Skocz do zawartości

Zabudowa tabletu na desce rozdzielczej


Herbig
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chcę zamontować tablet na górze deski rozdzielczej, ma to być Nexus 1 generacji. Chcę go mieć tam na stałe, dlatego najlepiej byłoby to zrobić w taki sposób, żeby nie kusił osób postronnych. Na tą chwilę najlepszym pomysłem wydaje mi się zakup obudowy ekranu od Mercedesa w205 i wpasowanie tam tabletu z dyskretną zabudową. Jak ktoś był w podobnej sytuacji, to z chęcią bym zobaczył jakieś inne rozwiązania.

Tablet może być trochę wbudowany w widoczny schowek. Deska wygląda tak:

83cbbb9a1f0c.jpg

 

 

 

Uwierz, że korzystałem. Badam temat od kilku dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam od ponad 2 lat Galaxy Mega 6,3 LTE w samochodzie .

Jest to super zastosowanie dla lubiących podróże . Zastosowałem jednak uchwyt samochodowy Samsunga i go umieściłem na przedniej szybie , ponieważ ciągłe spoglądanie na kokpit za długo absorbuje uwagę kierowcy i odrywa wzrok od obserwacji drogi . Na szybie wystarczy tylko lekko spojrzeć w bok . 

Użyłem do przekazu dźwięku HS3000 Bluetooth Headset Samsunga które zapewnia najwyższą jakość dźwięku dzięki technologi aptX . Mega wspiera tą technologię . Dzięki temu do niego nie musi być podłączony żaden kabel . Jedynym wyjątkiem jest kabel do ładowania gdy telefon się upomni :)

HS3000 podłączony jest kablem do rozdzielacza sygnału na 4 cinche z potencjometrem do regulacji balansu między tymi cinchami . Dzięki niemu rozdzielam sygnał na przednie dwu drożne głośniki i subwofer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodzę się, bo długie spoglądanie na tablet znajdujący się przy szybie też odrywa wzrok od obserwacji drogi ;) Przecież nikt się nie będzie wpatrywał w ekran podczas jazdy, chyba że pasażerowie :)

Ja niestety nie widzę u siebie uchwytu. Muszę to zabudować.

Jak ktoś to przerabiał to pokażcie jak rozwiązaliście sprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michal (MV91) i Piotrek( triku) mieli tab-y na jakby wsuwanych kieszeniach , a Przemcio znow w Signum zabudowal Ipada i wyglada jak fabryka , ze nie wspomne o montazu radia za ipadem ! Ja mam zrobiona poleczke z magnesami i kazdy sprzet (fon, tablet) z kawalkiem blaszki pomiedzy etui a urzadzeniem trzyma sie jak zly . Ten patent mialem w 3 autach i w kazdym dzialalo.

PS: poszukam fotek jak dotre do kompa.

 

edit: fota z terrano (w miejscu zaznaczonym są magnesy), a co do merivy i crv to  muszę zrobić .

post-623-0-39231400-1508700353_thumb.jpg

Edytowane przez powalla
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Ja mam zrobiona poleczke z magnesami i kazdy sprzet (fon, tablet) z kawalkiem blaszki pomiedzy etui a urzadzeniem trzyma sie jak zly
napisz no jakie magnesy użyłeś? Zamierzam wykorzystać samoprzylepną folię magnetyczną i małe magnesy neodymowe, pytanie jak grubej foli użyć i ile magnesów :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Jula kupiłem listwy (teraz nie widzę więc wklejam link do YT)  

Jest to ceownik , a w środku magnesy 20x50mm , wystarczyło je wybić i postawić w pionie ,przyczepić do nich półkę z blaszki, zaszpachlować i działa ...czy fajnie wygląda? Położenie prawie w pionie półeczki zostało wymuszone przez kąt patrzenia na tablet i nie można było tego ominąć, zresztą jak tablet siedzi na półce (ściągam go tylko jak dłużej opuszczam auto) to i tak za nim nic nie widać .

post-623-0-44440900-1508751120_thumb.jpeg

post-623-0-98850000-1508751580_thumb.jpeg

post-623-0-85759200-1508751665_thumb.jpeg

Edytowane przez powalla
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem, oparty na timur's kernel'u . genialna sprawa. prawie rok pracy aby zegrac to z innymi podzespołami takimi jak sterowanie zawiechą  KW DCC, Haldexem, oswietleniem ambiente,  multifunkcja z kierowajki, ale udało sie. kiedys zamieściłem obszerny opis wiec pozwole sobie go tu wkleić. bardzo fajna sprawa. polecam kazdemu...

