Skocz do zawartości

Alternatywa dla AS Helon


Piciu81
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 59
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Ogólnie, to mięcho z wf, mocarny kick i żeby to jeszcze średnicą jakoś grało, to mocno średnio... Wiem, że dla wielu jakieś tam wf grają jak subwoofer, ale to subiektywne odczucia - już słyszałem systemy, które wg. właściciela miażdżyły z drzwi dołem, a wg. mnie plumkał sobie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drzwi i i litraż to jedno a drugie osadzenie woofera to drugie. Całą filozofia polega na właśnie prawidłowym montażu woofera ja nieraz drzwi poprawiałem naście razy kombinując aż wyrobiłem sobie pewne zdanie technikę montażu. Jak złe jest osadzony woofer to drzwi nie będą chciały grać tyle :). Napęd napędem ale ja tego doświadczyłem teraz na małym wzmacniaczu mam ogień :D a wcześniej musiałem miedz nie wiadomo ile watów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alternatywą dla as helon 165 jest 2x as helon 165 na stronę :) dać im zjeść i będzie miło. Powierzchnia membrany zaatakować;) skoro brzmienie się podoba, to po co kombinować.

Użytkuje od 6 lat te woofery i nadal między nami się układa. Kiedy suba nie mam w bagażniku one potrafią 30hz odtworzyć skubane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Udało mi się dowiedzieć, że do e9x dobrze zagra zestaw Gladen One Extrime i do tego wzmacniacz z wyjściem wysokonapięciowym np. Mosconi Gladen One lub Audio System - ten ponoć jest lepszy niż zwykły Gladen One Mosconi. Tzn tak mi w kilku klinikach dźwięku doradzali, sami to ładują do każdej beemy. 

w sumie gdzie nie dzwoniłem czy to centrumaudio.pl/111-wzmacniacze czy sklep w  Warszawie to wszędzie polecali zgodnie Gladen One 201 Extrime. Różnice poglądów tyczyły się jedynie wzmacniacza czy lepszy Mosconi czy Audio System.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

mam cos co zagra mocniej od helona to earthquake vtec mc 6 :) kupione w danii powiem wam ze robia rozpierdziel straszny graja bardzo jakosciowo i mocno. u mnie obecnie napedza je sinfoni amplitude 90.2 jako ze lubie jakosciowy bass ale jak mialem je pod radionem as 180.2 to graly tak jakbym mial dobrego suba w bagazniku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się (może się mylę, ponieważ nie znam ich wcale), że te EQ nie mają jednak podejścia do AS. Velo 6000 to nie jest jakiś mega mocny wzmacniacz, aby wykorzystać Helony. Bardziej podejrzewał bym, że tam, gdzie ten piec wykorzystał EQ, to AS dopiero II bieg zarzuca...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


velo nie jest mocny ?xD miales? to jakosciowy piec.

 A ja sądzę, że to raczej nieudana konstrukcja.

Tranzystorami wymienionymi w tej serii...można wybrukować Piotrkowską w Łodzi

 

 


helony zasilal tak z lapaly przester

Lekko się zdezorientowałem to "przestery" są efektem  nadmiaru czy braku mocy?

 

Żeby nie było ot 

Audio Development Vipera  (tylko furtki zacnie wyklej a najlepiej od razu w komory :wink: ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w mostku z palcem w nosie ciagnie helony kolego ;)  miales velo ? mam je w pokoju obecnie lezy sobie na polce .


ballsa tez pociagnelo bez problemu ;) a to porzadna 15'


Wydaje mi się (może się mylę, ponieważ nie znam ich wcale), że te EQ nie mają jednak podejścia do AS. Velo 6000 to nie jest jakiś mega mocny wzmacniacz, aby wykorzystać Helony. Bardziej podejrzewał bym, że tam, gdzie ten piec wykorzystał EQ, to AS dopiero II bieg zarzuca...

wydaje :) miales ze porownujesz? ja mialem oba .... i helon to bardzo mocny dynamiczny sprzet ale eq ... moge Ci udostepnic na testy jak chesz ;) daleko do siebie nie mamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem, że nie miałem EQ, wystarczy przeczytać na spokojnie. Velocity VR 6000, oraz VR Six (jego następcę) znam, a jakże. Napisałem - tam gdzie podejrzewam EQ gra na 100% swoich możliwości, tam Helony dopiero wrzucają II bieg. Podobnie taki śmiesznywf RE Audio miał, mała skuteczność, ktoś by podał im 200 Wat i powiedział "słabo dają, DLS R6 gra lepiej pod 200 Watami", a im potrzeba dużo więcej, rozumiesz przesłanie ? Znam Helona i wiem co to lubi i jak to gra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh to pytasz co zagra mocniej czy o pobierze wiecej mocy zeby zagrac ? :) mam morela ultimo na subie i trzeba mu podac  minimu 1 kw rmsu zeby zagral...   a gra jak dobre 400 rms

 

jesli chcedsz to udostepnie earthquake vtec mc6 

 

kup nowe helony  spotkamy sie    podepniemy spl laba w kazdym z aut i  zobaczymy roznice :) niema problemu spl lab jest eq jest piece tez jakies sie znajda mocne -


Napisałem, że nie miałem EQ, wystarczy przeczytać na spokojnie. Velocity VR 6000, oraz VR Six (jego następcę) znam, a jakże. Napisałem - tam gdzie podejrzewam EQ gra na 100% swoich możliwości, tam Helony dopiero wrzucają II bieg. Podobnie taki śmiesznywf RE Audio miał, mała skuteczność, ktoś by podał im 200 Wat i powiedział "słabo dają, DLS R6 gra lepiej pod 200 Watami", a im potrzeba dużo więcej, rozumiesz przesłanie ? Znam Helona i wiem co to lubi i jak to gra.

 

 

a w kwestii podawania mocy bym polemizowal wszystko zalezy od charakterystyki glosnika.. dowala twarde zawieszenia to i glosnik chce wiecej mocy ale czy odda jej duuuzo wiecej? nie robcie z tych helonow takich demonow basu ;)  zapraszam na testy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...