Skocz do zawartości

Jaki sub? - scisłe wymagania.


Mocca
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Stoję przed wyborem suba do nie małego SUVa. Wymagania sztywe to:

 

- nowy,

- cena do 1200zł max.

- 30l netto, closed max

 

Muzyka rock, pop (perkusja). Ma grać szybko, kopliwie, z werwą, w miarę różnorodnie (jak na 1200zł). Mięso i  niskie zejście w tym przypadku schodzą na dalszy plan. Ze względu na gabaryt auta preferuję 300mm

 

Co byście polecili? Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 65
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Dego papier mam w mondku i nie chcę się dublować. Poza tym mam 25 a tu szukam 30 bo buda większa i budżet przekroczony, podobnie jak swans. JL się zastanawiałem ale zawsze mi się kojarzył z tłustym amerykańskim brzmieniem, najwyraźniej błędne skojarzenie miałem. Muszę posłuchać tego JL  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to jakiś ewenement żeby nowego nie trafić , albo w stanie poniekąd wyśmienitym

Ten głośnik też nie jest kupowany jako tłuczek więc ciężko w życiu nie ma

 

Nawet chyba był jakiś czas temu na giełdzie w bdb stanie , ale nie w tej kasie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy między LTD a Si są jakieś duże różnice patrząc pod kątem przedstawionych wymagań?

 

LTD gra całkowicie inaczej jak SI, wiem bo miałem oba. A 10" to gra jak woofer a nie subwoofer.

Jeżeli chodzi o wymogi prądowe to LTD gra fajnie już z dobrymi 300W, a wyśmienicie z 500-600. Z tym że jest to sub który nie należy do głośnych więc aplikując mu 500W można się zdziwić że jest tak cicho. W stosunku do np braxa czy swansa jest duża różnica w spl.

Na pewno nie jest to subwoofer uniwersalny. Nie spodoba się ludziom którzy od suba oczekują j...a które rusza blachy(zależy od blach i wygłuszenia w bryce), co najwyżej lusterkami potelepie.

Oczywiście każdy może mieć inne zdanie jak ja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beta 12 może jeśli bierzesz używke pod uwagę

Jl taki jest

Akurat wisi nowy, ale po kalkulacji jakieś 1600

 

https://www.ebay.co.uk/itm/VERY-RARE-BRAND-NEW-OLD-SCHOOL-INFINITY-BETA-12-SPEAKER/272935526754?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&_trksid=p2060353.m1438.l2649

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem swojego LTD w 23-24l i 29-30l, zdecydowanie lepiej grał w mniejszej paczce. Więc gadanie że minimum 30l to bzdura. Tak samo z tym że więcej mocy mu trzeba. Nie trzeba bo to tylko 100W więcej na papierze ale i wyższa efektywność więc...

 

Dla mnie SI jest bardziej konturowy jak LTD, LTD ma ciut lepsze zejście i gra lekko zaokrąglonym dźwiękiem czego np w 10SI nie ma.

Dlaczego powiedziałem że nie jest uniwersalny? Bo nie jest, drum and bass nie zagra tak jak to robi swans, czy brax, jest szybki ale jednak dolne partie to on lepiej gra w BR jak OZ, wtedy ok. Ale w oz do 30l raczej nie jest uniwersalny.

Fajnie gra rocka, metal ale trzeba mu trochę podkręcić żeby jednak ten kopniak był.

Czy jest cichy? No wg mnie jest cichszym subem zniejszym rozmachem jak 10.1 czy swans F12S.

 

Bardzo fajnie gra dego sb12a, bardzo fajnie można zrobić z niego sub grający jak pierdziawka i sub z rozmachem. Bardzo dobrze pokazywało to mondeo MK4 Adama, tam sub grał z wooferami ale nie był przesądzony co za tym idzie można było odnieść wrażenie że go niema.

 

Dużo zależy pod co podłączymy naleśnika. Pod DLSem A5 i jego kanałem sub 300W, LTD grało soczyście, okrągło, nisko ale miałem wrażenie że nie do końca tak jak trzeba i za miękko. Pod Hifonem Zeusem, białasem było bardziej twardo. Ale dopiero pod Humanem ten głośnik zagrał dla mnie bez kolorowania, co prawda to tylko 450-500W ale miał bardzo zbliżona barwę do SI, dalej lekko okraglejszy i potężniejszy bas. Pod rubiconem 1002 grał jak szalony, z mięskiem, z szybkością, lekko okrągły, bardziej jak pod Humanem i przede wszystkim mocniej od wszystkich poprzedników, ale ogromny zapas mocy i df zrobiły swoje. Na pewno nie katowałem go kilowatem, piec nawet się nie zmęczył, a w porównaniu do humana nie zapalał się clip, więc szacował bym około 600W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na podstawie doświadczeń zebranych na naszym podwórku nie zgodze się z powyższą wypowiedzią.

 

 

Dwa suby 

12 SI Ltd
12 SI 
 
Skrzynki mojego autorstwa 32 i  40 l.
Zasilone od 500 do 750 w
 
Jak gra ?
Wszyscy co słuchali już na kilku spotkaniach
mogą się  tutaj wypowiedzieć.
Zacytuje tylko dwa zdania z warszawskiego spotkania.
 
 
"Stopa z perkusji z tego suba  to nie stopa. 
To łycha z Fadromy ją tam chyba naciska ."
 
"Ten sub nie gra jak Aliante  on gra jak jakis JL Audio."
 
Tak więc jak zawsze zdania i doświadczenia są podzielone.
 
W mojej opinii Phase Aliante to best sub ever.
Oczywiście tylko 12" bo szkoda życia na słuchanie 10" .
 
Tak trzeba jakiś spot Phase Linear zrobić :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...