Skocz do zawartości

Pomoc w odzyskaniu środków od użytkownika lan


Redman
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

 

Zawsze kupowałem przez Internet, nigdy nie miałem z nikim problemów, aż do teraz.

User ian (http://www.strefacaraudio.pl/user/3515-ian/) nie wysłał do mnie sprzęt po 7 dniach wiec poprostu zrezygnowałem (znalazłem inny klocek).

Poprosiłem o zwrot 01.11, otrzymałem odpowiedź

"Nie fajnie trochę..no ale trudno. Będziesz musiał poczekać jeszcze parę dni na kasę, bo kasa, którą mi przelałeś już się rozeszła i czekam na wypłatkę."

 

NIe odbiera tel, nie odpisuje na wiadomości PW oraz sms.

 

Czy możecie jakoś pomóc lub zasugerować co robić? Wiem że mogę pójść na komende zrobić zgłoszenie i ta osoba może mieć jakieś konsekwencje, ale chce tego uniknąć.

 

Czy moderatorzy stosują jakieś sankcje dla tego typu sytuacji?

 

Czy zna ktoś tego usera?

 

Ian

 

 

 

Tel. 785 327 038

Źródło: http://forum.powe.pl/profile.php?mode=viewprofile&u=2832&sid=0659198e0f4acd7852a72891792bf5fc

 

 

Najprawdopodobniej mieszka w Wrocławiu.

Pracuje:

https://www.facebook.com/saleprobwroclaw/?fref=ts

Profil Fb:

https://www.facebook.com/gryczu.wariat

 

Z góry dzieki z jakokolwiek pomoc. :looka::zalamany::kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przepraszam, jakiego rzędu kwota to jest? Tak pytam bo poszedłeś z grubej rury i zastanawiam się ile warta jest ta "świeczka".

 

Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka

 

obojętnie jaka, nie można brać pieniędzy za nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem na myśli publikowanie.

Wszystkie te dane już są opublikowane w Internecie.

 

Poczekajcie na odpowiedź "zainteresowanego", nie ma co postów nabijać jak się nie zna tematu z obu stron.

Nie spodziewam się odpowiedzi. Otrzymałem już kilka informacji że "Jutro" będę miał zwrot. Do dziś nic nie dotarło.

 

obojętnie jaka, nie można brać pieniędzy za nic.

Yeti dzięki że rozumiesz sytuację.!

 

I jak, temat rozwojowy? Gnòj czy miód?

Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka

Raczej słodkiego rozwiązania nie będzie. Mamy do czynienia z przywłaszczeniem i oszustwem.

 

Wielka szkoda że stało się to przez kogoś z forum. Pierwszy raz od początków Internetu mam taką sytuację.:(

 

Niektórzy po prostu nie dorośli.

A na informacje że może się spodziewać konsekwencji prawnych z kodeksu karnego, odpisał : " Chcesz mnie zastraszyć".

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Heh nie znam chlopa, ale wstydu juz mu narobiles... niedawno tu zaglądał napewno nie pozostanie obojetny....

 

Zagląda i jak widać niewiele z tego wynika.

 

 

 


" Chcesz mnie zastraszyć".

 

Czy taki człowiek żarty sobie robi ? Wziąłeś Ian kasę za "NIC", to oddaj człowiekowi. Konsekwencje prawne nazywasz zastraszaniem ? Wyskakuj z kasy i koniec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to zastraszenie niestety. Jesli komus piszesz ze idziesz na policje z tym a potem nie idziesz to on moze czuc sie zastraszany i sam ma podstawy do zgloszenia.

 

Nie wiem zreszta po co czekasz z tym i placzesz na forum? Drukujesz wasze rozmowy, potwierdzenie przelewu i idziesz na komisariat. Myslisz ze user piszacy na forum przez 8 lat 300 postow to jakis znajomy i mozna mu cos zrobic przez forum? Dorosnij ...

 

Sprawa druga to zamiast zakladac temat powinienes napisac post w odpowiednim temacie !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to zastraszenie niestety. Jesli komus piszesz ze idziesz na policje z tym a potem nie idziesz to on moze czuc sie zastraszany i sam ma podstawy do zgloszenia.

Nie wiem zreszta po co czekasz z tym i placzesz na forum? Drukujesz wasze rozmowy, potwierdzenie przelewu i idziesz na komisariat. Myslisz ze user piszacy na forum przez 8 lat 300 postow to jakis znajomy i mozna mu cos zrobic przez forum? Dorosnij ...

Sprawa druga to zamiast zakladac temat powinienes napisac post w odpowiednim temacie !

Juz złożyłem zawiadomienie. Mam nadzieję że to rozwiąże i zamknie sprawę.

 

A temat na forum i fragment rozmowy jest tylko i wyłącznie informacją żeby mieć na uwadze podczas zakupów u tego usera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie sytuacja jest zabawna, nie będę się bardzo rozwijał na ten temat, w skrócie:  gość mówi że bierze wzmak, płaci kasę, o czym stwierdza że jednak go nie chce. Nie mogłem wysłać mu sprzętu, bo nie podał mi nawet adresu do wysyłki (a to też pewnie moja wina :) ). Nie skomentuję faktu ubliżania w sms-ach.

