Skocz do zawartości

Podłączenie fabrycznego wzmacniacza do fabrycznego radia + głośnik basowy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Daniel się kłania J

Nowy i zielony całkowicie.

 

Proszę o pomoc w montażu wzmacniacza i głośnika basowego.

 

Trochę danych:

Hyundai Sonata NF 2005r. 

Specyfikacja głośników i radia niestety jest  mi nieznana (ETYKIETA RADIA) L

Głośniki i radio oryginalne fabryczne.

Radio M455 nr OEM 9618-3K200

Głośniki nr OEM głośników 96330-3K000 (przednie)

Tylnie głośniki 96330-3K500

 

 

Mój SAMOCHÓD FABRYCZNIE BYŁ PRODUKOWANY TEZ ZE WZACNIACZEM I GŁOŚNIKIEM BASOWYM W TYLNIEJ PÓŁCE, NIESTETY W MOIM AUCIE  NIE MAM TEGO.

Ogólnie rzecz ujmując  posiadam wzmacniacz oryginalny od Hyundai SANTA FE 2006r. tez nie weim jakie m parametry poza  tym ze jest na nim napisane „HYUNDAI 6 Channel power Amplifier MAP-400 „

I chciał bym go podłączyć do siebie + zakupić jakieś głośnik basowy na tylnią półkę  , tyle wiem że 8” oryginalnie się mieści na tylnia półkę czyli 20cm,..

 

Problem polega na tym że zastanawiam się jak to podłączyć , czy ten wzmacniacz podłączyć  do obecnych 4 głośników +  do pożądanego basowego głośnika an tylnia polkę,

Czy wzmacniacz podłączyć tylko pod jeden głośnik  czyli basowy na tylnia półkę ,  ??

 

Dołączam zdjęcia mojego radia,  wejścia do niego, kostki, oraz wejścia do wzmacniacza i kostek jego.

 

Jakie kable z czym połączyć,  co dokupić .  kable, adaptery, przejściówki. ??

 

Tylko bardzo proszę naprawdę o wytłumaczenie i podpowiedzi jak dla dziecka z przedszkola bo nigdy się nie bawiłem z tym a  bardzo chce J

 

 

 

 

Hmm  dodam tez schematy ale nie znam się na nich,. ale coś takiego mi podsunięto,....

 

Nie jestem równiez pewny czy to do santa fe czy do sonaty :(

 

 

 

prosze o pomoc :)

 

Ogólnie jaki cel ? 

Chciał bym dodac bassu  troszke :)

 

Głośnik basowy nie za drogi, najlepiej dobry  i tani :P

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

post-21312-0-96012500-1493892511_thumb.jpg

post-21312-0-34945800-1493892567_thumb.jpg

post-21312-0-97166300-1493892570_thumb.png

post-21312-0-69669600-1493892620_thumb.jpg

post-21312-0-05653400-1493892655_thumb.jpg

post-21312-0-11497600-1493892706_thumb.jpg

post-21312-0-06377200-1493892709_thumb.png

post-21312-0-90184800-1493892713_thumb.png

post-21312-0-01554000-1493892895_thumb.jpg

post-21312-0-46154700-1493892982_thumb.jpg

post-21312-0-39331600-1493892987_thumb.png

post-21312-0-46634500-1493892993_thumb.png

post-21312-0-93377000-1493892995_thumb.png

post-21312-0-31710400-1493893043_thumb.jpg

post-21312-0-34988900-1493893087_thumb.jpg

post-21312-0-68718900-1493893143_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Dobra mam coś:

Dołączyłęm schemat wtyczki radia.

.

 

Koncepcja po rozmowie z jednym z forumowiczów :)

browar dla niego za cierpliwe wytłumaczenie tzn naświetlenie tematu,... 

 

Chciał bym ten wzmacniacz podłaczyć do ,..??  Radia  / obecnych głośników,

 

I tu prosze mi powiedzieć jak to zrobic ??  jakies gotowe przejściówki, czy metodą lutowania łaczenia kabelków ?

