Skocz do zawartości

jaka ładowarka / zasilacz / prostownik na czas strojenia systemu


bartekmaj
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie;

 

Zastanawiam się nad kupnem urządzenia (ładowarki / zasilacza / prostownika) które będę mógł podłączyć pod akumulator na czas strojenia systemu.

 

Będę miał CTEK MXS 10 12V 10A ale to chyba będzie za mało.

 

System 3 way bazuje na wzmacniaczach:

Brax 2400

Brax 1000

DLS A6

stabilizator napięcia Helix XXL ustawiony na wyjściu na wzmacniacze na ok 13,5 V

 

Akumulator to -  Optima Blue 75Ah 1125A

 

Poproszę o informację co możecie polecić.

 

Czy takie zasilacze jak w poniższym ogłoszeniu z forum będą OK ?

http://www.strefacaraudio.pl/topic/56948-zasilacz-12v-624a-775a-1295a/

 

Ile amper powinien mieć taki zasilacz/ładowarka?

 

Czy taki zasilacz/ładowarka/prostownik nie uszkodzi akumulatora ?

Wiadomo że AGMy powinno ładować się dedykowanymi do tego ładowarkami.

 

 

W góry dzięki za istotne informacje na ten temat.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę miał CTEK MXS 10 12V 10A ale to chyba będzie za mało.

 

Mam takie cos i zawsze uzywam na zawodach, nigdy nie bylo problemu.

Moje piece to DLS RA40 i RA10, fakt ze nie mam powerstation, ale mysle ze przy niezbyt glosnym sluchaniu powinno wystarczyc i u Ciebie.

25A ctek juz by byl tak na spokojnie wystarczajacy w Twoim przypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stetsom robi fajna ladowarkę 100a

 

Sent from my Le X620 using Tapatalk

Za jedyne 2200zl :D u mnie 127A za ułamek ceny, jedynie napięcie do 13,8v można ustawić.

Edit: mxs10 też mam i jeśli chodzi o te zasilacze które mam to bez porównania, niestety dwa tańsze nie mają regulacji i są tylko dobre do podtrzymania zeby napięcie nie spadalo za nisko. Btw ctek jako zasilacz ile ma: 12 czy ok 14v?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem kto to p. Wojda niestety.

 

Ja;) pod nazwiskiem mało kto mnie tu zna;)

Jedno i drugie rozwiązanie jest dobre bo ważne jest żeby aku nie był zbyt głęboko rozładowany. Na plus cteka jest to że możesz nim ładować większość aku bo ma programy z różnym napięciem i natężeniem, minusy to cena i tylko 10A max jako zasilacz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartku, ja użytkowałem MXS10 jako źródło podtrzymujące przy strojeniach systemu (gdy go jeszcze miałem).

Swego czasu był to 2-way napędzany przez 2400.2GE i 2000.2 i można było stroić swobodnie godzinami.

Konsultowałem sprawę z producentem tej ładowarki (a raczej z jego przedstawicielem) i zgodnie z sugestią, pracowała w trybie normalnego ładowania.


P.S. Masz CTEK'a - przetestuj go.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Konsultowałem sprawę z producentem tej ładowarki (a raczej z jego przedstawicielem) i zgodnie z sugestią, pracowała w trybie normalnego ładowania.

P.S. Masz CTEK'a - przetestuj go.

Wlasnie tak tez mam zawsze ustawione i jak pisalem, nigdy problemu nie bylo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Czy w tych zasilaczach z forum jest tylko regulacja napięcia czy także prądu ładowania? Bo chyba to także istotny parametr w aucie , poza tym nie wiem jak jest rozwiązane załączenie systemu ale jeśli po zapłonie to sama elektronika Bmki w spoczynku ciągnie 20-25 A plus ewentualne audio.

Oczywiście wiem , że chodzi o prywatny użytek ale ładowarka 50 -100 A to kawał spawarki i musi mieć dobrą elektronikę stabilizująco sterującą bo jak coś pójdzie nie tak to przeładuje aku nie mówiąc o elektronice auta.

Ja w domu używam ctek 10 do ładowania i konserwacji (program agm) ctek 25 jako zasilacz , zaś jeśli ktoś chce kupić raz na całe życie i mieć święty spokój to polecam poszukać tego :

 

http://www.eltek.de/de/produkte/automotive-power/multicharger-kfz/

 

Używam w pracy m.in do zasilania auta podczas flashowania sterowników gdzie zasilanie musi być na bank b niezawodne.

Eltek sam wykrywa jakie aku, jakie zapotrzebowanie na prąd i zaczyna jechać automatycznie, pokazuje na bieżąco takie parametry jak napięcie i pobierany prąd przez auto , stąd wiem dość dobrze co potrafi zassać 4ka czy 5ka BMW po zapłonie i nie jest to ani 5 ani 10 A

Poza tym skoro urządzenie potrafi podać "prąd spawania" dobrze aby miało zabezpieczenie przed iskrzeniem (soft start), zamianą biegunów ( dużo nie potrzeba aby się machnąć wbrew pozorom) i zwarciem.

 

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tanio i bezpiecznie nie będzie.

 Załączenie systemu -przełącznik do wyboru ze stacyjki/z akumulatora.

Znalazłem CTEK MXTS 70 ale swoje kosztuje.

 

http://ctek-ladowarki.pl/44-%C5%82adowarka-mxts-70-12v24v.html

 

Jakieś inne,sprawdzone i bezpieczne propozycje mile widziane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...