facebook

Skocz do zawartości

Zdjęcie

Objętość skrzyni

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
20 odpowiedzi w tym temacie

#1 djrobus1

djrobus1
  • Użytkownik
  • 386 postów

Napisano 16 lipiec 2017 - 19:14

Hej

Mam panocki  głośniczek 10" o takich parametrach:

rms- 175W

impedancja - dual 4ohm

frequency - 18-400hz

fs - 42Hz

re - 6,85ohm

qts - 0,71

qes - 0,78

qms - 7,79

Le - 3,06mH

vas - 22.2l

sd - 346,3cm2

spl - 93dB

xmax - 8,4mm

W winsd wychodzi mi ok.70l closed, w innym programie 700l.

Chciałbym widzieć czy nada się on do małej budy closed ok.15-16l bo takową, wolną posiadam i nie zamierzam robić kolejnej.

Z góry dzięki

#0 Reklama

• 1234 postów

Napisano przed chwilą

#2 Raadek

Raadek

NaturalSound

• Użytkownik
  • 11322 postów

Napisano 16 lipiec 2017 - 19:25

Chciałbym widzieć czy nada się on do małej budy closed ok.15-16l bo takową, wolną posiadam

name='djrobus1' timestamp='1500228857' post='551579']
Mam panocki głośniczek 10"
[/quote] Nic prostszego i szybszego jak wkręcić i posłuchać. Cyferki Ci tyle nie powiedzą jak słuchanie.

Potrzebujesz pierścionków pod głośniki, skrzynkę solidną do subwoofer'a...wal do Mastah'a z forum. :ok:

"To, że jesteśmy w dupie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać"

#3 djrobus1

djrobus1
  • Użytkownik
  • 386 postów

Napisano 16 lipiec 2017 - 19:40

Źle się wyraziłem, bo głośniczek mam (DO NABYCIA) a skrzyneczka fizycznie mam ale na działce.

Wiec po jedno muszę jechać a drugie ew. kupić.

Dlatego pytam czy wogóle jest szansa na połączenie tego przetwornika i tej skrzynki.

#4 Abstynent

Abstynent
  • Użytkownik
  • 1034 postów

Napisano 16 lipiec 2017 - 19:46

Źle się wyraziłem, bo głośniczek mam (DO NABYCIA) a skrzyneczka fizycznie mam ale na działce.
Wiec po jedno muszę jechać a drugie ew. kupić.

Dlatego pytam czy wogóle jest szansa na połączenie tego przetwornika i tej skrzynki.

Co to za głośnik wgl ?

[BIG III ] Alpine CDA 9853R > TW Phase Evolution CFS 25 + AA 120.2XE > WF MB Quart QM 160 + RF Punch 100x2 Trans Ana > SUB 2xRE Audio SR12D2 BR + 2xEton PA 1502 [Altek 150A + 74Ah + 34Ah AGM + 58F]

#5 djrobus1

djrobus1
  • Użytkownik
  • 386 postów

Napisano 16 lipiec 2017 - 19:59

A jakie to ma znaczenie? Chyba żadne.

Czy nazwa: dego. lotus, visaton coś zmienia?

Podałem wszystkie dane jakie znalazłem.

#6 bogus1984

bogus1984
  • Użytkownik
  • 4289 postów

Napisano 16 lipiec 2017 - 20:29

A jakie to ma znaczenie? Chyba żadne.

A takie to ma znaczenie, że jeśli ktoś może kiedyś w zamierzchłych czasach takowy posiadał, to może by coś podpowiedział, a tak ? Po parametrach może mu się nie przypomnieć co to było. Parametry masz, liczyłeś w programie, teoretycznie się nie nadaje  :rotfl:

#7 malutki

malutki
  • Użytkownik
  • 965 postów

Napisano 16 lipiec 2017 - 20:38

w mojej skromnej ocenie nie nadaje się do tak małej obudowy, ale mogę się mylić. Dawno nie bawiłem się winisd-em

Alpine - Morel - Gladen - Phoenix Gold

Szafa gra  :hyhy: 

#8 djrobus1

djrobus1
  • Użytkownik
  • 386 postów

Napisano 16 lipiec 2017 - 21:14

Czy "teoretycznie" się nie nadaje tego do końca nie wiem, ponieważ pierwszy raz uzywałem programu do wyliczania skrzyni z parametrów. I nie wiem czy wszystko dobrze zrobiłem.

Jak przegladałem różne projekty i podpowiedzi bardziej doświadczonych w obliczaniu to często pojawiały się problemy typu: zapomniano coś odznaczyć (szczególnie w wersji obcojęzycznej), przegapiono jakąś zakładkę, nie ta jednostka, itp.

Poprosiłem o pomoc bo robię to pierwszy raz i mogłem coś skopać.

Wysoki Qts świadczy, że nadaje się do budy zamkniętej i od tego zacząłem.

