Skocz do zawartości

Strojenie CarAudio - pytanie


debiecm
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Moi Drodzy,
niestety Polak mądry po fakcie... i dokładnie tak jest w moi przypadku - niestety stało się.
Nie mając pojęcia iż sprzęt CarAudio musi się najpierw "wygrzać" około 40h a dopiero później wykonuje się strojenie, kupiłem poniższy sprzęt a instalacja została wykonana NIESTETY koło Gdańska.


Do Gdańska daleko, więc szukam sprawdzonej firmy która będzie w stanie mi dostroić ten sprzęt. Teraz mam wrażenie że gra jak sprzęt fabryczny w firmowym Focusie żony. Instalator wspomniał iż potrzebne jest strojenie (a nawet kilka podejść), więc szukam czegoś bliżej w Łodzi. Niestety, otrzymałem negatywną odpowiedź od jednej z Łódzkich firm z informacją, że nie wykonuje strojenia bez wcześniejszego zakupu sprzętu u nich.



Czy ktoś jest w stanie mnie nakierować na jakiegoś profesjonalistę, który to zestroi ?



Sprzęt to:
DLS UP6i - przód
DLS Ra50 - wzmacniacz
JL Audio 10W1v3-4 - subwoofer
Morel Maximo 6.2 - tył


Z góry dziękuję za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Łodzi nie ma nawet jednej firmy, która potrafi "stroić" bez względu na to czy kupisz u nich sprzęt, czy nie.

 

To wskażcie koledze gdzie w waszej okolicy jest ktoś do kogo warto się zwrócić .

 Użyty sprzęt nie korzysta z technologii Nasa ,  nie powinno być problemu z ustawieniem tego na przyzwoitym poziomie .

Zakres możliwych ingerencji skutecznie może ograniczać użyta jednostka ( źródło dźwięku ).

 

 

 

 

W Łodzi nie ma nawet jednej firmy, która potrafi "stroić" bez względu na to czy kupisz u nich sprzęt, czy nie.

 

I jeszcze jedno , takiej która nie potrafi prawidłowo ustawić zainstalowanego sprzętu , czy sprostać dowolnie wysoko ustawionej poprzeczce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Łodzi nie ma nawet jednej firmy, która potrafi "stroić" bez względu na to czy kupisz u nich sprzęt, czy nie.

 

 

Spróbuj podjechać na spota Łódzkiego, tam przyjeżdża wiele osób mających odpowiednią wiedzę

 

Patrząc na cytat wyżej - to jest chyba najlepsza opcja :) Też pomimo, że nie jestem już nowicjuszem i jakąś tam wiedzę posiadam, już parę razy znalazł się ktoś kto pokręcił gałkami i mój system zagrał lepiej :D Doświadczenie i wiedza to podstawa, tego nie da się przeskoczyć :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na cytat wyżej - to jest chyba najlepsza opcja :) Też pomimo, że nie jestem już nowicjuszem i jakąś tam wiedzę posiadam, już parę razy znalazł się ktoś kto pokręcił gałkami i mój system zagrał lepiej :D

 

O to m/i pytam , czy korzystałeś z usług lokalnych firm  i jesteś w stanie ocenić ich poziom , bo chyba to miałeś na myśli pisząc te słowa i wskazując "najlepszą opcję ".........

 

 

Doświadczenie i wiedza to podstawa, tego nie da się przeskoczyć :D

 

Kogo masz na myśli ?, może padnie wreszcie jakiś konkret.

Kto posiada tą wiedzę , a komu jej brakuje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to m/i pytam , czy korzystałeś z usług lokalnych firm  i jesteś w stanie ocenić ich poziom , bo chyba to miałeś na myśli pisząc te słowa i wskazując "najlepszą opcję ".........

 

Nie korzystałem, napisałem to w oparciu o wypowiedź kolegi który stwierdził, że w łodzi nie ma takiej firmy, ponieważ nie znam tamtego rynku.

 

Kogo masz na myśli ?, może padnie wreszcie jakiś konkret.

Kto posiada tą wiedzę , a komu jej brakuje ?

 

Wiedzy i doświadczenia brakuje mi, bo z CA bawię się stosunkowo dość krótko, natomiast na spoty przyjeżdżąją osoby które, pomimo, że dużo czytam, testuję różne ustawienia - ogólnie staram się cały czas w tym temacie dokształcać, wiedzą i doświadczeniem w CA przewyższają mnie kilkukrotnie. I już kilka razy na spocie mimo, że wydawało mi się, że już lepiej się nie da ustawić, bo siedziałem nad czymś bardzo długo i testowałem różne możliwości, ktoś coś poprawiał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nie korzystałem, napisałem to w oparciu o wypowiedź kolegi który stwierdził, że w łodzi nie ma takiej firmy, ponieważ nie znam tamtego rynku.

