Skocz do zawartości

aktywka z tweeterami napędzanymi z...radia


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Aktualnie całość chodzi pod 4ro kanałowką (2ch ->przód, 2ch mostek -> sub), pocięta pasywnie. Z racji że radio umożliwia cięcie aktywne wpadłem na pomysł podpięcia wysokotonowców bezpośrednio pod radio a midwooferki bezpośrednio do wzmaka. Chciałbym poznać wady i zalety takiego rozwiązania (tw pod radio), nie będzie jakichś przesterów bądź dysproporcji w dźwięku? Ogółem gra warta świeczki? Wiem, że lepiej byłoby zasilić tweetki albo zestaw przedni oddzielnym wzmacniaczem, ale przyznam że mam już dość ciągania i upychania w zakamarkach samochodu kabli, chciałbym rozwiązać to jak najmniej pracochlonnie. Więc jak? Co radzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

artur11 jeśli to normalne radio, z normalną, "nieudziwnioną" scaloną końcówką mocy, to przy zniekształceniach THD w ok. 1% ( czyli w większości przypadków już słyszalnych ) osiągnie maksymalnie moc ok. 20W. Jeśli założysz akceptowalne w normalnych systemach 0,1% THD maksymalnie co dostaniesz na sekcję wysokotonową to ok. 8-10 W mocy na wyjściu końcówki. A to oznacza, że sekcja midbas powinna dostawać z oddzielnego wzmaka maks. okolice 40-50W ( zakładam, że głośniki na górze i dole mają podobną skuteczność ) inaczej będą różnice w poziomach. 

Nie napisałeś jaki masz sprzęt, ale jeśli masz w miarę dobry wzmak to podejrzewam, że nie będzie lepiej a może być nawet gorzej ze względu na niedobór mocy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym robił aktywkę bez problemu jak radio ma taką możliwość. Sam przez jakiś czas tak miałem i było spoko. TW u mnie to Morel Tempo a woofer Dego SP650. Ale jednak później dokupiłem wzmacniacz do tweeterów i różnica była ogromna. Wzmacniacz to taniutki SONY XM 2020 (80zł zapłaciłem) i jest taki malutki że spokojnie byś go zamontował za schowkiem więc odchodzi Ci ciągnięcie kabli do bagażnika. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...