Skocz do zawartości

Free-air Subwoofer - sub w tylnym podszybiu


ygrek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

 

Czy ćwiczył ktoś wsadzenie suba bez obudowy w tylne podszybie (z blachy) w sedanie lub coupe? Mam w aucie B&O, a jak wiadomo nie jest to szczyt marzeń CA. Na razie muszę to znosić, bo auto jest jeszcze rok na gwarancji i nie bardzo mogę wyrezać po swojemu, ale suba akurat bym wymienił, bo nie ma dużej ingerencji. Wzmacniacz B&O daje podobno w kanał SUB 150W, więc od biedy wystarczy. Nie słucham głośno muzyki, preferuję raczej SQ. Rozmiar to 10". Wyobrażam sobie że musiałby to być głośnik z bardzo sztywnym zawieszeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyobrażam sobie że musiałby to być głośnik z bardzo sztywnym zawieszeniem.

 

To jedna sprawa, a dwa to ze naprawde solidnie trzeba bedzie odgrodzic akustycznie bagaznik od kabiny.

Mialem kiedys taki plan w mercedesie 190, ale zdecydowalem sie na malutkiego JL 6 cali w zamknietej obudowie podwieszonej pod polka. Srednio to zdalo egzamin, lepiej wypadla tradycyjna  skrzynka BR  z 10 calowym RF normalnie postawiona w bagazniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


naprawde solidnie trzeba bedzie odgrodzic akustycznie bagaznik od kabiny

 

Za wiele nie wskóram. Kanapa się składa więc ma na styku siedzeń i oparć przedmuch jak cholera. Ale gdyby (teoretycznie) to olać? Pewnie zabraknie zejścia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Ciekawe ilu z piszących przynajmniej raz w życiu postawiło na nogi system z tak zabudowanym głośnikiem .
ja nie budowałem, bazuję tylko na parametrach producenta i tym że ostatnio mi się przewinęła karta katalogowa tego głośnika
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

 

Czy ćwiczył ktoś wsadzenie suba bez obudowy w tylne podszybie (z blachy) w sedanie lub coupe? Mam w aucie B&O, a jak wiadomo nie jest to szczyt marzeń CA. Na razie muszę to znosić, bo auto jest jeszcze rok na gwarancji i nie bardzo mogę wyrezać po swojemu, ale suba akurat bym wymienił, bo nie ma dużej ingerencji. Wzmacniacz B&O daje podobno w kanał SUB 150W, więc od biedy wystarczy. Nie słucham głośno muzyki, preferuję raczej SQ. Rozmiar to 10". Wyobrażam sobie że musiałby to być głośnik z bardzo sztywnym zawieszeniem.

 

Zwróć uwagę na dwa sprawdzone w praktyce głośniki .

Pierwszy/pierwsze to Infinity z zestawu Super CS , to były dwie dodatkowe 25 jako rozszerzanie systemu 3 way .

Aeron jakiś czas temu oferował elementy zestawu , zagadaj do Niego.

Dwa to był robiony gósnik w Infinity z wymiennymi elementami do systemu magnetycznego głosnika , przez co mozna bylo zmieniać indywidualnie QTS w zależności od rodzaju zabudowy . Ktoś o lepszej pamieci zaraz poda model tego głosnika , bo mnie wypadlo ze łba. Miał odlewany szary kosz , srebrne / chromowane elementy do ustawiania QTS i srebrną membranę jak w Perfectach .

Ja mam jakies dwie zabytkowe 20 wyższej klasy do tego rodzaju zabudowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Pierwszy/pierwsze to Infinity z zestawu Super CS , to były dwie dodatkowe 25 jako rozszerzanie systemu 3 way .

 

Dzięki za poradę. Może powinienem pójść tym tropem i starać się skompletować taki zestaw. Bo z przodu mam też 3 drogi i też do wymiany - docelowo. Z tym że tam jest miejsce na woofery 20cm. Ale zawsze można dziurę zredukować do 16.


 

Nie wejdzie. Musi być 10"


 

 


chyba chodzi o serię Infinity kappa perfect VQ 10 lub 12

 

To też fajne! Przy free air nie stosujesz tych adapterów. Ciekawe czy to jest do kupienia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem wczoraj test z moją skrzynką (closed CervinVega Stealth12") wyciągniętą z poprzedniego auta i wsadzoną do bagażnika obecnego. Podpiąłem skrzynię pod wzmacniacz B&O zamiast tego suba w półce. Podobno wzmak ma w kanale sub 150W w klasie D. Od razu mi się banan pojawił na twarzy: na pewno zeszło to niżej niż to co w półce. Na pewno bas jest krótszy - lepiej skontrolowany. Nie odczułem znaczącej ubytku głośności suba pomiędzy podniesionymi tylnymi oparciami i złożonymi. Dzisiaj spróbuję wydłubać tego oryginalnego suba B&O w celu "udrożnienia" przepływu dźwięku z tej skrzynki do kabiny auta przy podniesionych oparciach. Natomiast mimo wszystko wolałbym mieć wolny bagażnik i nie wozić skrzynki, więc przy okazji zrobię też dla porównania szybką wrzutkę, bo mam jakiegoś suba 10" Mission wydłubanego z aktywnego subwoofera HiFi z BR. Nie spodziewam się wyniku na korzyść 10" nad 12", ale da mi to jakiś ogląd na ile ta wymiana oryginalnego głośnika z półki na inny coś wnosi. Ten oryginalny ma dość śmieszny magnesik  :) Aż dziw że to w ogóle gra...

 

post-2282-0-47436000-1495368884_thumb.jpg


Czyli co dobre "stare" jajko nie moze zagrać twierdzisz ? :D

 

Może zagrać, tylko po co sobie zmniejszać powierzchnię membrany, skoro można wsadzić normalne 8"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


A 8' to jest recepta na wszystko ? I czego oczekujesz od tej ósemki

 

Nie wiem do czego pijesz, bo ja w ogóle nie piszę o żadnej 8". To Radek wrzucił offtop na temat jajek. Wątek jest o 10" subie w półce.


 

 


Można. Problem w tym, że trudno znaleźć taki głośnik który potrafi zagrać poprawnie w tak dużych drzwiach.

 

W jakich drzwiach? Zgubiłem się - masz na myśli Golfa 5?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczyna się rozmydlanie tematu... Przecież nie napisałem nic o żadnej 8" w moich drzwiach. Radek napisał o jakiś jajkach w miejscu 8" - nie wiem czemu. Więc też nie wiem czemu odpowiedziałem kontynuując offtop (czego już żałuję), że nie widzę celu we wstawianiu jajek w miejsce 8". Napisałem że już lepiej zredukować dziurę do 16cm i wsadzić "normalny" woofer. A Ty mnie pytasz czy 8" to recepta na wszystko. Na jakie wszystko? Na co recepta? Gdzie ja chcę wsadzić jakieś 8"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...