Skocz do zawartości

Symulacja obudowy dla Teufel AM 250


bogus1984
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, gdyby ktoś miał chwilę, to prośba o symulację dla takiego subwoofera : Teufel AM 250, producent podaje 35 litrowy BR strojony na 30 Hz. Czym wg. "papieru" będzie charakteryzowała się gra tego suba w tej obudowie ? Można opisać, a jak ktoś uprzejmy, to wykres. 

 

Thiele-Small Parameter bei 2 Ohm:
FS: 55 Hz
Qms: 5,5
Qes: 0,82
Qts: 0,65
Vas: 20 l
Cms: 0,12 mm/N
Mms: 75 g
sd: 350 sq cm
BL: 8 Tesla
Re: 1 x 3,25 Ohm
Le: 0,781 mH

Thiele-Small Parameter bei 8 Ohm:
FS: 55 Hz
Qms: 5,5
Qes: 0,77
Qts: 0,65
Vas: 20 l
Cms: 0,10 mm/N
Mms: 75 g
sd: 350 sq cm
BL: 16 Tesla
Re: 1 x 6,5 Ohm
Le: 3,084 mH

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Producent określa go jako głośnik free-air, a więc do odgrody np. do półki.

Parametry sugerują raczej obudowę zamkniętą, aczkolwiek BL przy 8ohm wygląda przyzwoicie, więc może coś by z tego było

 

Nie spróbujesz tego co zaleca producent to nie przekonasz się.

 

Inna opcja to band-pass 4 rzędu(jedna komora zamknięta, druga wentylowana)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odzew, wiem, że jego głównym zastosowaniem jest Free Air, jednak producent wspomina o BR 35 l z niskim strojeniem, stąd pytanie odnośnie symulacji i jak ten głośnik teoretycznie w tej obudowie zagra. Głośnik zalega na półce, a ja bez auta już jakiś czas, więc potestować raczej prędko nie zdołam. Zielone Kappy też do Free Air, a bardzo dobrze grały w klozetach właśnie. Dzięki raz jeszcze za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odzew, wiem, że jego głównym zastosowaniem jest Free Air, jednak producent wspomina o BR 35 l z niskim strojeniem, stąd pytanie odnośnie symulacji i jak ten głośnik teoretycznie w tej obudowie zagra. Głośnik zalega na półce, a ja bez auta już jakiś czas, więc potestować raczej prędko nie zdołam.

 

Zagra dość nieźle. Patrz rysunek.

Linia niebieska to free air, linia biała to BR 35L@30Hz, jak radzi producent.

Po opóźnieniam wszystko też jest nieźle, onie rosną tylko poniżej 30 Hz, gdzie czułość naszego słuchu do nich mocno osłabia się.

 

http://bassport.net/upl/060.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...