 

i co z czym łaczyc?

 

Prosze o pomoc.

 

wzmacniacz 6 kanaąłowy (2OHM)

 

4 obecne głośniki +  dokupic  na tylnia półke basowy(odradzano mi półke bez skrzyni) ale jednak chciał bym tak zrobić..  

i zmostkowac dwa wyjścia 2x2ohm ze wzmacniacza na glosnik basowy 4ohm ,. 20cm, jakiś nieduzy nawet "śmieć " tani.   bynajmniej tak chce zrobić,.

 

Nawet jak odrobine podniesie sie bas to bede zadowolony i mi starczy :)

 

na allegro chodza jakies 20cm 4ohm  po 40-170zł   i było by git,. wedługm mnie oczywiscie :P

post-21312-0-59229200-1494001389_thumb.jpg

Edytowane przez powalla
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam,

 

 

Zrobiłem tak iż owy wzmacniacz podłaczyłem pod radio i głośniki przednie i tylnie w drzwiach, 

(dwa kanały zostały wolne te do suba fabrycznego).

 

 

Nie podłanczałem jeszcze napięcia, bo mam watpliwośc ,..

 

Czy ja mam przeciagnac kabel od wzmacniacza do akumulatora czy podłaczyć pod zasilanie radia ?

I jaki dać  bezpiecznik ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli się nigdy nie bawiłeś to udaj się do okolicznego zakładu ca. Nawet tygodniowe tłumaczenie nic tu nie da skoro jesteś zupełnie zielony.

 

Łatwiej wrzucić normalny wzmacniacz niż kombinowac z fabrycznymi elementami kostkami i wiązkami.

 

List powitalny to też podstawa.

 

 

Wysłane gołębiem za pomocą kurniknadachu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie :)

 

"List powitalny to tez podstawa."   --> sugerujesz że sie nieprzywitałem i nieprzedstawiłem ? :)  

 

Zrobiłem to " Napisano przez danielak1989 w 04 maj 2017 - 12:48 w Jestem tu nowy - dział dla poczatkujących"

 

 

 

Co do podłączeń ca,  fakt jestem bardzo zielony, ale z chęcią chce się nauczyć czegoś sam, nawet jaki mi to zajmie długi czas tak jak to było w tym przypadku.

Bo około 1 miesiąca zajęło mi rozgryzienie 4 fabrycznych kostek (1 radio, i 2 od wzmacniacza),  Jednak rozgryzłem polutowałem/połączyłem wszystko, za wyjątkiem napicie/plusa. ) czekam na kuriera z oprawa i bezpiecznikiem który chce zamontować tuż przed akumulatorem, bezpiecznik 60A.

 

Może nie przyniesie nie wiadomo jakich efektów ten wzmacniacz, spoko. to nic. ale na pewno będzie lepiej niż pod samo radio z tego co mi tu na forum mówiono. 

 

mam podłączone z 6 dostępnych kanałów 4.  przednie drzwi x2 i tylnie drzwi x2.   . dwa kanały niby do mostkowania są do suba fabrycznego , którego nie posiadam.

 

 

To może i nie jest profesjonalny itd, ale  zrobiłem to sam i sporo pracy w to wsadziłem,

 

 

Prośba do was o wypowiedzenie się co do tego wzmacniacza, bo naprawdę ciężko mi znaleźć szczegółowe informacji, poza tym ze ma 6 kanałów.

 

Rozebrałem go porobiłem zdjęcia, może to w czym pomoże, może będziecie mogli coś o nim powiedzieć ?

 

Czy ten wzmacniacz ma jakiś bezpiecznik w sobie bo nigdzie nie widzę,…

 

I pytanko kolejne, czy ja go mogę mostkować ? zamiast pojedyncze kanały na każde drzwi to z mostkować by tylko na przód poszło,....