"

Miło nam poinformować iż po prawie dwóch miesiącach testów, update'ów i konfiguracji udało się wreszcie odpalić nasz kombajn multimedialny czyli system oparty na specjalnym kernelu jako USB OTG HOST działającym na androidzie 5.1.1A.

FOTO: 
http://asi-foto.pl/navi/WP_000327.jpg

 
 
 
VIDEO:  http://www.asi-foto.pl/strefa/1222.mp4

System dysponuje wyswietlaczem OLED 7" FHD 1920p na dłuższym boku. Nexus Wspomagany jest przez 2GB Ramu i 4 szybkie rdzenie.
Nasza jednostka obsługuje do 5ciu urzadzeń usb takich jak: dyski, pendrive'y, kamera cofania, USB DAC, i wiele innych urządzeń jakich tylko zapragniesz(USB). Jako pierwsi wykonaliśmy do tego modelu aktywne sterowanie głosowe uruchamiane z poziomu kierownicy które dzieki oprogramowaniu jest w stanie sterować całym androidem, pisać wiadomości, uruchamiać aplikacje, NAWIGACJĘ z mapami google czy youtube.
Zastosowanie zewnetrznego mikrofonu z oddzielnym wzmacniaczem powoduje iż sterowanie działa bardzo przyzwoicie. dzięki aplikacjom ze sklepu PLAY, Posiadamy podstawowe kanały przesyłane strumieniowo w czasie rzeczywistym TVP1HD,2HD, POLSAT TVN i dziesiątki innych które występuja w TV naziemnej(dvbt). Soft został zmodyfikowany pod kątem youtube które pozwala w tle odtwarzać dowolne wideo, posiada wyłaczone ograniczenia,wiekowe, krajowe(licencja) oraz zniesione ograniczenia na urzadzeniach mobilnych!

Dzieki zastosowaniu zewnętrzego konwertera cyfrowo-analogowego jakość dzwięku pozostaje na bardzo przyzwiotym poziomie(ograniczeniem bywa zewnętrzna jednostka AUX) w naszym przypadku jest to zewnętrzny procesor dzwięku HI-END Clariona HX-d2/958

Maksymalny przyjmowalny prąd ładowania został zmodyfikowany przez autora softu z 500mAh do 1200mAh.

Dzieki takim aplikacjom jak TASKER, Po właczeniu jednostki(zapłon) automatycznie(na zyczenie uzytkownika) zostają włączone takie aplikacje jak YANOSIK czy SPOTIFY. Załącza się rownież bluetooth który paruje się z naszym telefonem a dzieki apikacji tablet-talk jesteśmy w stanie nim sterować(wybieranie,sms) z poziomu jednostki.

Wisienką na torcie która dołączy do setupu lada moment jest pełna kompatybilność z urzadzeniem iCar WiFi/Bluetooth dzieki któremu w czasie rzeczywistym jsteśmy w stanie kontrolować rózne parametry pracy silnika np AFR,EGT,BOOST,Zapłony,temperatury płynów,oleju, sprawdzać i kasować błedy i wiele,wiele innych.

Dzieki rzeźbie w przysłowiowym kale, działa sterowanie z kierownicy od najnowszej TTS Mk3, w przypadku starszych modeli jak np a3/8p czy tt/8J wystarczy zastosowanie zewnerzego moduły joycona EXR + jego kodowanie na PC.

