Skocz do zawartości

Reklamacja Paczki w DHL


pawelszu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

HEj

Czy ktoś reklamował kiedyś przesyłkę w DHL?

 

Wczoraj dostałem lampę do samochodu a w pacze była mała dzirka na 1 cm a lampa połamana.

Mam protokół spisany tylko nadawca mnie juz wystraszył ze DHL i tak w wiekszości takie rzeczy odrzuca jako źle zapakowane

A zapakowane było prawidłowo tylko widać jakby ktoś wbił coś w karton 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pół roku temu, nie pamietam w jakiej kurierce, miałem uszkodzoną paczkę z Allegro. Rozpakowywaniem paczkę przy kurierze, z zewnątrz wszystko OK, w środku lustro potłuczone. Zwrócili cenę lustra z Allegro, kosztów wysyłki nie. Trwało to z miesiąc.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście ze Cie osraja!

Mi się odechciało z nimi przepychać, olałem(DHL). Próbuj...bo uszkodzenie to co innego jak zaginięcie doręczonej paczki:-)

Paczka niby doręczona, podpis nie mój, musiałem zapłacić za scan papierka z nie moim podpisem. Paczka  wsiąkła. Trwało to ponad miesiąc, wysłali mnie na komisariat, tam mnie odesłali że nadawca musi to zgłosić itp...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam protokół spisany tylko nadawca mnie juz wystraszył ze DHL i tak w wiekszości takie rzeczy odrzuca jako źle zapakowane

To trochę głupio, że nadal wysyła tym kurierem. Może spróbuj obciążyć trochę sprzedawcę, skoro jest świadom lipy odwalanej przez przewoźnika, któremu zleca wysyłki. Tak na prawdę, to nadawca jest odpowiedzialny za paczkę i to chyba on powinien pisać reklamację.

Czy to nie wygląda tak, ze powinieneś wypisać protokół przy odbiorze i przekazać informację nadawcy, ubiegać się od niego o zwrot kosztów, a to on powinien bujać się ze zwrotem kasy od kuriera?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Mi się odechciało z nimi przepychać, olałem(DHL). Próbuj...bo uszkodzenie to co innego jak zaginięcie doręczonej paczki:-)

Paczka niby doręczona, podpis nie mój, musiałem zapłacić za scan papierka z nie moim podpisem. Paczka wsiąkła. Trwało to ponad miesiąc, wysłali mnie na komisariat, tam mnie odesłali że nadawca musi to zgłosić itp...

 

Dwa razy tak miałem że kurier zostawił paczkę w "świecie" - olałem paczkę i zwaliłem sprawę na nadawcę że paczka nie doszła!!! Zgodnie z zasadami allegro i wpisie w aukcji np. 2 dni na dostawę. Z jedną paczką bez problemu sprzedający zwrócił kasę, a drugi mądrala zaczął fisiować, więc zgłosiłem sprawę do allegro że paczka nie dotarła i jeżeli nie dotrze do mnie wciągu dwóch dni odstępuję od umowy zakupu. Kurier mnie szukał i 20 na basen mi ją dostarczył

Też był to dhl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja niestety paczkę za pobraniem przyjąłem

Dopiero po przyjęciu i zapłaceniu wyszło że jest uszkodzenie (w sumie to mała dziurka którą ledwo widac było przez strech)

 

Gorzej było po rozpakowaniu

Wiec protokół mam, nadwaca się wypiął i mam problem bo zostałem bez lampy w samochodzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz protokół to jesteś wygrany !!! Zgłaszasz sprawę gdzie trzeba i czekasz.

 

Opcje są dwie. Dhl zmobilizuje kuriera do załatwienia sprawy i albo się dogada, albo poda ubezpieczenie ocp i będziesz toczył boje z ubezpieczeniem

Jeżeli będą Cię kiwać normalnie zgłaszasz sprawę na policję. Walki trochę jest, ale i tak już jesteś utopiony w zakup nowej lampy. Teraz dochodzą koszty unieruchomienia samochodu, straty finansowe z tego tytułu, straty moralne ...  Te molochy podobnie działają jak ubezpieczenia (mają monopol ) więc w pupie jest podejście do klienta i liczy się kasa poparta tabelkami zysków i strat. Na 10 spraw płacimy ile chcemy i na tych 10 ze 3 osoby pójdą do sądu, wiec i tak zysk jest po naszej stronie ... Niestety takie czasy

 

Ja obecnie zaczynam walkę z pocztą polską i nie wywiązywanie się z terminów dostawy listów ... Niby sprawa błacha, ale w skali miesięcy, roku ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje Ci żebyś kupił sobie druga lampę jak ci kasę zwrócą to wyjdziesz na to samo, bo i tak teraz masz auto uziemione . Jak chcesz mogę w niedziele pojechać na poznańska giełdę i Ci tska poszukać daj tylko znać jaka to ma być i czy chcesz ;)

I wyslesz mu dhlem i znowu buu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym cisnął nadawcę bo to on jest odpowiedzialny za nadanie/spakowanie etc. Masz protokół wiec jest to potwierdzenie na uszkodzenie.

Jakiś czas temu też DHL przyszło łóżko (mama zamowila). Dziura jak pięść. Wogole nie odebrałem. Wróciło do nadawcy. Był gnòj bo przesyłka kosztowała 250 zł. Końcem końców nadawca wysłał drugie a w sprawie pierwszego to już on się boksował z DHL.

 

Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

mi kiedys dhl zgubil paczke... naszczescie byla to przesylka z allegro kupiona i zaplacona paypalem . skorzystalem z programu ochrony kupujacych na allegro i bylo grubo czekalem 3 miesiace kupa tlumaczenia, finalnie na klate wzial to kurier i zdjeli mu kase z pensji a ja odzyskalem pieniadze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...