 

A kolejny taki sam wzmacniacz , którego również posiadam w domu z mostkować na tylnie drzwi ? ale czy można z tym wzmacniaczem zrobić ??

 

 

BARDZO PROSZE, nie krytykować tylko pomóc, wypowiedzieć, napisać cos . po to chyba jest forum społecznościowe ?? :)

Pozdrawiam wszystkich :)

post-21312-0-84753800-1511302400_thumb.jpg

post-21312-0-37800200-1511302413_thumb.jpg

post-21312-0-00865500-1511302432_thumb.jpg

post-21312-0-54466900-1511302444_thumb.jpg

post-21312-0-68595300-1511302454_thumb.jpg

post-21312-0-68446700-1511302469_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzuć jeszcze zdjęcie płytki wzmaka od spodu i wszystko będzie 100% jasne. Ale z dużym prawdopodobieństwem można powiedzieć, że masz tu 6 zwykłych końcówek jak w radiu. Jakbyś odczytał typ układów scalonych mocy (pod tymi blachami ) to miałbyś dokładne info o mocy.

Końcówek raczej nie da się zmostkować, bo one prawdopodobnie już pracują w mostku w każdym kanale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odp, Podsyłam zdjęcia z odwrotu płytki.

Widzicie gdzieś bezpiecznik ? myślałem ze każdy wzmacniacz ma w sobie bezpiecznika a tu niewidzie

 

 

I co do mostkowania to według schematu wychodzi ze 1 i 2 kanał trzeba mostkowac do suba ? czy dac obydwa kanaly do glosnika suba ale to i tak nadal mostkowania ,..? tak z ciekawosci pytam,..

 

 

 

 

post-21312-0-25625500-1511358965_thumb.jpg

post-21312-0-19678500-1511358984_thumb.jpg

post-21312-0-16401600-1511358996_thumb.jpg

post-21312-0-02270500-1511359014_thumb.jpg

post-21312-0-26119100-1511359026_thumb.jpg

post-21312-0-81033900-1511359654_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze schematu widać, że  sub jest po prostu dwucewkowy i żeby w pełni wykorzystać ten wzmak taki właśnie głośnik ( dwie cewki po 2 ohm ) będziesz potrzebował ( nie można tego wzmaka zmostkować na jedną cewkę 4 ohm ).

 

Fotka drugiej strony płytki upewnia w 100%, że są to zwykłe końcówki scalone takie jak w radiu, więc mocy z tego wzmaka nie będzie za wiele. Jeśli wszędzie są głośniki 2 ohm to przy mega dobrych wiatrach będzie ok. 35-40 W na kanał ( czyli na suba sumarycznie jakieś 70-80W ). 

 

Szczerze mówiąc, to jeśli nie masz już gotowej instalacji pod ten wzmak ( takiej p&p ), to raczej skórka za wyprawkę, bo trzeba poprowadzić dużo przewodów a zysk z tego będzie prawie żaden.

 

A jeśli baaaardzo chcesz wykorzystać tego wzmaka to co najwyżej można go użyć do zasilenia tego suba w tylnej półce ( ale szału też nie będzie ) a resztę głośników zostawić na radiu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra i niestety nic nie ruszyło,... RADIO nie odpala,.. :(

 

Nie wiem czemu ,. i nie wiem jak to sprawdzić,.. hmm

i nie odsyłać mnie do zakładu ca itd, bo jak zaczęła tak i skończę sam :) nawet jak mi to zajmie kolejny miesiąc.

 

Może z radiem coś zrobiłem ? że nie odpala,...

 

Tak czy inaczej teraz zmieniam koncepcji ,...

