Skocz do zawartości

Pytanie do elektryków odnośnie przewodów


Grzegorz.D
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jako że mam garaż, chciałbym poprawić w nim elektryke, zamówiłem już cztery świetlówki 2x18W,  dwa gniazdka podwójne i jedno pojedyncze, jakie do tego będę potrzebował kable? Zauważyłem na allegro YDY, YDYp, YKY, ale nic mi to nie mówi. Obciążenia jakie będą to wiertarka, lutownica, opalarka i sprzątanie odkurzaczem raz na jakiś czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem tak ydy kabel twardy.bo jednodrutowy.U siebie w garazu z puszki z racji latwiejszego ukladania po scianach polozylem Omyp czyli miekki kabel niby mieszkaniowy i do tego plaski.tylko dlatego bo nie chcialo mi sie gimnastykowac z twardym kablem w juz umeblowanym garazu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze nie napisałeś jak ma być zrobiona elektryka. Natynkowo po cegle czy ładnie w rurkach po tynku. Jeśli pierwsze to przewody płaskie jeśli drugie to okrągłe i może być linka bo łatwiej ale droższe wago do połączenia. Przekroje jak wyżej koledzy radzą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twardy ale łączysz szybko na wago w puszce.

Na wago sa takze szybkozlaczki te zamykane super sprawa jesli uzywales

Ja nigdy nie stosuje wago

Poprostu nie chce wracać do klienta po gwarancji

Jak byś miał pytania zapraszam na pw

Mozesz rozwinac swoja wypowiedz z wracaniem do klienta???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście różnych wago używam. Ale tylko wago. Nie podrabiane śmieci.

 

A tak na boku. Można to zrobić na 100 sposobów itd

 

Każdy chce maxa dac z siebie. Tylko że autor tematu nie do końca określił co i jak. Więc nie ma co się spuszcz... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze nie napisałeś jak ma być zrobiona elektryka. Natynkowo po cegle czy ładnie w rurkach po tynku. Jeśli pierwsze to przewody płaskie jeśli drugie to okrągłe i może być linka bo łatwiej ale droższe wago do połączenia. Przekroje jak wyżej koledzy radzą.

 Kable będą szły po cegle.

 

 

 

 

 

 

 

Każdy chce maxa dac z siebie. Tylko że autor tematu nie do końca określił co i jak. Więc nie ma co się spuszcz... :)

 

Garaż nie jest jeszcze moją własnością więc szkoda mi kasy by wołać elektryka żeby zrobił wszystko za mnie, a instalacje chcę tak położyć by potem móc ją ściągnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

móc ja ściągnąć ? ha ha ha

kup sobie przedłużacz na bębnie , lampę przenośną i po sprawie

Tak kolego, garaż nie  jest moją własnością więc może kiedyś będę musiał się wynieść i szkoda by mi było wszystko zostawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Połącz sobie przewody na wago w puszce nad gniazdkiem i potem podłącz czajnik elektryczny do tego gniazdka. Lub mikrofalę. Będziesz wiedział co się stanie. To samo tyczy się gniazdek i właczników na szybkozłącza.

Jakos mam tak podlaczone wszystko w domu od dobrych paru lat odkad wprowadzono te wago zamykane i jakos nie zauwazylem nic nie pokojacego

z tego co tam możesz zabrać i wykorzystać to gniazda, włączniki i oprawy. przewody już zostaną:) a jak je zerwiesz to kosz. zresztą taka mała instalka to dwie godzinki roboty.

Jak polozy linke warsztatowa to sie nic nie stanie a i zwykla linka tez.

z tego co tam możesz zabrać i wykorzystać to gniazda, włączniki i oprawy. przewody już zostaną:) a jak je zerwiesz to kosz. zresztą taka mała instalka to dwie godzinki roboty.

Jak polozy linke warsztatowa to sie nic nie stanie a i zwykla linka tez.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co tam możesz zabrać i wykorzystać to gniazda, włączniki i oprawy. przewody już zostaną :) a jak je zerwiesz to kosz. zresztą taka mała instalka to dwie godzinki roboty.

Dokładnie, chodzi mi tylko  oprawy i kontakty, a te dwie godzinki to może dla ciebie, mi pewnie zejdzie dniówka....

i powiedzcie koledzy co to te wago jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proste pytanie kontrolne: po której stronie w gniazdku powinien być przewód fazowy? A tak PS to też sie nad tym zastanawiałem jak robiłem instalacje w wynajmowanym garażu. I powiem Ci ze za cholerne nie chciało mi się tego ściągać.

 

Wysłane z mojego D6633 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...