Skocz do zawartości

audi a3 8l montaż przednich głośników 165mm


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

Chce dokonać wymiany głośników w przednich drzwiach w audi a3 8l wersja 5d. Aktualnie są głosniki 135mm których che sie pozbyc na rzecz 165mm.

Jak powszechnie wiadomo bez przeróbki sie nie obejdzie, w tym celu szukałem informacji zarówno na tym forum jak i na forum audi a3. Informacji jest całkiem sporo ale wszystkie przypadki, które znalazłem dotyczyły drzwi, które nie były wyposażone w wewnętrzną blachę (nie wiem czy są to wersje 3d). U mnie drzwi posiadają wewnętrzną blachę która ułatwia wygłuszenie komory ale chyba utrudnia montaż głośnika a nie chciałbym ingerować w tapicerkę tylko wołałbym przymocować głośnik do blachy w drzwiach. Na zdjęciu zamieściłem moje drzwi a czerwonym kółkiem zaznaczyłem miejsce do którego dociska magnes aktualnie zamontowanego głośnika 135mm, więc prawdopodobnie to miejsce bedzie przeszkadzać w montazu większego głośnika. Natomiast czerwonym prostokątem zaznaczyłem klin blokujący który służy do regulacji ramki drzwi tak by dobrze dolegała do uszczelki wiec w to miejsce wolałbym nie ingerować.

I tu pojawia sie moje pytanie czy może spotkaliście sie z takim projetem? Może macie jakies sprawdzone rozwiązania lub podpowiedzi jakiej przeróbki dokonać by głośnik był odpowiednio zamontowany?

proszę o pomoc i z góry dziękuję za odpowiedzi.

post-21400-0-62443500-1495550829_thumb.jpg

post-21400-0-84554300-1495551591_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz o tyle łatwo że 5d jest przyjaźniejsze dla car audio

Ja w mojej 3d nie miałem blachy wewnętrznej, musiałem ciąć blachę alu 2mm by zamknąć komorę.

Masz Tutaj linka
http://www.strefacaraudio.pl/topic/50189-audi-a3-rhd/
Wszystko jak na tacy ...
Ogarnij sobie na spokojnie ten temat. Widać że Forumowicz bardzo w cięcie tapicerki nie ingerował :P
a bynajmniej maskownica jest na swoim miejscu, gdzie być powinna i gra głośnik a nie boczek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz o tyle łatwo że 5d jest przyjaźniejsze dla car audio

Ja w mojej 3d nie miałem blachy wewnętrznej, musiałem ciąć blachę alu 2mm by zamknąć komorę.

 

Masz Tutaj linka

http://www.strefacaraudio.pl/topic/50189-audi-a3-rhd/

Wszystko jak na tacy ...

Ogarnij sobie na spokojnie ten temat. Widać że Forumowicz bardzo w cięcie tapicerki nie ingerował :P

a bynajmniej maskownica jest na swoim miejscu, gdzie być powinna i gra głośnik a nie boczek.

miałem bardzo podobny zamysł ale nie byłem pewien czy to wyjdzie ale teraz widze ze warto spróbować  :hyhy:  dzięki za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja też się będę do tego przymierzał niedługo w 8L 5d. Zrób proszę jakieś zdjęcia podczas roboty i podziel się na forum :)

 

A przy okazji zapytam jakie prace konserwacyjne wykonujecie przed zamknięciem matami blach w drzwiach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a więc tak jak mówiłem udało mi sie zrobić kilka fotek, co prawda za wiele konkretów jeszcze nie wnoszą ale będę starał się dorzucać nowe z biegiem prac  :)

i proszę o odrobinę wyrozumiałości to moja pierwsza zabawa z CA i jestem świadom, że wiele rzeczy będzie wymagało poprawek :)

 

tak więc w miejscu u dołu drzwi musiałem wyciąć sporo blachy by móc upchnąć głośnik, niestety chyba troszkę przesadziłem i musiałem później dokręcić na razie prowizoryczną blaszkę która usztywniła prowadnicę szyby :)

Drzwi w całości wygłuszam matami GMS, dodatkowo w miejscu za głośnikiem przykleiłem piankę kauczukową 10mm która została mi z wymiany podsufitki, nie wiem czy to coś da ale jak miałem wyrzucić to wolę przykleić ;) 

otwory technologiczne usztywniłem blachą alu 2mm a u dołu drzwi przykręciłem blachę ocynk (trochę stara ale przynajmniej ocynk porządny ;) ) w miejscu przy silniczku szyby również wykorzystam paski blachy i na to oczywiście pójdą dalej maty GMS. 

 

post-21400-0-86704200-1497000585_thumb.jpg

post-21400-0-75766300-1497000894_thumb.jpg

post-21400-0-86573500-1497001069_thumb.jpg

post-21400-0-97789300-1497001189_thumb.jpg

post-21400-0-51042000-1497001220_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądając zdjęcia z par nie mała rzeźba wyszła, ale od czegoś trzeba zacząć od siebie mogę dodać ciekawy patent widziany tutaj:

http://www.strefacaraudio.pl/topic/53091-bmw-4-mosconi-8to12-as10042as-2002hertz-ml-18003hertz-ml-25003aerospace/?p=535709

kawałek płyty pod dystans żeby się dobrze złapać blachy i do tego dystanse, pewnie i solidnie się to wszystko trzyma 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tam postępy? Też się przymierzam do wygłuszania drzwi i dzisiaj ściągnąłem boczek, żeby zobaczyć jak to wygląda. Nie jest zbyt łatwo :/

Pytanie do Ciebie - W jaki sposób wygłuszyłeś zewn blachę drzwi? Ściągałeś w tym celu całą czarną blachę razem z szybą, czy gimnastykowałeś się rękoma pod nią?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety gimnastykowalem sie reką, nie jest latwo i ręce obdarte ale jest do zrobienia, potrzeba czasu i cierpliwosci. W niektorych miejscach sprawe ulatwia walek do dociskania mat bo mozna go latwiej wsunąc niz rękę. Gdyby nie choroba i pobyt w szpitalu pewnie mialbym wszystko zrobione a tak dopiero w polowie drogi jestem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem był opisywany na forum ale Ty sobie sam nausznie sprawdź jak gra woferek z pianką/gąbką  a jak bez , bo co masz w ciemno wierzyć userom  ;)

 

Ja już to sprawdziłem :) ciekaw jestem opinii innych i zdaję sobie sprawę, że w różnych samochodach może być inaczej.

Dlatego pytam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Też się wziąłem za wygłuszanie, ale pokusiłem się o zdjęcie tego czarnego panelu z szybą, przez co jak widać na zdjęciach wrota stoją przed nami otworem :)

 

Skupiam się teraz na montażu dystansu. mam 2 dystanse gr 36mm i głowię się jak to solidnie zamontować, żeby dało się później boczek ściągać. Chyba jeden dystans przytwierdzę na stałe i okleję matami, a drugi będzie dokręcany po nałożeniu tapicerki. Najbardziej martwi mnie to, że 3/4 powierzchni za dystansem to blacha :/ Nie chcę tego ciąć, bo to chyba osłabi konstrukcję. Doradźcie mi proszę czy nawiercenie dużej ilości otworów w tej blasze da podobny efekt? Rozumiem, że im więcej "przestrzeni do oddychania" za wooferem tym lepiej?

 

A poniżej zdjęcia:

IMG_3051.jpg IMG_3056.jpg IMG_3058.jpg IMG_3059.jpg IMG_3068.jpg IMG_3073.jpg IMG_3075.jpg IMG_3076.jpg IMG_3079.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wyciąlem tam sporo blachy i faktycznie konstrukcja zrobila sie "pływająca" ale pozniej przy wypelnianiu otworow technologicznych blachą + wypelnianie otworu u dolu drzwi bardzo usztywnilo calą konstrukcje. Szarpalem ręką i nie mialem zadnego wyczuwalnego luzu,szyby dzialają bez zarzutu przy trzaśnięciu drzwiami tez sie wszystko trzyma wiec jest dobrze☺
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tuba  :...:  się można w tej tubie utopić  :hyhy:

Nie ty pierwszy nie ty ostatni, też się głowię jak zrobić tak duży dystans i żeby zakładać normalnie boczek ale nie mam pomysłu  :kwasny:

Znalazłem coś takiego ale nie bardzo wiem jak to wykonać 

http://p.gg.pl/thumb/p/d/hcHYH8gabXuVhMHYH8gSVEE/Schowek-120.png?i_dim=1920x768&app_id=web-client&i_crop=false&api_version=6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Ale tuba :...: się można w tej tubie utopić :hyhy:

 

okej, okej, spróbuję ją trochę skrócić, celowałem, żeby być na równo z tapicerką.

 

 

 


Nie ty pierwszy nie ty ostatni, też się głowię jak zrobić tak duży dystans i żeby zakładać normalnie boczek ale nie mam pomysłu :kwasny:

 

Ja planuję przymontować jeden dystans na stałe, drugi będzie do niego dokręcany. Na tapicerce wyrzeźbię wykończenie z żywicy dopasowane do kształtu tak, żeby dopiero na to przykręcać głośnik. Liczę, że to mi trochę zabezpieczy boczek przed drganiami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...