Juz od dawna miałem upatrzone radyjko dopasowane do mojego autka,.. i je kupie,(zdjęcie) --> 770 zł

Kupie na start 4 kanałowy wzmacniacz, moje typy -->

Crunch GPX1000.4 --> 389zł(nowy) lub 290zł używany z lombardu

SONY XM-N1004 --? 345 zł (nowy) lub 285 zł używany

 

2x głośniki na przód do drzwi HERTZ EV 165.5 (RMS 70 W) --> nowe 228 zł

2x głośniki na tył w drzwi HERTZ EV 165.5 (RMS 70 W) --> nowe 228 zł

 

I hmm nie mówię nie używką,.. ale trochę sie obawiam że sie zepsują i będę miał kolejny problem, a tak z gwarancja to je bym odesłał i bym sie niczym nie przejmował,. bynajmniej tak myślę :)

 

co do tweeterów to mam hmm z golfa 7 , z 2017 r montowane fabrycznie, i w porównaniu z tymi co miałem u siebie w sonacie oryginalnie to jest niebo a ziemia :)

 

W planach 8" na tylną półkę (fabrycznie tak pasuje , ale ewentualnie mogę powiększyć otwór na 12" (30cm) ale nadal w półce, nie chce żadnej skrzyni bo nie mam miejsca w bagażniku i go mieć nie będę.

 

Oczywiście jakiś wzmacniacz do tego głośnika subwoofera. ale to dopiero w grudniu/styczniu.

 

Narazie przednie//tylne głośniki w drzwi + wzmacniacz dla nich, + radyjko .

 

Mogą być te głośniki i któryś z tych wzmacniaczy do nich ? czemu akurat te ? a rzuciły mi sie w oczy na alledrogo,..

 

PO co mi to wszystko ? dla lepszego brzmienia poprostu, trochę większego basu , nigdzie nie będę z tym jeździł na wystawki, zloty itd. to tylko dla mnie ma być. a słucham wszystkiego, choć bardzo Lubie dubstep !! :D

 

Przyznaje że taka zmiana bo sie zezłościłem ze tyle czasu poświeciłem a tu nie działą,.. :( dlatego juz nie będę kombinował tylko kupie wszystko i wtedy zacznę zabawę :)

post-21312-0-48231500-1511380178_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak miło do siebie pisać :)

Nie wiem czy dobrze zrobiłem czy też nie, ale kupiłem wzmacniacz JBL CS60.4 za 150zł , używany.

Z tego co widze ma on 4x 60W RMS, więc powinno starczyć do tych głosników które wskazałem 4x (HERTZ EV 165.5 (RMS 70W).

Może być ??

 

Panowie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na dane techniczne możesz ten wzmacniacz wykorzystać w sposób podstawowy.

Czyli 2x60 Wat RMS podać na przednie drzwi, a mostek z pozostałych dwóch kanałów niech zasila głośnik (4 Ohm) niskotonowy.

Zasilisz suba mocą 160 W w RMS'sie, a taka moc w zupełności wystarcza do normalnego słuchania. Ja mam suba 8' i nie mogę złego słowa powiedzieć na jakość basu. Ustawienia korektorów niskich częstotliwości w radiu i wzmacniaczu mam na zero, a zejście w niektórych utworach przyprawia o dreszcze... chociaż nie nastawiaj się przy takiej mocy na to, że stracisz przytomność :wink:  

Tylne drzwi zostaw w spokoju...

 

W tym linku jest też tzw. serwisówka tego wzmacniacza:

https://www.manualslib.com/manual/1315942/Jbl-Cs60-4.html?page=2#manual

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze mi powiedz czemu mam nie dawać równiez na tylnie drzwi tych głośników ?

ładnie bym wykorzystał ten wzmacniacz tzn 1 kanał na 1 głośnik i po sprawie, 

a na suba bym oczywiscie zakupił osobny wzmacniacz. 

 

I kolejne moje moze i banalne pytanie lecz  mam zagwostke po co sa poszczególne wejscia  w radiu ? jak je wykorzystac i co tak naprawde oznaczaja,. i jak podłaczyć ze wzmacniaczem,... ?

