Skocz do zawartości

Skrzynia basowa zamknięta do Powerbass S-10 czy może być płytka i czym wygłuszyć?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie :)

 

Mam głośnik Powerbass S-10, chcę zrobić dla niego skrzynię basową zamkniętą 22-25L z płyty MDF 18mm w miejscu koła zapasowego w Mercedesie S210 (okukar kombi). Koło jest pionowo po lewej stronie na końcu bagażnika przy klapie. Zasłania go plastikowa pokrywa pokryta wykładziną samochodową. Planuję rozmiar zewnątrz 45x48x18 cm

 

1. Czy magnes głośnika może być jakieś 3cm od tylnej ściany skrzyni? (ma 13cm, a skrzynia zmieści się jakieś 18cm max. 20cm

 

2. Czy ścianę przednią z głośnikiem zostawić grubości 18mm czy dać jeszcze płytę 12mm by było 30mm?

 

3. Czy i czym wyłożyć ściany wewnątrz i co na tylną ścianę?

 

4. Czy do środka dać też jakieś wytłumienie pochłaniające fale?

 

5. Czy w plastikowym boczku które zasłoni subwoofer wywiercić dużo małych dziur by było słychać muzykę?

 

Wzmacniacz najprawdopodobniej będzie 160W RMS (np. Magnat Classic 360)

 

Nie chcę dużego ciśnienia, po prostu wyraźny głośniejszy bas niż z fabrycznych 2szt 16,5cm i 2szt 13cm głośników z drzwi podpiętych pod radio, głośnik zapewne będzie pracował z 1/4 możliwości ok. 60W RMS

 

Wcześniej miałem głośnik Tonsila 30cm ze wzmacniaczem Mutant 80W RMS w obudowie bas reflex i wykorzystywałem poniżej 50% możliwości i było i tak głośno, ale trochę za duże ciśnienie mało wyraźny bas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Nie masz innego wyjścia. Nic się nie powinno dziać.

2. Nie zaszkodzi

3/4. Do środka tylko watolina wystarczy. Tylko za głośnikiem daj bardzo cienką warstwę żeby nie zasłaniała otworu w cewce głośnika.

5. Tutaj najlepiej by było wyciąć całkowicie otwór o takiej średnicy jak jest głośnik. Tak żeby było widać głośnik z bagażnika. Na to dasz sobie maskownicę z siatki i będzie ładnie i funkcjonalnie. Coś takiego jak na tym zdjęciu. Musisz jedynie dokupić sobie taką maskownice. 

 

Wzmacniacz trochę za słaby do tego głośnika.

http://obrazki.elektroda.pl/2274039600_1450023523.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...