 

Przelew zwrotny poszedł do Redmana w zeszłym tygodniu, więc pewnie ma już kasę na koncie. Uprzedzałem, że trochę to potrwa, a z przyczyn nie do końca zależnych ode mnie trwało to dłużej niż zakładałem. Sprawę uważam za zamkniętą. 

 

Aaa, zapomniałbym, życzę sobie, żeby moje dane osobowe zniknęły z tego posta, w przeciwnym razie wykorzystam fakt, że wykorzystywanie ich bez mojej zgody jest przestępstwem.

 

Pozdro :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałem pisać aż Ian nie napisze sprostowania, ale wiele z tym chłopakiem handlowałem i nie było problemu w dwie strony, ale co do kolegi Redman, również kiedyś chciał kupić wzmacniacz, najpierw wypytywanie potem może coś z ceny zejdziemy, a po kilku dniach, sory ale nie biorę. Po kolejnych dniach może jednak coś jeszcze z ceny zejdziemy bo idealnie by pasował do systemu ale cena, po czym znowu nie... i tak to trwało kilka ładnych tygodni, Aż inny chłopak kupił i jest do dzisiaj zadowolony, ale oczywiście kolega jak zobaczył ze nie ma na giełdzie napisał ze jednak by go chciał.... przykro mi to powiedzieć bo tez jestem z lubelskiego ale interesy z ludzikami z lubelskiego to jest ciężka orka, i nie mam tu nic do nikogo personalnie, ale  wielu by chciało kupić coś za pół darmo a sprzedaż x2 najlepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie sytuacja jest zabawna, nie będę się bardzo rozwijał na ten temat, w skrócie:  gość mówi że bierze wzmak, płaci kasę, o czym stwierdza że jednak go nie chce. Nie mogłem wysłać mu sprzętu, bo nie podał mi nawet adresu do wysyłki (a to też pewnie moja wina :) ). Nie skomentuję faktu ubliżania w sms-ach.

 

Przelew zwrotny poszedł do Redmana w zeszłym tygodniu, więc pewnie ma już kasę na koncie. Uprzedzałem, że trochę to potrwa, a z przyczyn nie do końca zależnych ode mnie trwało to dłużej niż zakładałem. Sprawę uważam za zamkniętą. 

 

Aaa, zapomniałbym, życzę sobie, żeby moje dane osobowe zniknęły z tego posta, w przeciwnym razie wykorzystam fakt, że wykorzystywanie ich bez mojej zgody jest przestępstwem.

 

Pozdro :)

A jakby żadnego przepraszam, dziękuje lub s...aj od założyciela tematu nie widać,a szkoda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie sytuacja jest zabawna, nie będę się bardzo rozwijał na ten temat, w skrócie:  gość mówi że bierze wzmak, płaci kasę, o czym stwierdza że jednak go nie chce. Nie mogłem wysłać mu sprzętu, bo nie podał mi nawet adresu do wysyłki (a to też pewnie moja wina :) ). Nie skomentuję faktu ubliżania w sms-ach.

 

Ian świetnie, że oddałeś mi moje pieniądze. 

Skoro nie miałes mojego adresu to jakim cudem chciałeś mi tą paczkę "jutro" wysłać.

Ubliżanie, zastrzaszanie? Nie żartuj. Dorośnij i na przyszłość nie baw się za czyjeś. Nie kłam że zrobiłeś już przelew i przedewszystkim odpisuj i odpowiadaj na wiadomosc/pm/sms.

 

 

 

 

Nie chciałem pisać aż Ian nie napisze sprostowania, ale wiele z tym chłopakiem handlowałem i nie było problemu w dwie strony, ale co do kolegi Redman, również kiedyś chciał kupić wzmacniacz, najpierw wypytywanie potem może coś z ceny zejdziemy, a po kilku dniach, sory ale nie biorę. P

Karuzel jasno moge stwierdzić.

 

Kłamiesz i oszukujesz!

 

Nie wypytywałem o cene i nie chciałem kupić, tylko się pytałem przed zakupem. Obie rozmowy w screenie.

 

https://drive.google.com/open?id=12b0au6AB1xwK5EsnpR13wgxRoRlwNyvd

https://drive.google.com/open?id=17ufkbtl2eVIp2tQEDVz9kKdzC9yByswI

 

 

A jakby żadnego przepraszam, dziękuje lub s...aj od założyciela tematu nie widać,a szkoda

 

Rzeczywiście ian, nie przeprosił że się wydał $$ zanim zdążył mieć chęć wysłać.

 

 

 

Posumowując temat:

1. Nie kupujemy od niepewnych osób na forum sprzetu.

2. Zanim przelew zrobimy zbieramy dane: tel/adres/facebook. Bo bez tego jak coś będzie nie tak to nie odzyskamy nic.

3. Nie zakładamy tematu, bo to tylko miejsce na trolling. Wpisujemy tylko że nie polceamy.

4. Jesli ktoś nie odpowiada na sms/tel/pm oszukuje że "jutro" przeleje - idziemy na komende.

 

Pozdrawiam wszystkich uczciwych.

Temat do zamknięcia. :...:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...