Skocz do zawartości

Kable zamel - miedz ofc ?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam z racji tego ze robie instalacje CA w aucie zakupilem dzis kable 2.5 oraz 1.5 mm^2( http://www.zamel.pl/pl,19,1942,przewod_glosnikowy_tlgyp_2_x_250mmsup2sup.html ) w jedynym sklepie jaki mam na miejscu, sprzedawca zapewnial mnie ze jest to czysta miedz ofc i innych kabli nie maja, aczkolwiek chcialbym sie upewnic bo mam male podejrzenia czy mowil prawde, zanim je zaczne instalowac, nieche potem rozkrecac pol auta jesli okaze sie ze to jakis bubel, jak robie cala instalacje od 0 to chce zeby byla porzadna.  Czy ktos mial z tymi kablami do czynienia albo z opisu moze powiedziec czy jest to 100% miedz ofc jaka powinna byc przy dobrych kablach do CA? Mam podejrzenia poniewaz z reguly jesli tak jest to producenci sie chwala nawet jest napisane w tytule iz miedz ofc 100% itd. itp. a tu zadnej wzmianki o tym :) Z gory dziekuje za odp i pozdrawiam Konrad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZAMEL z zamkami się kojarzy

Ja kupuje w hurtowni elektrycznej poprostu miedziany i już

A jak sprawdzić? niewiem.

Na wagę do ręki albo polutowac i zobaczyć jak się zachowuje

 

A jak chciałeś porządnie to trzeba było kupić coś markowego bez dylematu podróba czy nie

 

Wysłane z mojego SM-G800F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZAMEL z zamkami się kojarzy

Ja kupuje w hurtowni elektrycznej poprostu miedziany i już

A jak sprawdzić? niewiem.

Na wagę do ręki albo polutowac i zobaczyć jak się zachowuje

 

A jak chciałeś porządnie to trzeba było kupić coś markowego bez dylematu podróba czy nie

 

Wysłane z mojego SM-G800F przy użyciu Tapatalka

 

Racja aczkolwiek wygodniej bylo mi kupic na miejscu, on tez z hurtowni el. ale wiadomo roznie to bywa.

 

Patrzylem na przekroj niczego sie nie dopatrzylem, wszystko w jednakowym "miedzianym" kolorze, nozykiem skrobalem i tez kolor nie zszedl czyli powinny byc ok, napisalem tez z ciekawosci emaila do tej firmy i zobacze co odpisza :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dostalem oficjalna odpowiedz: 

 

Witam

Nie, jest to miedź standardowa. Nie wykonujemy przewodów z miedzi OFC.

Z szacunkiem / Best Regards

Daniel Baron
Doradca Techniczny

 

Takze kabelki raczej do wymianyy a sprzedawce nic tylko opierdzielic :D Moze przy okazji zapytam ktos cos poleci dobrego w miare ok cenie? Ew. cos z tego sklepu https://car-tronic.pl/przewody-glosnikowe-c112 bo jest w sasiednim mieście - myslalem nad ich kabelkami sinuslive, ofc twisted, lub hollywood.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zsosrawil bym te kable a zaoszczędzone pieniążki przeznaczyl bym na lepsze Rca

Różnicy i tak nie usłyszysz

 

Wysłane z mojego SM-G800F przy użyciu Tapatalka

 

janek najprawopodobniej RCA bede mial takie http://www.caraudiosklepy.pl/hollywood-pro-425-kabel-sygnalowy-audio-p491.html wydaje mi sie ze sa spoko, czy moze warto kupic cos lepszego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od siebie mogę polecić takie http://allegro.pl/kicx-rca05-kable-rca-5m-potrojny-ekran-i6808712841.html?reco_id=f71be8c0-46ac-11e7-adeb-02058e23164e&ars_rule_id=201&bi_s=archiwum_allegro&bi_m=reco&bi_c=Product

Zero świstów czy innych tego typu rzeczy mimo,ze lecą jednym progiem z głośnikowymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello.

 

Odwieczny problem z kablami .

 

A jest tyle tematów na forum. 

 

Cudze chwalicie a swego  nie znacie.

 

Jeżeli ma być miedź a nie wyrób  podobny  to  w rozsądnych  pieniążkach tylko 

 

Reds Music 

 

zP3AI31sLGiftqIi4getAUqfVhJGGcXmtt0e13R8

 

 

 

 

alE0-sa2JIb1p6BIyHloJiN-4LaIr110D61ZsUOv

 

Każdą ilość   :wink:   

 

Zapraszam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Takze kabelki raczej do wymianyy a sprzedawce nic tylko opierdzielic :D Moze przy okazji zapytam ktos cos poleci dobrego w miare ok cenie?
Zostaw je w spokoju. Na 100pro masz większy problem w systemie jak kable głośnikowe. Miedź jest OK, załóż widełki i za cynuj delikatnie i nic się nie będzie utleniać.

Co do wszech obecnie pompowanych redmisiców... to się nie nadaje do auta!

Nie spotkałem montażysty, który będzie chciał walczyć z drutem o takiej średnicy. Przynajmniej nikt o zdrowych zmysłach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:super:

 

 

 

 


Co do wszech obecnie pompowanych redmisiców... to się nie nadaje do auta!

 

Bo ?  :wsciekly:

 

Ach tak - to  :kwasny:

 

 


Nie spotkałem montażysty, który będzie chciał walczyć z drutem o takiej średnicy.

 

 

 

 


Przynajmniej nikt o zdrowych zmysłach.

 

To ja zmysły postradałem  .Ale na szczęście nie jestem montażystą  . :wink:  i pozostali hobbyści też  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale na szczęście nie jestem montażystą

otóż to!

Na rynku jest całe mnóstwo drutów wcale nie gorszych czy droższych na których się normalnie pracuje.

Laika wpędzać na kabel, którego nie idzie przepchać przez kostkę to raczej kiepska sprawa. Często zwykłych kabli jest problem przepuścić przez montażystę a co dopiero to cudo przez amatora.

Zamówiłem cały pakiet próbek, gotowych sygnałówek i... nic z tego nie wybrałem do auta. Czar prysł!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale po za tym przekrojem zewnętrznym żyły w izolacji 

 Fi 7  - 8 mm 

to  co było z okablowaniem od Reds-a  nie tak ? 

 

 

Bo tu nie chodzi o pracę na "drutach " tylko czy posiadają odpowiednie właściwości  pożądane przez odbiorców.

 

Zdefiniuj -  "czar" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie przepchalem bez problemów

Czyli co , mamy pogratulować :wink2:

 

 

tylko czy posiadają odpowiednie właściwości pożądane przez odbiorców.

 

 

Toć napisałem że nie mają. Nadmiar zbędnej gumy załatwił sprawę.

Są zrobione na scenę i do domu i niech tam będą z powodzeniem używane.

Takie dziwolągi były w ofercie w większości marek i rynek je zweryfikował. Nie ma już ich na rynku CA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...