Skocz do zawartości

Golf V plus - wolna dyskusja i dywagacje nt. 2 way


Rekomendowane odpowiedzi

Od jakiegoś czasu jestem posiadaczem w/w. autka, autko przyjemne i fajne, montaż car audio z racji idealnego dostępu do wnętrza drzwi i szczelnej komory sprawiał wrażenie, że ten samochód jest car audio friendly, jak się wczoraj po lekturze internetu dowiedziełem - niestety niekoniecznie. Pytam praktyków (nie interesują mnie wypowiedzi teoretków typu nie bo nie), czy naprawdę 2 way w tym akurat samochodzie brzmi tak słabo - jest jakaś różnica względem zwykłego golfa v? Czym ten bezsens montażu się objawia - brak średnicy czy jak? Pytam, bo np. średniak w nogach tez przecież jest nieraz zasłaniany w nogami i jakoś scena jest ok. Może po prostu nie taki diabeł straszny, a mam fajny zestaw z poprzedniego auta i wręcz się prosi o zamontowanie. Aha, i jak kwestia 16 cm średniaków - wchodzą bez rzeźby? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 50
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Tam jest zdaje się nie średniak a woofer w okolicach tyłka..., jeśli chodzi o ścisłość. W Octavii II jest podobnie.

I zdaje się, że były tu już dziale instalacje przeróbki drzwi Octavii II, polegające na przesunięciu woofera w okolice kostek.

 

A woofer w okolicach tyłka oznacza problemy z uzyskaniem "sceny na desce".

Głośniki powinny generalnie grać przed słuchaczem, a nie obok i stąd te problemy... A tweetery pewnie dasz w słupkach.

Więc tweeter będziesz miał przed sobą, a woofer obok tyłka.

Nawet czasówkami będzie problem to wyrównać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam jest zdaje się nie średniak a woofer w okolicach tyłka..., jeśli chodzi o ścisłość. W Octavii II jest podobnie.

I zdaje się, że były tu już dziale instalacje przeróbki drzwi Octavii II, polegające na przesunięciu woofera w okolice kostek.

 

A woofer w okolicach tyłka oznacza problemy z uzyskaniem "sceny na desce".

Głośniki powinny generalnie grać przed słuchaczem, a nie obok i stąd te problemy... A tweetery pewnie dasz w słupkach.

Więc tweeter będziesz miał przed sobą, a woofer obok tyłka.

Nawet czasówkami będzie problem to wyrównać.

O właśnie dlatego 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam jest zdaje się nie średniak a woofer w okolicach tyłka..., jeśli chodzi o ścisłość. W Octavii II jest podobnie.

I zdaje się, że były tu już dziale instalacje przeróbki drzwi Octavii II, polegające na przesunięciu woofera w okolice kostek.

 

A woofer w okolicach tyłka oznacza problemy z uzyskaniem "sceny na desce".

Głośniki powinny generalnie grać przed słuchaczem, a nie obok i stąd te problemy... A tweetery pewnie dasz w słupkach.

Więc tweeter będziesz miał przed sobą, a woofer obok tyłka.

Nawet czasówkami będzie problem to wyrównać.

Tam nie ma zadnego problemu zeby woofer wrzucic na deske..Sluchalem duzo wiecej aut z glosnikami umiejscowionymi " normalnie " i woofer gral z nog ..Faktycznie problem moze pojawic sie ze srednica dlatego stosuje sie 3 way.. Moim zdaniem przy odpowiednim dobraniu glosnikow mozna zrobic dobry 2 way w Golfie V.Do tego mozesz wpakowac nawet 8" woofery ☺
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Tam nie ma zadnego problemu zeby woofer wrzucic na deske..Sluchalem duzo wiecej aut z glosnikami umiejscowionymi " normalnie " i woofer gral z nog ..Faktycznie problem moze pojawic sie ze srednica dlatego stosuje sie 3 way.. Moim zdaniem przy odpowiednim dobraniu glosnikow mozna zrobic dobry 2 way w Golfie V.Do tego mozesz wpakowac nawet 8" woofery ☺

