Skocz do zawartości

Problem z wyłączającym się wzmacniaczem


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem Bartek. Mam pewien problem z moją instalacją Car Audio. Dokładniej chodzi mi o problem z wyłączaniem się wzmacniacza podczas mocniejszego grania ok +/- 60% głośności i pół gaina na wzmacniaczu.(podbarwienia loudy wyłączone) Wzmacniacz to Crunch MBX 4100 BLACKMAXX 1000W. Głosnik jaki napędzam nim (wiem,ze jest za słaby ale narazie mi na to budżet nie pozwala) Pioneer TS-W121SPL Jest on spięty w równolegle z wzmacniaczem 2ohm. Instalacja jest poprowadzona odpowiednio grubym przewodem na przewodzie jest bezpiecznik. Masa pociągnięta z karoserii(nie słychać żadnych zakłóceń). Sygnał podciągnięty z konwertera Hollywood HLC-3(działa wyśmienicie). Musiałem użyc konwertera ponieważ nigdzie nie mogę znaleźć adaptera AUX/RCA do radia Xtrons D711 (2DIN). Jedyny brak to brak kondensatora i tu rodzi się pytanie czy warto w niego inwestować czy zmienić coś w ładowaniu. Napięcie aku bez włączonego wzmaka : 12.98V , Napięcie ładowania bez włączonego wzmaka : 14.88V , Napięcie przy mocnym graniu od 14V -/+ 14.7V nigdy nie spada poniżej 14V. Ale zazwyczaj wzmacniacz się wyłącza przy około 14V. Gdy juz się wzmacniacz wyłaczy to pali się dioda PROTECT i dopóki nie wyłączę radia i nie włączę z powrotem to wzmacniacz się nie włączy.

 

Wzmacniacz się wyłacza chociaż nie wykorzystuje nawet pól jego mocy. Prosiłbym o rady w stosunku do naprawy usterki lub jakichś porad jak dalej z tym postępować.

 

Z góry dziękuje i proszę nie hejtować za brak niewiedzy. Dopiero zaczynam z Car Audio. Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zacznij czytac bo tak to spalisz nie tylko piec moze i suba ale i furmanke. 4 kanalowka walisz w mur przy obciazeniu 2 ohm. Ten piec nie ma sily z takim obciazeniem. Rada? Kup monobloka pod suba. I zacznij czytac bo lenistwa tu nnie lubimy. I list powitalny z meila.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...