Jak głosniki typowo do br to nawet nie zawracam tu głowy.

#9 mastah22

mastah22
  • SCA Team
  • 13055 postów

Napisano 16 lipiec 2017 - 22:20

Teoretycznie nadaje sie do closed ale maaaaaalo jest subow grajacych znosnie w tak malych budach... no chyba ze komus udalo sie jakims cudem polibic granie u-dim rm 210...
Przy 10' tej mocy litr czy dwa robia duza roznice
Co zaleca producent?

Nie ingeruje w postępowanie innych moderatrów, nie usuwam ostrzeżeń nie nałożonych przeze mnie !!!

Pierścienie montażowe,pierścienie ozdobne z maskownicami. Skrzynie dla subów pod żądany wymiar? Zapraszam !!!

Potrzebujesz usług CA na najwyzszym poziomie w okolicach Warszawy, uderz do Raadka.

#10 djrobus1

djrobus1
  • Użytkownik
  • 386 postów

Napisano 16 lipiec 2017 - 22:54

Na niemieckich forach wyczytałem, że ktoś też pytał o pojemność skrzyni i znalazł informacje, że producent zaleca closed od 11l.

Sam też uzywał programu do wyliczania i nie udało mu się zejść poniżej 40l.

Jego pyt. też zostało bez odp. jak na złość  :kwasny:

Ja wyczytałem że nie zalecane jest free air.

#11 Yauhen

Yauhen
  • Użytkownik
  • 392 postów

Napisano 17 lipiec 2017 - 18:42

Niskiego basu można nie czekać z takiej wysokiej Fs w takiej ciasnej budzie. Ale do 55-60 Hz w dól jakoś grać będzie.

Bądź, kim jesteś.

#12 malutki

malutki
  • Użytkownik
  • 965 postów

Napisano 17 lipiec 2017 - 21:08

I po co te tajemnice? boisz się że ktoś ci okazję zwinie sprzed nosa?

#13 djrobus1

djrobus1
  • Użytkownik
  • 386 postów

Napisano 18 lipiec 2017 - 12:37

Ale do 55-60 Hz w dól jakoś grać będzie.

Nie bardzo rozumiem o co chodzi??? Te określenia "do" i "w dół" użyte w taki sposób mnie rozbroiły.

"malutki" jak nie masz nic konkretnego do napisania to się wstrzymaj, chyba, że nabijasz posty.

Często tu zauważyłem, że sedno sprawy schodzi na dalszy plan a dyskusja jest o całej "otoczce". Jeszcze gdyby ona w istotny sposób wpływała na na temat to ok., ale zazwyczaj nie ma z nim nic wspólnego.

Jeżeli ktoś obeznany w temacie nie chce wpisać tych danych do odp programu i spr lub z doświadczenia postawić diagnozę to trudno, kliknę jeszcze na innym forum.

#14 Yauhen

Yauhen
  • Użytkownik
  • 392 postów

Napisano 18 lipiec 2017 - 14:04

Nie bardzo rozumiem o co chodzi??? Te określenia "do" i "w dół" użyte w taki sposób mnie rozbroiły.

Patrz rysunek. Przykładowo tak będzie grać ten głośnik w skrzyni 15-16 L closed w samochodzie.

Częstotliwości poniżej 50 Hz będą słyszalne, ale im niżej, tym słabiej, zwłaszcza podczas jazdy.

056.png

Bądź, kim jesteś.

#15 Demondemidi

Demondemidi
  • Użytkownik
  • 1383 postów

Napisano 18 lipiec 2017 - 14:37

Jeszcze gdyby ona w istotny sposób wpływała na na temat to ok

A ja się zastanawiam kiedy tacy ludzie zrozumieją, że to nie liczby czy wykresy grają... Ciekaw jestem co by taka osoba zrobiła z głośnikiem do którego nie ma dostępnych t/s?... Teoria a praktyka to dwie różne rzeczy, coś co w teorii nie zagra w praktyce może zagrać bardzo fajnie i na odwrót... Stąd też dopytywanie o przetwornik, bo może ktoś właśnie taki sprawdzał w tej konfiguracji... Sam nie raz miałem głośniki które w symulacji grały fajnie a w rzeczywistości nie i paradoksalnie to co powinno polepszyć ich grę według programu (np zwiększenie objętości pozornej skrzyni) jeszcze tą grę pogarszało... 

Robię hałas... Ale z klasą ;) Vectra - off, przprzynajmniej teraz

Caravan - Kenwood kdc-6047u->Arc Audio 5150 cxlr-> DD Cs6.5, DD t25 | Crunch gtx3000d Taramps HD3000-> DD9515 Custom Red Kevlar ->142.9dB ;) Hand Made 15" sub -> 144.3dB RE audio sx18" -> 145.1dB 146.5dB | Altek 140A+BIG3-> 68Ah (pod maską), 100Ah (w bagażniku)

#16 BULII

BULII
  • Użytkownik
  • 1233 postów

Napisano 18 lipiec 2017 - 15:46

Kurcze ...