 

Italiano, co rozumiesz przez "wrzucić woofer na deskę"? Twierdzisz że w tym wozie idzie zamontować midwooferki w innymi miejscu jak drzwi? Możesz coś wiecej na ten temat powiedzieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strasznie tajemniczy jesteście :) Czy chodzi konkretnie o zestrojenie czasówkami (opóźnienie midwoofera przy tyłku)? Wg. was mogłoby to dać dobry efekt i poprawić brzmienie sceny? Mam je w keniu i tak myślę, że może szło by tym rozwiązać problem tylko czy aby na pewno bo narobić się dla miernego efektów zwyczajnie nie warto.
 

P.S.

Ja cały czas mówię o zestawie 2-way.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ja bym napisał "wrzucić woofer na deskę", to bym w tym przypadku miał na myśli czasówki.

 

Właśnie 2-way...

I jeśli zgodzę się, że bas z woofera można w Twoim przypadku "wrzucić na deskę", to z tą średnicą to już nie widzę tak różowo... 

Fizykę można oszukać tylko w pewnym zakresie.

Oczywiście grać będzie. Seria też przecież gra. Tylko Ty chcesz chyba poprawić tą serię?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seria gra tragicznie .Masz u siebie czasowki ?? W m/s lub cm ? Bo Kenie maja pozycje sluchacza itp.. Czy warto probowac grzebac w golfie ?? Moim zdaniem warto.Nawet dla samej poprawy gry na gornym i dolnym pasmie a sredniaka mozna zawsze dolozyc.Ja u siebie przez jakis czas jezdzilem z 2 way i w porownaniu do serii bylo duzo lepiej.Dzialaj, nic nie masz do stracenia oprocz czasu i kasy ☺
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Jak ja bym napisał "wrzucić woofer na deskę", to bym w tym przypadku miał na myśli czasówki.

 

Uwierz różne rzeczy w CA widziałem więc wiesz... :)

 

 

 


I jeśli zgodzę się, że bas z woofera można w Twoim przypadku "wrzucić na deskę", to z tą średnicą to już nie widzę tak różowo... 

 

Właśnie dlatego założyłem temat, liczyłem i liczę na to że może są tu jacyś praktykanci rozwiązania 2-way w golfie v, może komuś udało się wyrównać jakieś niedostatki korekcją czasową.

 

 

 


Masz u siebie czasowki ?? W m/s lub cm ? Bo Kenie maja pozycje sluchacza itp..

 

Mam BT92SD, pozycję wpisuje się w cm, a później po ustawieniu pozycji słuchacza radio jakoś przelicza pozycję, nie wiem jak to działa ale działa :P 

 

Intersuje mnie jeszcze jedna kwestia - o co chodzi z zestrojeniem zestawu 3 way? Sporo o tym się pisze, że problemy, że mało kto potrafi, czy nie jest to tak że taki zestaw ma swoją 3 drożną zwrotnicę która tnie pasmo na 3 i jedynym zadaniem słuchacza jest docięcie suba aby zazebiał się bądź grał pozostałością pasma czyli niskimi - dobrze myślę czy jest coś czego nie biore pod uwagę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielu rzeczy nie bierzesz pod uwagę

Każdy człowiek słyszy inaczej, lubi coś innego,

Każdy samochód ma swoją akustykę

Jeden i ten sam zestaw zamontowany w kilku różnych samochodach zagra inaczej

Nie każdy głośnik z danego zestawu może zauroczyć sluchajacego swoim graniem, wtedy miesza się głośniki, a zwrotnica już nie pasuje

Więc albo aktywka i zabawa jak to dograć, albo pasywka i... wieksza zabawa o tą samą stawkę

Do tego dochodzą fazy, ustawienia gainów przy użyciu kilku wzmacniaczy

To tak w skrócie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Więc albo aktywka i zabawa jak to dograć, albo pasywka i... wieksza zabawa o tą samą stawkę

Do tego dochodzą fazy, ustawienia gainów przy użyciu kilku wzmacniaczy

To tak w skrócie

 

A po długiej walce w dążeniu do "doskonałości" z 2-way w aucie typu Golf V / Octavia 2 i tak dojdziesz do wniosku, że jedyna droga to przeniesienie woofera na przód.

