Skocz do zawartości

Abitniejszy woofer do 2 wey.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Poszukuje lepszego woofera do 2 wey od AS mx165de. Do kwoty 250/300zł oczywiście używka.

Chciał bym poznać propozycje bardziej doświadczonych użytkowników czego szukać. Będzie to grać w aktywce pod emphaser ea 475. Myślałem o STX AWX 15 ale gdzieś wyczytałem że w całych drzwiach kiepsko i lepiej pod panel. A ja mam całe drzwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

STX miałem ale 18cm i świetny woofer. Bardzo dobry na basie, ale średnica lekko cofnięta. 15 podobno jest dużo lepsza jeżeli chodzi o średnicę. Ja bym zaryzykował jak masz możliwość kupna w takich pieniądzach. Ewentualnie może trafisz woofer Dego sp650. Ja swoje kupiłem właśnie za 300zł i są bardzo fajne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wypowiedz na temat AWX-ów.

Czyli AWX i Dego sp650 jak na razie.

Zaznaczam że głośniki nie muszą być do łupaniny już wyrosłem z tego...

Muzyka jaką słucham to naprawdę wszystko co w ucho wpadnie po za roc,metal itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dozbieraj trochę i bierz słynne mikro piździżyn 5.16 :looka:

Idealny woofer do pełnych drzwi. Qts = 0,8. A mkII jeszcze lepiej Qts = 0,9. No ale mkII już mocno poza budżetem. :D

 

Dla równowagi do stawki dodam aluminiaki Dego SP-6.5 MW. Bardzo fajny budżetowy woofer do 2-way. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co mam kupować co kolwiek skoro mogę po słuchać rad bardziej doświadczonych. I z wypowiedzi określić co nie co. Jak narazie podałem kilka pozycji które mi proponowano i z tego coś wybrać w moim budżecie. A tak bez żadnej wiedzy kupił bym co kolwiek i nie był bym zadowolony...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co mam kupować co kolwiek skoro mogę po słuchać rad bardziej doświadczonych. I z wypowiedzi określić co nie co. Jak narazie podałem kilka pozycji które mi proponowano i z tego coś wybrać w moim budżecie. A tak bez żadnej wiedzy kupił bym co kolwiek i nie był bym zadowolony...

Tak, proszę Pana, bo Ci doświadczeni o tym w ogóle na tym forum o wf do 300 ani razu nie pisali ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


To jakie w końcu woofery byś koledze polecił?

 

Wypowiedziałem się o tych które miałem i słuchałem, pozostałe propozycje są mi obce więc nie będę jak niektórzy pisał o czymś o czym pojęcia nie mam ;)

 

Ale jak już wywołałeś do tablicy to do 250zł kupił bym AWX'y, ale z racji tego że kolega pytał mnie o ich kupno to nie chciałem robić autoreklamy.

Jest to woofer który może ma swoje "ułomności" w pełnych drzwiach , ale jakością średnicy i zróżnicowaniem na dole nie ma w tej cenie konkurencji.

Mając do dyspozycji 350zł rozważyłbym dołożenie do 5.16 ;) Może i oklepana propozycja, ale prawda jest taka że ciężko je zmusić do złego grania, łatwość aplikacji, uniwersalność, nie potrzebuje dużo mocy, czego chcieć więcej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...