Skocz do zawartości

Regulacja subwoofera z radia - jak to jest?


Piciu81
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Siema maniacy bejsu[emoji4]

Tak się zastanawiam nad tą opcją w radiu. Bo.

Aktualnie rzempoli u mnie JVC Kd-sh 1000 i regulacja jest 0-12. I teraz 0 jest wartością gaina z pieca i do 12 podbija za zasadzie podbicia dB na piecu czy 12 to wartość gaina z pieca i wszystko poniżej jest tłumione w jakiś sposób na grajku?

Pytam bo właśnie zchajcowałem suba i musze poustawiac na nowo gainy na piecach. Dodatkowo nowy sub kończy okres "ochronny " (wygrzewanie cewki ) i chciałbym mu dać ten tego. ..no[emoji38] ale żeby nie spotkał go los poprzedniego [emoji38]

 

Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak jest realizowane ale ustawiając poziom suba najpierw podkręć wszystkie podbijacze z których korzystasz a później dojedź do odpowiedniego poziomu gajnem. Nie jest to złota rada na pewno bo utwory nagrywane są też w rożnych głośnościach. Generalnie trzeba wiedzieć kiedy sub ma dość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W alpinach i pionkach trzeba wpierw ustawić poziom suba na radiu na max a potem kręcić gainem bo jak masz +15 na alpine to nie podbicie dB tylko tłumienie suba w pionku zaś jest do +6 a na 0 po prostu tłumi więc w jvc pewnie jest podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...