 

Radio ma tylko jedno wyjście/wejście na głośnik RL / FR / RL / RR  i SUB / jakieś CIE ?  I NIBY OGÓLNIE Z OPISU RADIA WYNIKA ZE MA rca 5.1 ?

 

post-21312-0-52207700-1511859432_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to po co w samochodzie / samochodach fabrycznie sa montowane zarówno z przodu jak i z tyłu głośniki w drzwi ? 

skoro mam wymienić z przodu to czemu nie z tylu ? pytam bo nie wiem, 

siedząc z tylu na pewno będzie słychać  te głośniki z przodu, lecz czy nie będzie dziwnego efektu ze tylko przód gra ?

 

jak będzie różnice  pomiędzy wymiana 4 głośników a tylko 2 ? pomijając oczywiście motyw $,.. chodzi o sam dźwięk/ głośność , itd,..

 

 

co do radia, to przedni panel wygląda tak samo, ale mam do wyboru tylni panele,. i nie wiem które jest prostszy, lepszy lub łatwiejszy sposób montażu będzie miał wszystkich kabli,..

jeszcze nie mam w domu, mam w koszyku narazie kilka radi i zanima nacisne chce sie upewnic ze lepiej ten niz inny ,...

 

 

Pytam czy lepiej jak ma juz wbudowane te wejscia rca itd,.. tak jak na pierwszym zdjeciu, czy lepiej jak ma wpinane tak jak na 2 lub 3 zdjeciu,.. Jaka róznica  jesli jest wogóle jakaś różnica ?

post-21312-0-26609800-1511861089_thumb.jpg

post-21312-0-09160500-1511861631_thumb.jpg

post-21312-0-21627300-1511861740_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


czy nie będzie dziwnego efektu ze tylko przód gra ?

 

To może inaczej .... czy nie będzie dziwnego efektu jak z tyłu będzie grać? Sprawdź co to jest stereo, scena itd .  No i nie podpada Ci fakt iż już 2 osoby odradzają głośniki z tyłu? Może czas poczytać o tym? 

 

Co do gniazd, to lepiej jak są na kabelkach, bo wtedy łatwiej kable upchnąć za radiem, choć takie kable na wtyczkach bywają kłopotliwe (clarion i znany problem kabli na kostce).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to po co w samochodzie / samochodach fabrycznie sa montowane zarówno z przodu jak i z tyłu głośniki w drzwi ?

skoro mam wymienić z przodu to czemu nie z tylu ? pytam bo nie wiem,

siedząc z tylu na pewno będzie słychać te głośniki z przodu, lecz czy nie będzie dziwnego efektu ze tylko przód gra?

A czy nie będzie dziwnego efektu siedząc z przodu a słysząc jak gra też za dupą? :)

Poczytaj trochę, było to nie raz wybijane z głowy. A skoro 90% ludzi na forum nie poleca głośników z tyłu, to coś w tym chyba jest, co?

Czytaj, czytaj i jeszcze raz czytaj, ale tak ze zrozumieniem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i dobra zastosuje się do zaleceń i tylko 2 zamontuje na przód. 

Ale ciągnąc tylko ten temat to po cholerę montują  do każdych drzwi takie same glosniki fabrycznie ? bo w każdych drzwiach mam ten sam glosnik obecnie,.. tego nie czaje :P

 

I jeszcze tylko jeden temacik mianowicie widzę na alledrogo  tanie bo po 25 zł 

Zwrotnica dwudrożna DX300

 

dokupić je również do tych głośników ev 165 ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam.

 

Radio mam.

Ma różne wyjścia i wejścia,..  niestety brak instrukcji do radia, tzn jest instrukcja od radia ale do obslugi Androida :/

 

Porobiłem zdjecia.

 

Prosze rozwiac moje watpliwosci odnosnie podłaczenie sygnałowego SUBA

 

z radia wychodza 5 rca,

łacze FL I FR radia z FL i FR wzmacniacza.

