Skocz do zawartości

Honda Accord VII by Arth


Arth
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, auto Honda Accord VII z silnikiem 2,4 (2004r.) i PSS. 

 

c763f39a52745692m.jpg

 

Po długich zmaganiach w końcu coś z tego wyszło jednak nie wszystko jest skończone, powoli będę aktualizował temat. Jest to moja pierwsza instalacja więc konstruktywne uwagi mile widziane. 

 

Od razu może napiszę dla wszystkich którzy będą chcieli robić CA w tym samochodzie - po różnych kombinacjach najlepszym rozwiązaniem jest włożenie dodatkowego radia i nie zabieranie się za fabryczną instalacje. 

 

Finalnie w tym momencie udało się zrealizować całość za pomocą konwerterów Hi-Low. Na przód Helix AAC.2, na subwoofer Hollywood HLC-1 (poszukiwana jednostka Alpine 9833R w dobrym stanie). Z fabrycznej instalacji zostały TW Pioneer, jednak na montaż czekają TW Wavecor. 

 

Zestaw: 

KABLE:  * Zasilanie - 50mm OFC (+) / 35mm OFC (+, -) do wzmacniacza

              *  Głośnikowe - Bandridge 2,5mm OFC

              *  RCA - AIV Silverado 6ch

TW -   na ten moment fabryczne Pioneer 

WF -   Helix P206

SUB - RF SP-412 + CL 30l (btw. bardzo dobra robota - mastah22) 

PIEC - Helix A6 

 

Zwrotki wrzucone jakieś Pioneer'a do podłączenia, jednak przyszłościowo chciałbym to wszystko aktywnie podłączyć.

 

Instalacja prądowa w miarę łatwo udało się przeprowadzić z komory silnika do wnętrza samochodu poźniej progiem do bagażnika (+ z aku, - do mocowania siedzenia z tyłu). W tym momencie są jeszcze zrobione peszle samochodowe na kabel w komorze silnika. Następnie zrobione kable głośnikowe i sygnałowy (wszystko w progach). Zwrotnice pod siedzeniami. 

 

ccbf1a77446c3529m.jpg dba85b8da0a1ed4dm.jpg dd272534076b171fm.jpg a9d086970885d97dm.jpg

 

W następnym etapie zabrałem się za drzwi jednak moje mechanizmy w szybach nie były idealne, na ten moment znalazłem i wymieniłem stronę pasażera więc wygłuszyłem drzwi prawe a lewe dalej czekają na realizację wygłuszenia blachy wewnętrznej. Jedynie od strony kierowcy wygłuszona zewnętrzna blacha i tapicerka. Trochę zabawy było jednak sama przyjemność gdy słyszy się efekt. Tapicerka wygłuszona GMS-012R a drzwi STP Gold + blachy aluminiowe 2mm na otwory technologiczne. 

 

790834f28619cfa4m.jpg 51f9950f47050931m.jpg 5a95d3d4b2b8ad74m.jpg 421a797d4a3549c3m.jpg cdc0d694f839d3edm.jpg 6692a2f7acba037em.jpg

 

Na koniec trzeba było coś wymyślić w bagażniku więc wyciąłem pare płyt, dałem do tapicera i przykręciłem do tylnej półki. Nie jest to profesjonalna robota ale jest praktyczne i nie zajmuje dużo miejsca. 

 

d8cfc2a27bb5a52em.jpg 5001e8f08fcd9669m.jpg

 

 

Na ten moment tak to wygląda jednak w planach wygłuszenie blachy wewnętrznej od strony kierowcy, Wavecor'y w słupkach i aktywnie podłączony Alpine 9833. Następnie chciałbym wyciągnąć WF przed tapicerkę ale musze zaprzyjaźnić się z żywicą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założenie w tym momencie było takie że sub delikatnie uzupełni pasmo, ale aż jestem zdziwiony że tak dobrze sobie radzi to 100RMS.

Jestem bardzo zadowolony z zakupu starego RF'a, chociaż jak kupowałem to byłem sceptycznie nastawiony jednak liczby to nie wszystko   :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 rok później...
  • 3 tygodnie później...

bez wiercenia to jedynie możesz w tej kostce doprowadzić kabel i w niej go połączyć jak by to była ori instalacja - warunek konieczny musisz mieć wolne piny odpowiedniego typu i je sobie polutować i wstawić później w kostke

 

Trochę bez sens przeprowadzać dobrej jakości kabel i podłączać go przez kostkę. U mnie nawet by się nie dało bo cała kostka zawalona klejem nie mam pojęcia czemu.

Czytałem na forum to ludzie ściągali drzwi i wiercili u mnie się obeszło bez ściągania - przewierciłem małą dziurkę pod uszczelką i wprowadziłem kable bez izolacji PVC. Dodatkowo uszczelniłem butylem z dwóch stron.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...