Skocz do zawartości

Droga nad morze w okolice Koszalina z Częstochowy


Sławek S
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. W przyszłym tygodniu z rodziną jadę nad morze do Darłówka ( okolice Koszalina ). Jedziemy nocą, licząc że 10 miesięczny synek większą część drogi prześpi.

 

Parę lat temu do Darłówka jeździliśmy ze znajomymi ( kilka razy ) drogą Częstochowa na Konin. Wzdłuż autostrady ( lub autostradą ) na Poznań. Dalej na Piłę i w górę na Koszalin.

Droga nie do końca za ciekawa. Sporo przez małe wsie i same drogi nie za fajne, jedno pasmowe, a do tego długo się tamtędy jedzie - nie polecam.

 

Teraz zastanawiam się nad drogami proponowanymi przez google.

Trasą DK1/autostradą z początku i teraz dwie wersje:

- zjazd z trasy w okolicy Torunia. Dalej na Bydgoszcz i w górę

- zjazd w okolicy Kopytkowa. Dalej na Skórcz, Kościerzyna, Sławno

 

Nie znam tych tras i nie wiem, gdzie było by lepiej jechać.

Może ktoś zna te trasy i coś może powiedzieć, doradzić, lub inną dobrą drogę ktoś poleci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem do Koszalina ostatnie pół roku z łodzi i wygląda to tak.

 

Leć sobie A1 aż do zjazdu Nowe Marze (pierwszy zjazd za zjazdem Grudziądz na wysokości Świecia), koszt 12 zł bo kawałek jest płatnej, dalej Tuchola, Chojnice, Człuchów, Bobolice i Koszalin.

 

Droga od zjazdu z A1 do Koszalina to około 200km też przez wsie i lasy, ale dobra jakościowo droga i szybko się nią leci. Potrafiłem dolecieć z Łodzi do Koszalina tą drogą w niedzielę wieczorem ruszając o 19 na 23, więc równe 4 godziny a auta nie mam pocisku :)

 

Uważaj na zwierzynę w lasach od Człuchowa do Koszalina bo jest bardzo dużo saren pasących się w nocy przy samej drodze w rowie, ale nigdy nie miałem sytuacji żeby mi wskoczyła na drogę, ot są przyzwyczajone do aut i sobie spokojnie stoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za propozycję trasy. Ode mnie do Łodzi ( wlot od dolnej strony ) , to około 140km + szama Łódź. Tak więc wyjdzie pewnie około 6h

 

Google podaje obie trasy przeze mnie podane w okolicy 6 godz i parunastu minut. Tyle, że jadę w nocy, a tego nie lubię, bo człowiek śpiący i mało widać, a przez wsie, to zwierzęta i narąbani łażą, a do tego często stan umysłu "nasa wieś, nasa sosa" i lezą/jadą całą szerokością ulicy.

 

Czy ktoś coś jeszcze zaproponuje, lub powie coś o moich podanych ( z google ) trasach ?

 

Skusił bym się na trasę zaproponowaną przez google ze zjazdem w okolicy Kopytkowa, bo spora część trasy jest jedynką, ale dalej nie wiem, czy to co nadrobi się trasą, to nie wtopi drogami po zjechaniu z trasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

omijaj sam koszalin!!

jest teraz tak rozkopany ze nawet na urlop nie jade do domu :(

 

 

 


Uważaj na zwierzynę w lasach od Człuchowa do Koszalina
kiedys najbardziej najezony fotoradarami odcinek drogi w polsce. teraz nie dziala tam zaden ;)

 

 

 


dalej Tuchola, Chojnice, Człuchów, Bobolice i Koszalin.
poza "radarem" na skrzyzowaniu swietlnym na obwodnicy chojnic!

tam radar wykrywa jak ktos jedzie za szybko i przelacza szybko swiatlo na czerwone. wtedy fotke robi za przejezdzanie na czerwonym! :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poza "radarem" na skrzyzowaniu swietlnym na obwodnicy chojnic!

tam radar wykrywa jak ktos jedzie za szybko i przelacza szybko swiatlo na czerwone. wtedy fotke robi za przejezdzanie na czerwonym! :P

Cos w tym musi byc, dwa razy w zyciu mialem okazje tamtędy jechac i udało mi sie fotke dostać ;) gdzie przez 7 lat odkad jezdze nigdy nic mi nie pstryknelo ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest taki? :D

nawet nei wiedzialem

podaj namiary :D

RcTrax na ulicy Bohaterów Warszawy po prawej stronie przed Mieszka I (jadąc od Makro w stronę miasta) :)

 

A wracając do tematu to na pewno szeroko omijaj drogę z Bydgoszczy do Koszalina - wąska i bardzo kręta przez wsie przez co jedzie się mega wolno.

 

Polecam trasę co podał kobart :) i faktycznie nocą tutaj się kręci sporo saren i innych zwierzów ale w większości przypadków tylko się pasą i nic nie robią, nawet jak się zatrzymasz i puki światła świecą im w oczy to nie uciekają :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


poza "radarem" na skrzyzowaniu swietlnym na obwodnicy chojnic!

tam radar wykrywa jak ktos jedzie za szybko i przelacza szybko swiatlo na czerwone. wtedy fotke robi za przejezdzanie na czerwonym!

 

Kurdę pół roku tamtędy jeździłem i póki co nic nie dostałem :) Tak się właśnie zastanawiałem co to a kamery są na tych słupach i po co :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...