 

Siła argumentów za tym stoi ...............

 

Wiedzy i doświadczenia brakuje mi, bo z CA bawię się stosunkowo dość krótko, natomiast na spoty przyjeżdżąją osoby które, pomimo, że dużo czytam, testuję różne ustawienia - ogólnie staram się cały czas w tym temacie dokształcać, wiedzą i doświadczeniem w CA przewyższają mnie kilkukrotnie. I już kilka razy na spocie mimo, że wydawało mi się, że już lepiej się nie da ustawić, bo siedziałem nad czymś bardzo długo i testowałem różne możliwości, ktoś coś poprawiał.

 

 

Ja nie neguję chęci niesienia pomocy przez osoby z dłuższym stażem , ale poszukuję osób o większej wiedzy i kwalifikacjach niż Ci z profesionalnych zakładów , którzy ich umiejętności weryfikują / negują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy,

dziękuję za podpowiedzi i już odpowiadam /pytam:

1) kolega kowal 2002:
    Z tego co mówił instalator to podłączone jest następująco Radio -> Wzmacniacz -> 2 x przód, 2 x tył, 1 x sub, zaś zasilane jest z wymienionego radia Pioneer AVIC F9220BT

 

2) kolega KACPERO:
   W jakie dni, godziny i gdzie odbywa się ten spot w Łodzi? Chętnie podjadę!

 

3) do wszystkich:
   Czy ewentualnie możecie kogoś polecić np. w Warszawie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy,

dziękuję za podpowiedzi i już odpowiadam /pytam:

1) kolega kowal 2002:

    Z tego co mówił instalator to podłączone jest następująco Radio -> Wzmacniacz -> 2 x przód, 2 x tył, 1 x sub, zaś zasilane jest z wymienionego radia Pioneer AVIC F9220BT

 

A ten tył to tak "musowo" ( non stop z dzieciakami z tyłu itp ), czy po prostu, "bo był" to już tak zostało? Generalnie z głośnikami tylnymi to trochę kiepsko będzie to wystroić, tak, żeby uzyskać w miarę poprawną scenę stereo "z przodu".

 

Ogólnie instalka nie była raczej tania ( nie wiem co było nówką, co używką, jednak sprzęt nie jest "z dolnej półki"  ), ale jednak za dużo nie poszalejesz ze strojeniem, bo samo radio nie daje za wiele możliwości:

 

1- Nie ma pełnej regulacji opóźnień w kanałach - są chyba tylko gotowe zestawy opóźnień dedykowane do miejsca: kierowca, pasażer, all itp. Jeśli są wiarę policzone, może nie będzie tak źle, ale mogło by być lepiej ( gdybyś mógł ustawić czasy każdego kanału oddzielnie ).

 

2- Każdy kanał zasila jeden zestaw głośników w drzwiach ( czyli Midbass+tweeter ) więc tak naprawdę wszelkie strojenie trzeba robić na zwrotnicach ( domyślam się, że są zamocowane w drzwiach, czyli trzeba zdejmować i zakładać każdy boczek i to pewnie min kilka razy )  

 

W tym zestawie brakuje mi procka DSP, który pozwoliłby na fajne zestrojenie tego systemu nawet w aktywce z przodu ( tył zostawiłbym wtedy na końcówce radia - przy dobrze zrobionym przodzie i subie nie było by tragedii na tylnej kanapie ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Czy ktoś jest w stanie mnie nakierować na jakiegoś profesjonalistę, który to zestroi ?

Też się przyłączę do głosów wysyłających Ciebie razem z autem na łódzkiego spota. Z tym postrojeniem, to może być u Ciebie bardzo różnie  :wink2:  ale za to masz spore szanse aby trafić i posłuchać całkiem poprawnie "grających" aut i zapewne kilku sugestii dotyczących Twojego grania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak instalacja nie była tania (tył i sub to nówki sklepowe, zaś przód i wzmacniacz to nowki ale z zapasów magazynowych). Stąd też drążę tak kwestię wystrojenia bo za tą kasę spodziewałem się czegoś lepszego. Powiem szczerze że sam zgłupiałem czy czasem nie wywaliłem kasy w błoto i czy ten sprzęt jest jej warty?

