Skocz do zawartości

Podłączenie do akumulatora żelowego


Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie które mnie dręczy bo robię małą instalację w nowym aucie wyglądać ma to tak iż dwa akumulatory jeden właściwy pod maską 45Ah, a drugi 20Ah żelowy SPV-20 w bagażniku przeciągnięte kablem spawalniczym 25mm2 , i by nie robić kosztów ani ciągnąć kabli z powrotem chciałem podłączyć do żelowego właśnie wzmacniacz tzn dwa i moje pytanie czy tak można to zrobić czy żelowy się nie uszkodzi ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale po co ? Ten z pod maski nie starczy? Takie moce masz ze jeden nie starczy i trzeba 2 pakowac? Opisz zabawki i jaki altek

pod tym z maski światła gasną i obroty silnika falują 

 

Sinuslive xt-4500 na razie pod subwooferem 2x12" stx potem przyjdzie monoblock ok 800w wiec i tak muszę troszkę rozbudować zasilanie a sinus pójdzie na przód silnik 1.4benz altek 75A 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zamiast klepac to poczytaj... Bo co ci po daniu drugiego aku skoro altek nie laduje jednego dobrze. Myslisz ze jak dasz drugiego aku to on nie bedzie zjadal prundu tylko oddawal? Zrob porzadek z zasilaniem a dopiero dokladaj kolejne klocki bo nie masz nie wiadomo jakich mocy zeby az falowaly obroty silnika.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SPV-20 to nie jest akumulator żelowy tylko AGM, a jego możliwości są ogromne jak na takie maleństwo. Natomiast jak nie będziesz miał czym go ładować to nic ci nie da. Może masz już stary alternator i przy już niskim poborze prądu stawia nadmierny opór?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

SPV-20 to nie jest akumulator żelowy tylko AGM

fakt pomyłka, altek wygląda na oryginał ale 18lat wtedy musi mieć ....

 

 

Big3 myślałem zrobić i tak zrobię coś tam zawsze da ;] jak już będzie gotowe dam znać pewnie w temacie na razie dziękuję :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe mi przysiadaja obroty jak same kondy doladowuja sie z 12 do 14v a altetnator to 220A... w obrotach i ich spadaniu przy basie nie widze nic dziwnego. :)

 

Altek slabiutki... jesli nie masz mozliwosci jegi wymiany to zmien glowne aku na agm... big 3 i dobry drut do tylu to podstawa oczywiście

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...