Skocz do zawartości

Czy jest sens budowy takiego car audio?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem nowy na forum, więc moje pytanie brzmi czy jest sens budowy takiego car audio które wymienię niżej? Muzyki jakiej słucham to zazwyczaj co wpadnie w ucho jakieś radiowki, mixy typu Energy, jakieś lekkie rapsy itp.

 

Car audio:

Subwoofer: Dd210 Red Line 4x2ohm

Wzmacniacz: Phase Evo rs 4

Kable zasilające: 25mm2

Kable Jack: jakiej lepszej firmy poszukam

Bezpiecznik: anl 60a (będzie dobry?)

Radio: myślę nad alpine ute-72bt

 

Po jakimś czasie (finanse) zmienił bym w przednich drzwiach tweetery na alpine i głośniki pewne też taka sama firma.

 

Oczywiście zadbam o wygluszenie, samochód to e39 sedan bez ściany grodziowej.

Czy z takim zestawem mogę śmiało podjechać na konkurs car audio?

Czy potrzebny jest mi kondensator?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na konkus zawsze możesz pojechać, pytanie tylko po co.

Kolejna rzecz, która mnie nurtuje to po co Ci kable jack i kondensator?

Jak chcesz na....dalac pod blokiem to moim zdaniem styknie Ci tuba Magnata + wzmak Auna.

MSPANC ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj forum , bo jest tutaj wiele wiele przydatnych informacji . Sam proponowałbym bym żeby jednak zacząć od zrobiona w pierwszej kolejności drzwi ( wytłumic zatkac otwory techniczne ) . A suba właśnie bym radził dołożyć w późniejszym terminie .

Ps jakie masz radio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczynasz od dupy strony. Najpierw przód potem sub. Ale przód tak porządnie a nie po łebkach, obejrzyj sobie dział wasze instalacje. Radio ujdzie, wzmacniacz też jest spoko. Jak słuchasz różnej muzyki to nie wyważaj otwartych drzwi i kup excursiona SX/SHX albo Re Rexa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj forum , bo jest tutaj wiele wiele przydatnych informacji . Sam proponowałbym bym żeby jednak zacząć od zrobiona w pierwszej kolejności drzwi ( wytłumic zatkac otwory techniczne ) . A suba właśnie bym radził dołożyć w późniejszym terminie .

Ps jakie masz radio

 

W e39 oryginalnie są komory a wszystkie otwory na tyle na ile trzeba zatkane są również oryginalną pianką (autorowi chyba chodzi o granie a nie wyciszenie). Opcji jest kilka. Najprościej dobrać trzynastki do litrażu fabrycznych komór a same komory wylepić matami. troszkę więcej roboty - dołożyć dystans i wyprowadzić głośniki przed tapicerki ale to już ingerencja w oryginalny wygląd tapicerki a to nie każdemu odpowiada. Opcja trzecia, którą ja wybrałem - Komory na 16. U mnie prawdopodobnie znikną oba schowki. W najlepszym wypadku ten z tyłu będzie symbolicznych rozmiarów.

Wysokotonówki jeśli ma wyglądać ori, trzeba będzie dobrać tak żeby się zmieściły w trójkąty lusterek. Jest jeszcze miejsce na tweeter obok nawiewów w drzwiach ale trójkąty lepsze. Oczywiście można w słupki ale to już nie ori :)

 

Siwy2983 na Twoim miejscu zacząłbym całą zabawę od zmiany głośników i wzmocnienia oryginalnych komór (wylepienia matami), potem radio, potem wzmacniacz, potem sub. W sedanie sub oczywiście za podłokietnik a tylne głośniki odepnij bo będą tylko śmiecić. Chyba, że będziesz chciał się bawić w jakieś systemy dźwięku przestrzennego. Co kto lubi.

Czy warto? Spróbować zawsze warto! zawsze możesz rozbudować system albo jak się znudzisz wrócić do oryginału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam jest na tyle miejsca że komory spokojnie zmieszczą sie bez ingerencji w tapicerkę. :wink2:

 

I tak i nie - ori miejsce po WF zostanie - głupio wyglada, trzeba by je zaślepić.

Na dole te "komory" wpasują się idealnie, bez większych ruchów designerskich.

 

Pod tapicerkę zmieścisz około 5-7L - na tapicerce około 8-10. Też daje jakieś pole manewru co do wyboru głośników.

 

 

@Pantralalinski - kiedy będziesz miał gotowe te komory ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcialbym je skonczyc w tym tygodniu, moze przyszlym. U mnie spodu drzwi praktycznie nie bylo wiec obcialem i zrobilem prototyp z mdf. Wlasciwie to caly czas tluke prototypy i co chwile cos zmieniam. O ile mnie straz domowa pusci do warsztatu :-D

 

Wysłane z mojego XT1039 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dobra jeszcze jedno pytanie odnośnie radia, jednak szukam czegoś innego niż ten alpine co dalem w pierwszym poście, czytałem opinie na temat kenwood kdc u31r i ludzie sobie chwalę, ktoś ma jakieś opinie na ten temat? A może coś innego polecacie? Jakieś dobre radio nie odstraszajace wyglądem i z dobra jakością dźwięku?

 

Głośniki zmieniam na polecane wyżej marki excursion

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


ludzie sobie chwalę, ktoś ma jakieś opinie na ten temat?

 

Jacy ludzie? Znalazłeś u nas na forum jakąś opinię ? Nie ? Jak myślisz dlaczego?  Chcesz wydać prawie 500 na radio które na pokładzie ma tylko podstawowe funkcje? Myślisz że korekcja czasowa jest nie dla Ciebie? Dlaczego ? Może czas poczytać forum? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja długo sie wahałem czy dać excursion  i jakie czy sx czy shx. Zdecydowałem na shx, piecyk audison 605 - pierwsze wrażenia było takie - nie gra. Lepiej grały stare lipne głośniki 30W bez wytłumionych drzwi. Po ok 2 tyg gdy głośniki sie wygrzały - przestałem potrzebować subwoofera i teraz go nie wożę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...