Skocz do zawartości

Strojenie suba


Christopher
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem nowy i szukam rady... Zacznę od faktów... Posiadam vw bora w kombi, moja instalacja wygląda tak : jednostka sterująca jvc kw av51, głośniki w drzwiach z przodu morel tempo6 (16) z tyłu helix dark blue (16, grają na 50% mocy w stosunku do przodu) zasilane rockford fosgate 501x, subwoofer re audio srx 10 2x2ohm zasilany zapco i-force 2100 w mostku, głośniki w drzwiach strojone na wzmaku (hp około 60hz) sub strojony również na 60hz. Teraz moje pytanie: przy odsłuchu słychać położenie suba (a chciałbym tego uniknąć), w czym może być problem, bardzo proszę o pomoc bo zależy mi na tym żeby to grało... Z góry wielkie dzięki za pomoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Poczytaj o korekcji czasowej i o plynnej regulacji fazy .

Jak sprawdzić te parametry???

 

Napisano dziś, 07:26

Poczytaj o korekcji czasowej i o plynnej regulacji fazy .

nakamichi >1. Głośnik nie ma mocy , tylko może przyjąć w przedziale od zera do nominalnej.2. .Wzmacniacz może generować moc od zera do nominalnej.3. Wzmacniacz nie generuje ani jednego wata , bez sygnału na wejściu , a generowana moc jest proporcjonalna do napięcia wejściowego. :!: Przepraszam, ten post chciałem zacytować. Pytanie to samo: jak sprawdzić te parametry???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Jak sprawdzić te parametry???

Napisano dziś, 07:26
Poczytaj o korekcji czasowej i o plynnej regulacji fazy .
nakamichi >1. Głośnik nie ma mocy , tylko może przyjąć w przedziale od zera do nominalnej.2. .Wzmacniacz może generować moc od zera do nominalnej.3. Wzmacniacz nie generuje ani jednego wata , bez sygnału na wejściu , a generowana moc jest proporcjonalna do napięcia wejściowego. :!: Przepraszam, ten post chciałem zacytować. Pytanie to samo: jak sprawdzić te parametry???

 

A zdradź mi , w jaki sposób ten sprzęt zagościł w Twoim aucie ?

Kupiłeś auto razem z nim ?


 

 


Przeczytać na opakowaniach/w manualu danego sprzętu?

 

Czy ja wiem , nie nazbyt trywialne :wink2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak juz koledzy wyzej pisali:

Wysoko odcinasz suba, ten zapco ma filtr 12dB/oct, zjechalbym na Twoim miejscu do 40, max 50Hz.

Nastepnie sprawdz odwrotne podlaczenie biegunow na subie, wybierz to przy ktorym basu jest wiecej.

Jesli roznicy nie bedzie lub bedzie bardzo mala, to sprobuj inaczej ustawic skrzynke w bagazniku.

No i ostatnia sprawa, poziom glosnosci suba tez musi byc dobrany odpowiednio, jak bedzie za glosno to i tak bedzie sie odzywal z tylu.

To oczywiscie podstawowe wskazowki, ale nie gotowa recepta, musisz sam kombinowac i dobierac ustawienia na sluch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla Ciebie podstawowe wskazówki a dla mnie bardzo dużo, wiem czego szukać i z czym próbować... Wielkie dzięki za pomoc, w końcu widzę sens takiego forum, gdyby ktoś miał jeszcze jakieś sugestie to bardzo chętnie...

Gain jest ustawiony na maxa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla swojego wlasnego dobra poczytaj o podstawach, wlasnie typu co to jest gain, jak dzialaja filtry akustyczne itp.

Jak bedziesz wiedzial jak to dziala, to bedzie duzo latwiej bawic sie w strojenie. Glosniki w tylnych drzwiach tez wcale nie pomagaja w tym calym przedsiewzieciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy głośnik w samochodzie jest w innej odległości od Ciebie, dźwięk z każdego z nich dociera do ucha w innym czasie i tak powstaje kakafonia

Druga sprawa ze będąc na koncercie scena jest przed Tobą i tu jest cały ten smaczek;)

 

A z tym gainem to jak mówiono wcześniej skręć go ostro, teraz ubijasz głośnik przesterem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...