Skocz do zawartości

Micra K12 pantralalinski


pantralalinski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 194
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Trochę mało tej blachy ale tak wyszło po wycentrowaniu głośnika w miejscu oryginalnej maskownicy. Ze względu na mikronierówności samego pierścienia i z pewnością blachy dałem pod dystans cieniutki pasek z butylu. Więc wibracji tam nie będzie i trzyma się to bardzo solidnie. Jak tylko zamówię maty to okleję okolice głośnika jak bozia przykazała. Blacha w otwory też pójdzie (może nawet uda się wykorzystać wycięte otworów maty).

Co daje stal? Zwiększenie masy i większą bezwładność ośrodka w jaki jest wkomponowany głośnik?

 

BTW maskownic chyba robił nie będę. Jakoś tak przyjemniej jak widać głośnik a zabezpieczony przed przypadkowym kopnięciem jest (jeszcze nigdy nie miałem sznita z buta na maskownicy. Na schowku owszem ale na maskownicy nigdy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Właśnie przez to że dałaś butyl między dystans a blachę będzie to pracować, butyl jest elastycznym połączeniem

 

Jak może pracować 5 cm (może więcej, może mniej ) grubości dystansu na powierzchni szczeliny która wystąpiła zna skutek różnicy styku ??? Pracować będzie cała połać blachy do której przykręcony jest dystans woofer, ale na to to juz nawet pielgrzymki na kolanach do Częstochowy nie pomogą
 

 

 


pantralalinski
Jak będziesz ponownie drzwi ogarniał to zerwij matę za wooferem i zrób na zewnętrznym poszyciu wzmocnienie z żywicy. Zmniejszy to uginanie się tegoż poszycia. Całkowicie nie da się wyeliminować, ale można jeszcze wkleić aluminiowe profile po długości drzwi. Zdecydowanie zwiększy to sztywność i będzie to słyszalne ... Warto już zrobić to za jednym zamachem żeby do tematu nie wracać, szkoda tracić na tak prostych tematach ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przez to że dałaś butyl między dystans a blachę będzie to pracować, butyl jest elastycznym połączeniem

Pod JL Audio 8W3, 10W3 i 8W7 mam fabrycznie zamontowana gąbkę [emoji6]

W okolicy połączenia gwintowego butyl jest sprasowany taka siła ze nic tam drgać nie będzie. A daleko od tych połączeń gdzie blacha z dystansem połączona jest jedynie na styk z pewnością mogło by drgać gdyby nie butyl.

Mierząc parametry TS głośnika metoda masy dodanej można przykleić kulkę z plasteliny do membrany. Przecież plastelina jest plastyczna [emoji6]

 

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zapytam o co innego, czym ciąłeś blachę? :) całkiem estetycznie wygląda, a czeka mnie walka z furkami w nie swoim aucie i podejrzewam że kątówką tak nie da rady ;)

Wyrzynarką z brzeszczotem do metalu. Widziałem jak znajomy ciął samochód na złom lisica. Stwierdziłem ze ubieram okulary i zaryzykuje wyrzynarką. Zrobilem sobie przejazd probny bez brzeszczota i okazalo sie ze nawet nie ma problemu z podparciem szyny wyrzynarki. Samo wycinanie trwalo chyba minute i byla to najszybsza akcja w micrze [emoji3]

 

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób porządnie drzwi to będzie dopiero 500+. ;)

Goła blacha za wooferem .......

Po co ten cały trud?????

Z tego co się orientuje na 500+ to się trzeba dwa razy postarać [emoji23]

 

Spoko loco wszystko będzie cacy ...w swoim czasie. Wiem ze kolejność może jest od d... strony ale przynajmniej idzie do przodu.

 

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...