 

a co z subem ?

z radia wychodzi wyjscie RCA SUB   pod co to podłaczyc do wzmacniacza ?

Zerknijcie na zdjecie.

 

Kabel RCA typu Y oczywiście ? 

 

Prosze o pomoc

 

 

I przy okazji coś doradzicie jakiś głośnik sub 8" na tylnią półke , tak by był odpowiedni do wzmacniacza zmostkowanego 160RMS tego JBL CS60.4  ?

 

 

 

 

I jak to z tymi ustawieniami przy okazji jest w jakiś specyficzny dedykowany sposób musze poustawiac ?

 

 

I do czego moge pozostałe użyć ?

post-21312-0-08669300-1513214992_thumb.jpg

post-21312-0-23565000-1513215003_thumb.jpg

post-21312-0-94630900-1513215016_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Kabel RCA typu Y oczywiście ? 

 

Tak.

 

 

 


jakiś głośnik sub 8" na tylnią półke

 

To nietypowe tu na forum rozwiązanie, bo głośniki do freeair są na wymarciu , a te starsze np. Pioneer (z końcówką F) grały dudniąco . Kup skrzynkę i tam wsadź głośnik . 

 

 

 


I jak to z tymi ustawieniami przy okazji jest w jakiś specyficzny dedykowany sposób musze poustawiac ?
 

 

Poczytaj co to filtry LPF I HPF i jak należy to wstępnie ustawić , a potem dostroić pod  siebie i swoje autko. Tego dokładnie nie da się ustawić przez internet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz dwie sekcje wejść na tym wzmacniaczu:

FRONT i REAR... czyli przód i tył.

 

W sekcji FRONT podłączasz FL i FR. Tu niespodzianek nie ma - pozostałe RL i RR dyndają jako luzaki. Nie pomyl kanału lewego z kanałem prawym - wtyk L radia do gniazda L wzmacniacza i.t.d.

 

W sekcji REAR podłączasz SUB poprzez wspomniany 'Y'. Tu nie ma niespodzianek - sygnał idzie mono z kabla SUB, a rozdzielacz 'Y' daje dwa takie same poziomy z SUB do wzmacniacza.

 

Zakładam, że to radio nie ma filtrów HPF i LPF. Byłoby łatwiej gdyby tak było, ale jak sam chcesz próbować ustawiać częstotliwości podziału filtrów, to możesz sobie nagrać płytkę CD z częstotliwościami i wstępnie na ucho lub bardziej dokładnie za pomocą multimetru cyfrowego (może być i za 30 zł).

Możesz użyć programu Audacity w wersji stosownej do  twojego systemu Windows. Jest w nim sekcja generowania sygnału o zadanej częstotliwości. Poczytaj jakie są proponowane częstotliwości podziału HPF i LPF.

 

Dla przykładu po wygenerowaniu częstotliwości podziału np. 80 Hz o czasie trwania np. 2 minuty (mniej lub więcej) oraz częstotliwości powyżej i poniżej tych 80 Hz. Np. co 5 Hz w trzech lub czterech krokach.

65/70/75 - 80 - 85/90/95

...dla trzech kroków, a dla czwartego dojdzie 60 i 100 Hz.

 

Mając te częstotliwości możesz wstępnie na słuch (jak masz wyczulony) ustawić w sekcji FRONT - po ustawieniu MODE na HPF - częstotliwość odcięcia niskich tonów dla zakładanej 80 Hz odtwarzając z CD kolejną częstotliwość, którą jest 75 Hz. Powinieneś usłyszeć lekkie tak jakby ściszenie głośności tego tonu z głośników przednich. Dla 70 Hz będzie jeszcze ciszej i.t.d.

Dla lepszego odsłuchu możesz na ten moment odłączyć sygnał SUB, bo będziesz wiedział czego słuchasz - czy przodu czy tyłu - bo inaczej przy tych 80 Hz obie sekcje będą słyszalne.