Szok że ktoś projektuje głośnik o określonych danych, a pan kowalski wkłada go do odpowiedniej skrzynki i na ucho kowalskiego nie gra - ot ci mechanizacja

... najbardziej lubię utwory w których każdy instrument ma swoją solówkę :cwaniak:

... jebutnij synu basem !!!- rzekła babcia, ja babciu nie słucham basu tylko perkusji, gitary i wokalu !!! - odrzekł wnuczek :wink2:

.................................... WEŹ POSŁUCHAJ SOBIE TELEWIZORA W DOMU ................................................................

#17 djrobus1

djrobus1
  • Użytkownik
  • 386 postów

Napisano 18 lipiec 2017 - 16:00

Dzięki Yauhen za konkret.

Demondemidi to po ch... producent podaje te parametry skoro cyferki/wykresy nie grają? Niech każdy kupuje głośnik sugerując się wyglądem lub ceną a następnie klepie po kilka skrzyń br i closed i sprawdza. Gdyby tak miało byś biedne nasze lasy.

Parametry i programy są chyba po to aby wyciągnąć z nich jakieś wnioski. NIe zawsze trafne (bo ucho zweryfikuje) ale coś już mogą powiedzieć o predyspozycjach głośnika.

A Ty jak masz czas, możliwości to rób skrzynki na potęgę oby z dobrym skutkiem.

Ja wolę najpierw spr cyferki/wykresy.

#18 Piciu81

Piciu81
  • Użytkownik
  • 283 postów

Napisano 18 lipiec 2017 - 17:55

Jak okazja, a pewnie tak jest, kup, jedz po budę i sprawdź. Zawsze możesz go później sprzedać. Cyfry mówią ze nie, ale jest jeszcze ta nuta niepewności, podniecenia o którą tu się rozchodzi. Wiec warto. Dzialaj.

Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka
Był DAF 106 SSC,była SCANIA V8 R500 : Alpine 9833R -> Celestra FA275X - Proa Simplex 25 -> Soundstream Ref 800.4 - MP 5.16 mk1 -> Audio System R1250.1d 24v - ESX QE 1522.
Jest MAN TGA 18.410 : JVC KD-SH 1000 -> Eton Pro 16 aktywnie i progress...
Jest kawał budy do wypełnienia nutą...

#19 Demondemidi

Demondemidi
  • Użytkownik
  • 1383 postów

Napisano 18 lipiec 2017 - 19:20

A Ty jak masz czas, możliwości to rób skrzynki na potęgę oby z dobrym skutkiem.
Ja wolę najpierw spr cyferki/wykresy.

Całość mojej wypowiedzi odnosi się do twojej niechęci udzielenia informacji odnośnie przetwornika o który tu chodzi. Wiesz...wykres wykresem ale doświadczenie innych z danym przetwornikiem potrafi dać o wiele więcej...

Szok że ktoś projektuje głośnik o określonych danych, a pan kowalski wkłada go do odpowiedniej skrzynki i na ucho kowalskiego nie gra - ot ci mechanizacja

Bo zmienne środowiskowe nie mają na grę wpływu... Przecież auto to komora bezechowa ;)

Robię hałas... Ale z klasą ;) Vectra - off, przprzynajmniej teraz

Caravan - Kenwood kdc-6047u->Arc Audio 5150 cxlr-> DD Cs6.5, DD t25 | Crunch gtx3000d Taramps HD3000-> DD9515 Custom Red Kevlar ->142.9dB ;) Hand Made 15" sub -> 144.3dB RE audio sx18" -> 145.1dB 146.5dB | Altek 140A+BIG3-> 68Ah (pod maską), 100Ah (w bagażniku)

#20 malutki

malutki
  • Użytkownik
  • 965 postów

Napisano 19 lipiec 2017 - 06:59

malutki" jak nie masz nic konkretnego do napisania to się wstrzymaj, chyba, że nabijasz posty.
Często tu zauważyłem, że sedno sprawy schodzi na dalszy plan a dyskusja jest o całej "otoczce". Jeszcze gdyby ona w istotny sposób wpływała na na temat to ok., ale zazwyczaj nie ma z nim nic wspólnego.

poświęciłem chwilę i wpisałem te parametry np. do Winisd. W mojej ocenie nie zagra w tak małej skrzyni - patrz post #7, ale tak jak Demondemidi pisze cyfrerki to nie wszystko i czasem inne warunki zabudowy niż sugerowane programem mają prawo bytu. Tylko i wyłącznie po to pytałem o model głośnika. 

I nie, nie mam potrzeby nabijania postów.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych