Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Chciałbym się Was poradzić. Mam okazję kupić te głośniki w okolicach 1200 zł.

Czas goni, więc mam nadzieję, że mi pomożecie.

 

Samochód to CIVIC VIII   - czy te woofery wejdą bez ingerencji w blachę drzwi, bądź boczków?

Nie mam możliwości teraz odkręcania boczków i sprawdzenia jak wygląda głębokość montażowa w drzwiach. Może ktoś z Was wie cokolwiek w tym temacie.

 

Radio jakie wyciągnę ze starego samochodu to Alpine 9833r, wzmacniacz u-Dimennsion jr. 4.300, 

Drzwi będą wygłuszone podczas kompleksowego montażu całego systemu.

 

Podsumowując, czy warto wydać te pieniądze na te głośniki? 

 

W poprzednim samochodzie miałem jeszcze podpięty subwoofer RE-audio 10" a z przodu grały jakieś HERTZe, ale tu już raczej braknie mocy, by zasilić subwoofer i Focale.  

Nie słucham mega głośno. Dla mnie ważniejsza jest jakość od głośności.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć,

 

Według mnie (kiedyś polowałem na taki zestaw) cena 1200 to normalna cena. Pełen zestaw nie jest często spotykany na alle i ol.

Kevlar z Focala ma to do siebie że jest "według mnie" szybki/melodyjny/czysty i dość żywy. Mnie osobiście męczył przy dłuższym słuchaniu.

Jeśli odpowiada ci brzmienie Alpiny to Focal też będzie dla Ciebie git.

Tweeterki z KRX2 nie są już z blaszek,więc też troszkę łagodniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podjąłem ryzyko i kupiłem te focale za 999 zł. 

Niestety nie miałem okazji posłuchać tego zestawu. Zakup w ciemno. Na montaż muszę poczekać, bo teraz wydatki ze zbliżającym się ślubem.

A podłączać do fabrycznego radia to teraz mija się chyba z celem, bo pewnie ledwo co się odezwą. 

Po montażu napiszę czy zakup był udany czy zupełnie nie trafiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Przyszedł czas na zakup wzmacniacza i położenia kabli.

Wcześniej kupiłem jeszcze głośnik niskotonowy RE Audio REX-12s4.

Czy U-Dimension jr-4.300 ma w ogóle prawo dać tyle prądu, by głośniki się odezwwały? Focale na kanał i ten sub w mostku?

We wcześniejszym samochodzie pod tym wzmakiem grały Hertze ESK-165 i SUB Re audio 10 i grało to całkiem akceptowalnie.

 

 

Czy może inaczej. Focale podpięte pod U-Dimension jr.-2.370 I SUB na oddzielnym wzmaku jak pojawią się $$

 

Nie chce wydać zbyt dużo pieniędzy, ale z drugiej strony nie chce wydać jakichkolwiek pieniędzy tylko po to, żeby okazało się, że dźwięku jest tyle co z głośnika smartfona.

 

Wiem. Uparłem się na U-Dimension.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zylka85

Z mojego skromnego doświadczenia mogę stwiedzić że potrzebują min 100RMS żeby zagrały porządnie, a 4-300 tego nie zapewnią. Według mnie szukaj czegoś mocniejszego.  Lepsze by było 2.370. 

 

Posłuchaj Pawła i koniecznie kup wzmacniacz/radio z HPF. KRX zagraja KickBass, ale już częstotliwości poniżej powiedzmy 60Hz nie reprodukują. Dlatego np w 3 drogach nie zagraja (testowałem empirycznie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z całym szacunkiem, ale polecenie Audio Art, gdzie wg. mnie tam dopiero można oszaleć w górnych rejestrach, a określenie Alpine jako wzmacniacz tak bardzo ostrzący jest niesprawiedliwe. Ostatnio rozmawiałem z jednym z Użytkowników który właśnie miał okazję wpiąć w system wzmacniacz Alpine, stwierdził, że mniej "ostrzy", jak stare Kenwoody, które tutaj uchodzą za te  "łagodne". 

 

Junior to taki "hit", a tak naprawdę, to ciapa wzmacniacz, który gra gorzej, jak zdecydowanie tańszy Sony XM-5540.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z całym szacunkiem, ale polecenie Audio Art, gdzie wg. mnie tam dopiero można oszaleć w górnych rejestrach, a określenie Alpine jako wzmacniacz tak bardzo ostrzący jest niesprawiedliwe.

 

Boguś z moich doświadczeń (miałem K2P z TN52), dopiero Audio Art 120.2 uspokoił górę i w końcu mogłem się cieszyć w miarę "wyrównanym" dzwiekiem. Wszystko grało z Clarka 958.
V12 to było poprostu źródło Piasku. Gdbymy nie miał tego osobiście to nie czułbym się uprawniony do wygłoszenia "mojej" opinii.  Może coś innego miało na to wpływ a przegapiłem?  :looka:  :zalamany:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto dodać "w moim zestawieniu"  :wink2: Oczywiście najlepiej jest posłuchać i samemu wyrobić sobie zdanie, także zachęcam autora do testowania sprzętu. DLS z serii A ma swój profil i oczywiście w jego wypadku jest duże prawdopodobieństwo, że góra się nie uwydatni, ale już taki budżetowy Audison SRx nie grał ani dobrze, ani spokojnie. Oczywiście mówię o odczuciach na moim sprzęcie, także jak najbardziej szanuję każdą wypowiedź, tym bardziej popartą jak w Twoim przypadku odsłuchem, a nie opinią przeczytaną w sieci, gdzie są osoby, które mają wiedzę i chcą się dzielić, ale są też i tacy, którzy klepią w klawisze, a nie widzieli tego na oczy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto dodać "w moim zestawieniu"  :wink2:

 

Mało kto w wypowiedziach o tym wspomina, ale oczywiście masz racje!! :hyhy:

Dla autora dodam, że Srx też sluchałem i mogę tylko przyklepnąć Bogusia opinie. Takie ciepłe kluchy - nic specjalnego. Ja miałem na myśli wyższe seria wzmaków, czyli wspomniany przez Ciebie DLS serii A, Audosina VRX, Audio Art 200.2 dałby im rade, a 100HC były by wspaniale.

 

Dzieki za merytoryczna dyskusje :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co z jednostką sterującą? Opcja wyciągnięcia z fabrycznego radia RCA mija się chyba z celem do takiego sprzętu. prawda?

Mam w samochodzie, którym jeździ teraz moja świeżo upieczona żona radio Alpine 9833r i pozostaje mi przełożenie tego radia do siebie, kupienie używanego, budżetowego ale dobrego radia, bądź wydać większe pieniążki, zostawić jej tą Alpinkę i szukać czegoś w używce dla siebie. Tylko czego? 

Co radzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj odebrałem samochód. Wszystko juz zamontowane. Pozostanie jeszcze tylko zestrojenie i rozwiązanie problemu świstu w glośnikach podczas pracy silnika.

Faktycznie tweetery focali grają specyficznie i ostro. O ile w spokojnym gitarowym graniu sprawdzają się świetnie, to w cięższym rocku już mnie ta charakterystyka trochę drażniła.

Mam nadzieję, że uda mi się to zniwelowac. Wczoraj juz nie bylo czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super! Pokaz w takim razie jakaś fotke jak to wszystko wyszlo po zamontowaniu?

Jakim w końcu wzmakiem i radiem to zasilasz?

Czy masz dostęp do zwrotnic pasywnych aby troszkę ściszyc tw?

Później wrzucę fotki z całego montażu.

Alpine 9833

Focale zasilone DLS A2, a subwoofer Re audio 12s4 w zamkniętej skrzyni u-Dimension 2.370

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.youtube.com/watch?v=Be77pR8ObUs&feature=youtu.be

 

Niestety jakość audio nagrania z telefonu zniekształca barwę dźwięku, więc właściwie nie ma co tu się rozwodzić nad tym czy jest dobrze czy nie. 


$ na zabudowę nie było

https://photos.app.goo.gl/yzggpff3eHckPWLA2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...