 

A co do wspomnianego "woofera na desce" ( i przy okazji przeróbki drzwi ) to w O2 kończy się to tak :wink: :

 

http://pics.tinypic.pl/i/00932/fsgdiv6ax3sx_t.jpg

 

http://pics.tinypic.pl/i/00932/r5mzvd6ec3bl_t.jpg

 

 

Ale schodząc na ziemię...

Miałem w OIIFL zestaw 2-way Audio System X-Ion 200VW  ( woofer w ori miejscu i tweeter na wierzchu trójkąta ) i dało się tego nawet przyjemnie posłuchać ( nie było odczuwalnej "dziury" w środku pasma ) ale z brakiem dobrej lokalizacji sceny po prostu trzeba było się pogodzić. Oczywiście czasówki pomogą, ale mimo wszystko jak ma być ekstra bez mega przeróbek drzwi to trzeba mieć świadomość, że może się to skończyć 3-way.

W OII była opcja SoundSystem-u ze średniakiem z przodu tapicerki i przy takim samym zestawie X-ion 200, ale w wersji 3-way scena była znacząco lepsza niż u mnie w 2-way ( choć umiejscowienie tego średniaka też nie jest rewelacyjne ). 

 

Na twoim miejscu nie zastanawiałbym się tylko zrobił teraz tak jak należy 2-way a dopiero potem zobaczył czy warto walczyć o 3-way.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po długiej walce w dążeniu do "doskonałości" z 2-way w aucie typu Golf V / Octavia 2 i tak dojdziesz do wniosku, że jedyna droga to przeniesienie woofera na przód.

Znacznie prościej dołożyć nawet "tani" średniak w słupek, który załatwi problem.

Zbyt dużo zachodu żeby przenieść woofer na przód tapicerki. Dodatkowo jak ktoś zrobi to kiepsko/nie fachowo to będzie gorzej grało jak w oryginalnym miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przenoszenia woofera w nogi nie planuje - jak to ktoś powiedział za dużo zabawy. Jak już miałbym coś działać to jednak skłaniam się ku 3 way jednak, moze na próbę jeszcze zrobię odsłuchy 2 way, ale życie mnie nauczylo że jak coś robić to robić zgodnie ze sztuką bo w przeciwnym wypadku traci się czas i pieniądze. Słuchajcie a na czym dokładnie polega ta problemowosc 3 way? Ktoś pisał o jakichś pomiarach, aktywnym cięciu ale ja widzę w zestawach gotowe pasywne zwrotnice, więc nie jest tak ze zwrotnica głośników + filtry w radiu (do zazebienia niskich między wooferem a subem) załatwiaja podział pasma i wogole problem ustawienia dźwięku? Trochę nie rozumem tej otoczki wokół 3 way bo jakby nie patrzeć to tylko jeden głośnik więcej i zwrotka która dzieli nie na 2 a 3 głośniki. Wyjaśni ktoś?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepne sie do tematu , czy zestaw Excursion SX-6.3C warty jest zachodu ? . Na probe wlozylem Rainbow Dl-C6.2 i srednicy nie bylo wogole wiec pozostaly 3 drogi. Oczywiscie dalej mowa o golfie V. Reszta gratow : Kenwood PS500F + Kenwood 401M + Kenwood PSW9531. Po glowie chodzi mi jeszcze Rainbow SL-C6.3 zwykly badz PRO.

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...