Skocz do zawartości

Subwoofer włącza się przy wyższych glośnościach, brak PROTECT.


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Przedstawię sprzęt:

wzmacniacz - Alpine 3553

sub - Kicker 12"

kable - powyżej 25mm2 (nie pamietam dokładnie), zgodne ze sztuka, kabel REMOTE puszczony osobno

 

 

A problemem jest to, ze subwoofer zaczął się wyłączać - subwoofer, nie wzmacniacz. W czasie gdy sub nie gra - wzmacniacz nadal swieci na zielono, ma prąd..

pomaga mu:

 

-mocne podgłoszenie

-odpięcie i podpięcie plusa (sprawdzane raz)

 

W poprzednim aucie w jakim siedział ten sprzęt (inny sub, wzmacniacz i kable te same) problem również był - okazało się, ze kabel od REMOTE był mocno zmęczony, wymieniłem, 2 miesiące był spokój, a teraz znowu problem.

 

Co to może być? Wzmacniacz? Jeśli tak - znacie kogoś, kto zajmuje się serwisem takowych i porządnie go przejrzy?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, dziś to przepatrzę, dziękuje za sugestię.

Mam jednak pytanie - nie jest dziwnym fakt, ze taki problem już istniał na zupełnie innym subwooferze? U siebie mam to podłączone w niezbyt solidny sposób (gdzieniegdzie kable nie są lutowane, a po prostu zacisnąłem na nich złączki i zaizolowałem), ale poprzednia instalacja (w poprzednim samochodzie) była zrobiona naprawdę porządnie, a mimo to zdarzał się taki problem (pomijam uszkodzenie kabla REMOTE - ta awaria spowodowała całkowite niedziałanie wzmacniacza).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lutowanie nie jest konieczne jesli jest solidnie zacisniete.Jezeli wzmak sie nie wylacza i nie przechodzi w protect to moze to zimne luty na RCA ?. Naprawde trudno powiedziec ..Musisz wyeliminowac wszystkie bledy w instalacji zanim zaczniesz naprawiac wzmacniacz ☺ W samochodzie jest duzo drgan co moze powodowac ze tak wlasnie sie dzieje..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

Niestety, problem dziś pojawił się znowu. Pierwsze 50km działał super, zgasiłem auto, odpaliłem - pograł chwilkę i przestał. Potem grał, ale jakby na niepełnej mocy. W domu mam jakiś subwoofer - podmienię na kilka dni, żeby wykluczyć winę aktualnej skrzyni i głośnika. Mimo wszystko obstawiam wzmacniacz - kto z forum zajmuje się serwisem takowych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie kolejny post pod postem - podłączony inny subwoofer, sytuacja ta sama. Sprawdziłem dla pewności - nawet gdy subwoofer nie gra, to wzmacniacz swieci na zielono i ma prąd. Wnioskuje zatem, ze to on jest winowajca..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...