europie to jest egzotyka, tutaj gęsto często używany był klon mobridge'a czyli audioson bit dmi.

patrząc po forach niemieckojęzycznych wielkiego szału to nie robiło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Nowy przez dystrybutora niemieckiego. Najpierw mnie odesłali do polskiego dystrybutora, ale ten jak się okazało nie może/nie chce tego sprzedać i finalnie Niemcy sprzedali. Był przez chwilę przed świętami jakoś na eBayu za 650 euro, z fakturą i gwarancją ponad pół roku, ale wtedy byłem wypompowany z kasy i nie kupiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pudełko wyrzuca światełko ;) i dalej lecisz na swoje DSP i nie wiem co Ci jeszcze potrzeba ?

Jest też polska firma która robi coś takiego ale nie ma digital out tylko też jakiś dsp na pokładzie i wyjścia analogowe http://www.amtechnology.pl/pl/produkty/adapter-audio-out/

 

Mam ten adapter. On nie ma żadnego dsp tylko emuluje system BOSE, tzn. mając standardowe audio w mmi2g pojawiają opcje dostępne tylko w przypadku posiadania BOSE czyli możliwość ustawienia sceny na kierowce, pasażera, surround i coś tam jeszcze. W praktyce mając podpięty tylko przód i sub nie słyszę żadnej różnicy po zmianie tych opcji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są dwie opcje:

1. masz inny adapter niż Mobridge DA3, czyli DA2 lub DA1 które rzeczywiście nie mają DSP

2. masz DA3, ale nie podłączyłeś nigdy tego urządzenia do komputera i wszystkie presety są takie same i wszystko leci "na wprost"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są dwie opcje:

1. masz inny adapter niż Mobridge DA3, czyli DA2 lub DA1 które rzeczywiście nie mają DSP

2. masz DA3, ale nie podłączyłeś nigdy tego urządzenia do komputera i wszystkie presety są takie same i wszystko leci "na wprost"

 

Ale ja nie mam Mobridge tylko ten polski :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem :D

Nie wiem co to urządzenie ma robić, bo link mi nie działa. Masz to podłączone do jakiegoś zewnętrznego wzmacniacza?

 

tak, wpinasz się szeregowo za wzmacniacz fabryczny poprzez MOST i dalej rca do własnego wzmacniacza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam dokładnie, coś w okolicach 400 zł. 

No tak, dalsze zabawy to trzeba zewnętrzny procesor dzwięku. W tym momencie zamiast tego adaptera podłączyłem na próbę audisona bit ten i mam mieszane uczucia. Niby mam teraz wszystkie czasy, podziały itp, ale wysokie tony, a w szczególności "sz i cz" jakoś aż kują w uszy. Na tym adapterze dzwięk wydawał mi się taki bardziej czysty. Chociaż z drugiej strony może to kwestia strojenia tylko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...