Skocz do zawartości

zestaw 2 way do 2000-2300


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,zastanawiam sie jakie zestawy wziac pod uwage szukajac 2 droznego do 4 drzwiowego sedana . Jest w planach sub sq czyli cos z AS lub Gladena. Poczatkowo myslalem o Dust Evo i zastanawiam sie czy bedzie to najlepszy wybor w tej cenie,to czego szukam to dobra scena,stereofonia,gladka gora ,dobra srednica i dobry kick. Z gory mowie ze czytalem wszystkie mozliwe watki i tematy i ....wlasnie dalej cos bylo o dustach czy hx165sq czy o rainbow . Chcialbym zawezic liste do ewentualnego odsluchania. Pozdrawiam


Dziekuje za propozycje(priv) ale interesuja mnie nowe produkty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 69
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Jeśli masz na myśli zestaw Audio System Dust Evo, to podobno warto. Na innym forum jeden z użytkowników wziął go dokładnie pod lupę i chwalił go. Krótko streszczę jego opis:

Twierdzi że wysoki to 22mm Wavecore, który na 2,5kHZ ma jakiś nieduży dołek i trzeba/warto go skorygować na EQ ( on go ciął 1,5 kHz/12db). Pisał że idealnie by się nadawał do 3way z cięciem na 4kHZ ale i niżej da sobie spokojnie radę. Woofer oferuje dość obfite i zwarte niskie tony (cięty na 63Hz/12db). 

Cięcia aktywnie poprzez procesor: Radio Pioneer - Audison bit one HD - wzmacniacz Audison Voce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można poczytać poszukać. Micro precision mkll i scan speak d 3004/602000. Zwrotka szyta na miarę pod te przetworniki czyli dobrane elementy do nich. Są na forum szwaczki zwrotek co im to super wychodzi. Musisz poczytać poszukać potropic:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Twierdzi że wysoki to 22mm Wavecore, który na 2,5kHZ ma jakiś nieduży dołek i trzeba/warto go skorygować na EQ ( on go ciął 1,5 kHz/12db). Pisał że idealnie by się nadawał do 3way z cięciem na 4kHZ ale i niżej da sobie spokojnie radę.

Powaznie tak cial tweeter?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Twierdzi że wysoki to 22mm Wavecore, który na 2,5kHZ ma jakiś nieduży dołek i trzeba/warto go skorygować na EQ ( on go ciął 1,5 kHz/12db). Pisał że idealnie by się nadawał do 3way z cięciem na 4kHZ ale i niżej da sobie spokojnie radę. 

 

Miszcz! Dla mnie miszczuniu! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji spytam o sub,jako ze pytalem o porownanie gladena 10 zero pro w br do 12 w zamknietej ,ale temat byl zalozony w rozterkach dla poczatkujacych i nie bylo odp mozliwe ,ze nie wielu z was tam zaglada. Chodzi mi o niski,szybki i punktualny bas dobrej jakosci . Pytanie kieruje do tych ktorzy slyszeli oba modele w takowych obudowach lub  maja porownanie z innym subem do sq w obydwu obudowach np hx 12sq i 10 sq. No chyba ze brax 10.1 ale ten jest dedykowany do cl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz jak to wyglada,ktos napisal cos,wysmiane ciecie i dalej zadnej opinii czy porady co do dustow czy innego dynamicznego zestawu na przod,zglosily sie do mnie osoby sprzedajace 5,16 i tyle. Wiem co jest polecane na TYM forum ,infiniti,aliante itp a co z nowych subow? Czy wszyscy na tym forum choruja na brak gotowki ze lubuja sie w starociach i uzywkach? Polskie fora maja to do siebie ze szuka sie czy to wzmakow czy glosnikow za niewygorowany budzet a potem wychwala sie je stwarzajac otoczke w stylu malo znana firma i o wiele lepsza od uznanych na calym swiecie firm czy produktow. To samo jest na forach "home" audio,juz to przerabialem . Moze zapytam o wzmacniacz do ew 2 way dobrze brzmiacy NOWY  nie wiem np mosconi,helix a glosniki i suba wybiore po przesluchaniu kilku systemow ale zaraz padna propozycje klockow typu dls i innych emerytow,rece opadaja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś w tym jest co piszesz :)

Jakie masz preferencje ?

Wydając 2tys na nowy 2 way ja osobiście wołał bym uzywany w tym budżecie lizniesz odrobinę hi endu

Ślimaki i piccolo to dobra droga

Chodź ja wołał bym go z tec ls155

Wisza ładne na allegro jak lubisz dynamike to jej nie zabrakie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dynamiczne,gora wyrazna ale baz wyostrzen bdb stereofonia i czytelna srednica i dynamiczne ,sub jest w planach tak ze bedzie uzupelnienie. Wzmak na przod hmm nie wiem czy z takimi preferencjami musze szukac czegos ze wzmakow sq czy hi end :) ale powiedzmy te 3 tys moge przeznaczyc, helix a2, groundzero gzua 2.250sq to dobry kierunek czy cos w stylu mosconi 200.2 czy AS hx 175.2(na burr brown)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...