O aplikacjach facebookowych i wielu innych jakich tylko zapragniesz ze sklepu play chyba wspominać nie muszę:)
 
http://www.asi-foto.pl/strefa/112.jpg
http://www.asi-foto.pl/strefa/211.jpg
 
http://www.asi-foto.pl/strefa/221.jpg
 
http://www.asi-foto.pl/strefa/321.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie niedyskretne pytanie jak to zdobyć? i czy sterowanie z kiery w astrze III da się zrobić?

 

 

nexusa 2 gen kupiłem uzywke na allegro za jakies 400zł. mozna jeszcze nowki na ebay polować. polecam od razu z 3g bo na wifi mimo ze chodziło to zawsze to jedno zbedne połączenie. ja miałem wifi+router lte w aucie+ zewnetrzna antena.

 

Da sie raczej na bank zrobićsterowanie z astry po zastosowaniu joycona EXR lub EXD w zależnosci czy sygnał wychodzi analogowo, czy cyfrowo. na pewno zygnał trzeba wyciągnać.

 

U mnie jesli chodzi o temperatury narazie nic sie nie działo chociaz tablet lekko nie ma i troche sie smaży. na szczescie ma sporo wolnego powietrza za baterią...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Na pewno nie wolno dopuścić, żeby słonce padało na tablet bo długo tak nie popracuje...

Tylko ciiiii żeby ten mój Tab2 się nie dowiedział , bo dobrych kilka lat jeździ tylko w autach i nawet w największe mrozy czy tam upały nie jest chowany do domu  :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem temat Przemcia Signum, konkretna robota.

Powalla:

Twój patent też jest warty uwagi. Fajnie wymyśliłeś z tymi magnesami. Szkoda, że u mnie nie ma takiej półeczki jakiej masz w Terrano. To idealne miejsce na zamontowanie tableta.

asikson:

Ty to już rozwaliłeś temat. Nie miałem pojęcia, że takie rzeczy można zrobić z tym sprzętem;)

 

Wczoraj przeglądałem internet i znalazłem tablet z miejscem ładowarki od dołu. Dla mnie to duży plus, bo wtedy nie miałbym na widoku żadnych przewodów, więc nie musiałbym go zabudowywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ciiiii żeby ten mój Tab2 się nie dowiedział , bo dobrych kilka lat jeździ tylko w autach i nawet w największe mrozy czy tam upały nie jest chowany do domu  :wink:

 

Nooo taki Iphone 6 potrafi nawet 20 minut na pełnym słońcu wytrzymać ;) A w zimę to żadne mrozy (max do -20C) mu nie straszne!. Testowane osobiście wiele razy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak chyba nie obejdzie się bez zabudowy. Tablety, które posiadają wejście micro USB na dole urządzenie mają po 10", a to już chyba za dużo jak na ekran w tym miejscu.

Dzięki Patryk, może uda mi się znaleźć analogiczną sytuację do mojej.

Co to znaczy 20 minut na pełnym słońcu ? Po tym czasie urządzenie się wyłącza z przegrzania ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello

 

 

 


Do nexus-a masz odpowiednie oprogramowanie np Autodroid lub timurs kernel. Przemawia za nim też stosunkowo niewysoka cena i dobry wyświetlacz.

 

Tylko tyle  i aż tyle .

 

 

 


Są jakieś "lepsze" tablety od niego ? Biorąc pod uwagę przydatność do CA ?

 

Tak  m in.  wszystkie modele z tego roku posiadające  ostatnie wersje chipsetów na pokładzie  i Android 7 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak chyba nie obejdzie się bez zabudowy. Tablety, które posiadają wejście micro USB na dole urządzenie mają po 10", a to już chyba za dużo jak na ekran w tym miejscu.

Dzięki Patryk, może uda mi się znaleźć analogiczną sytuację do mojej.

Co to znaczy 20 minut na pełnym słońcu ? Po tym czasie urządzenie się wyłącza z przegrzania ?

 

Dokładnie tak. Wyłącza się i trzeba ostudzić/ogrzać, żeby móc włączyć ponownie. Na podstawie moich doświadczeń uważam, że urządzenia z logiem jabłka nie nadają się do ciągłego trzymania w aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...