 

Tył to efekt braku wiedzy o CA. Instalator wspominał by z tego zrezygnować, ale do namówienia żony na wymianę przodu, powiedziałem że i tył wymienię to będzie lepiej grało - taka karta przetargowa domowego budżetu :)

Czy procek DSP byłby w samym nowym radiu (wymiana może za rok) czy też dodatkowa "puszka" do podłączenia?

 

Muszę podjechać na spot Łódzkich miłośników CA i posłuchać jak to gra u innych - może słoń na ucho mi nadepnął i się czepiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy normalnej jednostce ( nie robionej pod OEM ) regulację czasów i filtry do ew. zrobienia podziału aktywnego miał byś zaszyte w radiu. Jeśli chciałbyś zostawić obecne radio ( ze względów estetycznych i integracji z funkcjami auta ) to potrzebujesz procesor DSP, czyli niestety dodatkowe pudełko "między" radiem a wzmakiem.

Teoretycznie ( nie dokładając DSP ) można by próbować walczyć samymi zwrotnicami ( ew. filtrami we wzmaku ), ale na 100% będziesz miał niedosyt wiedząc, że przy całkiem fajnym sprzęcie nie osiągasz tego na co on pozwala. 

 

Powiem tak: wiem, że człowiek się zastanawia,... że kolejny klocek za 2000 pln,... że może nie warto,... bo przecież wiele się nie zmieni,... bo ......   itd.  Ale uwierz mi warto, bo różnica często jest zaskakująco duża. Zakładając, że instalkę masz wykonaną tak jak trzeba ( wygłuszenie, zasilanie itd. ) na pewno można by powalczyć o lepsze brzmienie.

 

Chłopaki dobrze mówią, jak będzie spot podjedź i posłuchaj, będziesz miał jakiś punkt odniesienia.       


BTW.  Czy dali Ci jakieś fotki z wygłuszenia i montażu głośników? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tak instalacja nie była tania (tył i sub to nówki sklepowe, zaś przód i wzmacniacz to nowki ale z zapasów magazynowych). Stąd też drążę tak kwestię wystrojenia bo za tą kasę spodziewałem się czegoś lepszego. Powiem szczerze że sam zgłupiałem czy czasem nie wywaliłem kasy w błoto i czy ten sprzęt jest jej warty?

 

Kto powiedział że będzie łatwo że będzie od razu grało?

A co ma piernik do Wiatraka powiedz nam, że ty masz nowe klocki i nie były tanie ? To Co chcesz przez to powiedzieć że wszystko to co mega drogie to od razu powinno grać jaki jakiś high end ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dejson nie dajmy sie zwariować...

Kolega wydał konkretną kase na sprzęt i montaż

i ma prawo oczekiwać, że zagra to wyraźnie lepiej niż fabryka.

 

Na początek pomysł z podjechaniem na spot jest bardzo dobry.

Będzie można wstępnie ocenić instalacje i ewentualnie podpowiedzieć

kolejne kroki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerzucacie się argumentami , ale jak zaznaczyłem na wstepie , tu możliwośći "strojenia" są tak ograniczone , ze powinien to ogarnąć średnio rozgarnięty .

Są czułości wejść , czyli proporcja przód tył , ale nawet to załatwia fader , poziom subwoofera w stosunku do przodu , ew filtracja w przedziale 50 do 100 Hz . Aaaaa.. poziom tweetera w zwrotnicy . Co chcecie "stroić " i jakiej klasy zawodowiec jest do tego potrzebny .

Inna sprawa , ze generalną zasadą powinno być , aby wymagać brzmienia ( czy elementarnej poprawności ) tam gdzie zostawiliśmy kasę  za system.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

dziękuję za odpowiedzi.

 

Zatem czeka mnie też wymiana radia za rok. Radio nie jest fabryczne zatem i tak nie ma współpracy z szyną Forda CAN i co za tym idzie działają tylko podstawowe funkcje z kierownicy - głośniej ciszej, zmiana utworu do przodu i tyłu. Mam nadzieję że ogarnę w ten sposób temat DSP.

Co do samych zdjęć nie otrzymałem takich, poproszę o wystawienie do sieci, wtedy się podzielę.

 

Na Iwszym możliwym Łódzkim spocie będę.

 

 

Pytanie do kolegi dejson - co autor miał na myśli?

Odebrałem to jako "gorzkie żale" nie mające nic wspólnego z moim pytaniem. Nie mając wiedzy, kierujesz się marką, opiniami i takie uzyskałem od instalatora że sprzęt wart swojej ceny. Teraz po odsłuchu czuję niedosyt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...