Podobnie w sekcji REAR ustawiasz MODE na LPF suba. Tylko częstotliwość odtwarzana z CD zmienia się z 80 Hz na 85 Hz i dalej rośnie.

 

Bardziej precyzyjnie zrobisz to mierząc napięcie na głośnikach lub wyjściach na wzmacniaczu. Regulujesz w obu regulacjach FREQ do momentu zmian na wyświetlaczu miernika.

Nie musisz mieć ustawionej mocy na konkretny poziom. Ustaw tak abyś dobrze słyszał lub na mierniku odczyt np. 1 czy 2V

Tylko uważaj na zwarcia, bo zabezpieczenia zabezpieczeniami, ale licho nie śpi...

 

PS. poczytaj o zasadach regulacji poziomu Gain - u Ciebie jest to INPUT LEVEL w obu sekcjach. Bo złe ustawienia zaowocują wieloma problemami. To nie jest trudne, ale zachęcam do lektury, bo wielu uzytkowników wzmacniaczy - tych początkujących - używa go jako potencjometru Volume radia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylem uparty do tego głosnika w pólce,.. ale cóz niech bedzie skrzynia,.skoro tak doradzacie.

 

 

 

 

 

No cóz wolał bym miec gotowca tzn kompletna skrzynie z głosnikiem i tylko ja wsadzic do bagaznika , podpiąc kabelki i już.

 

Ewentualnie gotowa skrzynie i osobno głośnik kupic.

 

Co do skrzynki i głosnika lub zestawu to może cos polecicie ?

 

Zerkałem na alledrogo i taka kwota mysle do około 400 zł by mnie jeszcze zadowoliła i skusiła

 

SONY XPLOD XS-NW1202 à 389 zł

Głośnik 30 cm / 12 cali - RMS: 420 W

 

 

 

 

 

PEIYING PY BB300X à 309 zł

???

 

HERTZ DBX 30.3 SKRZYNIA BASOWA --> 389 zł

Głośnik 300mm 12" - 250 RMS

 

HERTZ DBX 25.3 SKRZYNIA BASOWA à 319 ZŁ

RMS 150

 

 

Hertz DS30.3 30cm i skrznia 30 dm3 à 349zł

250 rms

 

 

A może jakiś konkretny głośnik ? i dokupić skrzynkę ?

 

 

Rozmiar samochodu ma znaczenie do wielkości skrzyni lub litrarz bagażnika ? Czy to bez znaczenia .

 

 

Kurczę wiem że to nie porównanie typu pokój- samochód.

Lecz jedyne do czego mogę się odnieść to słuchanie muzyki w pokoju na glosnikach GŁOŚNIKI LOGITECH Z-5500 5.1 THX

 

I że tak powiem jest pięknie. Choć wykorzystuje głośność tylko w 25% bo sąsiedzi się skarżą że im książki w domu drrzą.

 

Zmierzam do tego że ten mój sub wymyślony do samochodu miał by mieć kopniaka" Ale grał płynnie, Ale żeby nie był bezpłciowy i tempe bum bum""... nie Wiem jak to inaczej opisać;) ma cieszyć ucho i ładnie tworzyć odpowiedni ton z resztą samochodu :)

 

A właśnie wcale nie wykluczam dodatkowego wzmacniacza j3sli była by taka kon7ecznosc. Tylko co ja bym zrobił z tymi dwoma kanałami które mi zostają w jbl który póki co napędza przednie glosniki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra 1 polecony się znalazł (dzięki forumowiczowi)

- excursion shx 10s4

 

I widzę na allegro że są dwie opcje tzn zamknięta skrzynka za 379zl, lub skrzynia bass reflex 429zl.

 

Może jeszcze jakis przykład ?

 

I czy do każdego suba mozna dokupić maskownice / chroniąca membranę? Bo w bagażniku u mnie różnie bywa :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...