Skocz do zawartości

Axton C509 problem


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

zakupiłem taki używany na portalu aukcyjnym i mam z nim problem. Podłączyłem pod zestaw odseparowany u-dimension el comp 6 na zwrotnicach, i tube Boschmann (rozwiazanie czasowe ponieważ docelowo bedzie skrzynia) Przewody zasilające 16 mm2, drzwi wygłuszone. 

Ale problem polega na czymś innym. Przód to kanał 1 i 2, gdy x-over jest ustawiony na Full graja 2 kanały, jednak gdy na wooferach chce odciąć bass, czyli przełaczam x-over na HPF to głośnik CH1 milknie, co ciekawe, gdy (-) odłączam od milczący głośnika (+) zostaje i podpinam do (-) z CH2  to graja oba lecz w trybie mono (2 głośniki z CH 2)

Podobnie dziwna sytuacja jest z CH 3 i CH4 zasilających tube. Sa podpieta 2 RCA lecz dzwiek gra tylko z (+ i -) CH3 albo z (+) CH3 i (+) CH4 bardzo to dziwne, tym bardziej ze mostkuje sie (-) z CH3 i (+) CH4, lecz w opcji mostkowania nic nie gra.

 

Macie jakies uwgi, rady, porady co zrobic z tym problemem?

 

Fajnie ten wzmak gra, juz fakt ze mostkwanie na suba nie działa nie jest dla mnie az taki istotny ponieważ basik mi wystarcza (tworzac audi zalezało mi bardziej na jakosci dzwieku niz na głośności), ale przez to ze na przód idzie całe pasmo i nie mogę odciąć dołów to jak podkręce głośność na jakimś fajnym kawałku to przód mi zaczyna nie wyrabiać i zniekształcać. Problemu tego nie ma jak ustawiam na HPF, jest wówczas czysto, bas i dzie z tuby i robi swoje, jednak by grało na 2 głośniki muszę podłączać tak jak pisałem wcześniej do z (-) CH2 dwa przewody (-) głosnikowe.

 

Zaglądałem dziś do tego wzmacniacza do środka czy nic tam nie było kombinowane w środu, lecz wygląda wszystko oki, żadnych przeróbek, nawet zabezpieczenia srubek nie były ruszane.

 

Ewentualnie jak odciąć inaczej niskie tony od wooferów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamieść zdjęcia dokładne jak masz podłączone, ponieważ dziwnie opisujesz, to raz, a dwa, to przeprowadzasz jakieś dziwne testy "połączeń". A próbowałeś docisnąć lekko przełącznik filtrów, ew. Gain, pokrętło Xover ? Często tam leży problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


A próbowałeś docisnąć lekko przełącznik filtrów, ew. Gain, pokrętło Xover ? Często tam leży problem.

 

Też w tych rejonach szukał bym problemu... Ale jeśli nie za bardzo ogarniasz takie sprawy to lepiej oddaj go do naprawy bo sam możesz go tylko mocniej uszkodzić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odzew.

 

Zdjecia nie zdążyłem zrobic bo auto zostało a wyjechałem w delegacje służbowym. Podłączone wszystko jest prawidłowo wg. opisu na wzmacniaczu jak i instrukcji obsługi którą ściągnełem z sieci, zresztą nie pierwszy raz podłączałem wzmaka. + - - +, a co do moich eksperymentów to poprostu sprawdzałem czy coś nie było kombinowane i przestawiane póki nie rozkreciłem go i nie zajżałem do środka że wszystko wygląda oki.

 

Co do przełączników filtrów to chwilke dziś przed wyjazdem próbowałem się tym pobawić jednak przełanczając szybko i powoli, dociskając itp nic sie nie zmienia w temacie, czyli na HPF kanał 1 milczy.  Być może faktycznie coś tam jest uwalone,   

 

Radyjka ma jakies tam ustawienia HPF lecz nie bawiłem się nimi jeszcze, lecz jak dobrze rozumuje to odcinając niskie tony w radiu to odetne je tez na wejsciu do wzmacniacza i basu przktycznie nie bedzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

troche sie bawiłem tym wzmacniaczem bo sprzedający któremu opisałem problem zobowiązał się pokryć koszty naprawy, i doradił też że doraźnie mogę podpiąc suba pod przód a zestaw przedni pod tył. No i w trakcie zamieniania i próbowania z filtrami wszystko przez chwile zaczeło grać, przestawało, znowu zaczynało. Metodą prób i błedów doszedłem do błachej przyczy - nie styka coś miedzy płytką a tym elementem w którym są wyjścia na głośniki ( nie wiem jak to sie fachowo nazywa) dokrecając śrubki do kabli przycisnełem to i grało aż miło. Wystarczyło wcisnąć kawałek papieru miedzy plastikowe wyjście a obódowę wzmacniacza by to troche naciągnąć i docisnąć i wszystko działa jak trzeba.

Nie mam pojecia jak to tam jest zbudowane że przez brak styku swirują filtry a + z - sie zamienia, ale fakt faktem ze nie trzeba wydawac grubej kasy na wymiane sekcji filtrow tylko poprostu polutowac na nowo sciezki.  Ja osobiście tego robić nie bede bo az takich zdolnosci lutowniczych nie posiadam.

Moze komus taka informacja pomorze w przyszłości i nie da sie naciagnac serwisą na drogą naprawe

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie całkiem, poprostu jeszcze raz wszystko podłączyłem i nie grało, no i odkrecajać przewody (fakt przy włączonym wzmaku) docisnełem bardziej srubokret na śrubke i zagrało jak trzeba. Stąd przez przypadek odkryłem błachą usterke a nie dałem sie naciagnac w jakims serwisie na wymiane sekcji filtrów:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...