Skocz do zawartości

Kompletowanie klocków do e46 kilka pytań


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Od jakiegoś czasu sukcesywnie dokładam po klocku na półkę, jest już prawie komplet więc niebawem będę wszystko pakował do auta :)

Pacjent to e46, w pocięte i wygłuszone drzwi trafi Tempo 6 połączone z XM4540, na chwilę obecną nie wiem czy w mostku, czy rozdzielę wszystko na pojedyncze kanały, na wszelki wypadek położę oddzielnie kable pod woofer i tweeter.

Moje wątpliwości na ten moment: XM4045 to jednak nie jest najszczęśliwszy wybór pod bi-amp, dysponuje jedynie switch'em LOW/HI-PASS /80Hz, seryjna zwrotka od Tempo ma jedno wejście i dwa wyjścia WF/TW.  Ogólne pytanie, czy na tych klockach bi-amp to gra warta świeczki ? Czy puszczać wszystko pasywnie, przez seryjne zwrotnice w mostku ?
 

Na tył posiadam już IT MDS 10 dwu-cewkowy - tu jest chyba największy dylemat, czym to sprawnie zasilić :) Szukając info na necie na temat polecanych piecyków pod ten głośnik przewija się najczęściej amerykański oldschool lub Kenwood serii PS ;) 

Przeglądając portale, amerykańskich oldschooli na rynku (w znośnych pieniądzach) jak na lekarstwo :P 
Wisi kilka Kenwoodów PS400/401M, tyle że ich cena ca. 500 pln trochę przewyższa pozostały do wykorzystania budżet

 

Kenwood był zazwyczaj polecana za wyjątkowy poziom DF, zauważyłem w nich coś takiego jak Sigma Servo Feedback, z tego co udało mi się wyszperać, ten system należy wpiąć dwoma przewodami idącymi razem z przewodem zasilającym głośnik, co daje jeszcze lepszą kontrolę nad głośnikiem. Kenwood w manualach do wzmacniaczy posiadających SSF podaję DF na poziomie >9900 

Czy ktoś się spotkał z wykorzystaniem tego systemu ? Na ile jest to rzecz przeważająca nad tańszymi mono ? Inne wzmaki które biorę pod uwagę to Kicker 550.1 Alpine MRP-350 i inne mieszczące się w budżecie +/-300pln Jeśli faktycznie warto dorzucić grosza do Kenia, to najwyżej sub dołączy do moreli miesiąc później :-)

Wyszła z tego niezła rozprawka  :rotfl:  jeśli ktoś dotarł do końca i jest w stanie coś podpowiedzieć, wielkie dzięki  :wink: 
Jak budowa ruszy będę starał się na bieżąco wrzucać relację licząc na ewentualne wskazówki 

EDIT, zapomniałem o źródle :)  jeśli uda się wyciągnąć dobrej jakości sygnały RCA to zostanie fabryka CD53 Alpine, jeśli nie to mam zakurzone Alpine CDA-105ri

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Ci powiem od siebie ze. Wolalbym podpiac kazdy glosnik pod oddzielny kanal. Morele tempo to nie sa jakies wymagajace pradowo glonsiki. Osobiscie wolalbym pasywke ale na kazdy glosnik oddzielnie. Wtedy masz najlepsza jakosc. W nostku strazznie spada jakosc.

 

Co do pieca to na olx mazz fajne stare piece earthquake 300 tx zobacz poczytaj moze Ci sie spodoba od siebie dodam tyle ze ta firma w starych sprzetacb bardzo zaniza moc... A mialem trocje gratow twj marki i nadal mam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...