Skocz do zawartości

Skrzynia do Re audio SE15 - proszę o sprawdzenie


L_U_L_I
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Może bym się skusił na takie rozwiązanie ale używając do tego dobrego kleju montażowego... Miałem taki fajny, składając budę bez wkrętów po 2 godzinach była już nie do ruszenia... Twarda wiórowa płyta pękała a klej puścić nie chciał :) w takiej kombinacji może bym zaufał takiemu łączeniu ;) A tak jednak wolę się pobawić z nawiercaniem, wkrętami i klejem poliuretanowym :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chwale sobię klej patex fix do drewna, też początkowo dziwnie na to patrzyłem no ale jest naprawde git, jak mi coś gdzieś puści to o tym napisze :-) ale miałem zimą sporo czasu na testowanie tego sposobu i prezent mikołajkowy zdaje egzamin :-D chcecie to róbcie na wkręty też jest git, ja już do tego nie wrócę, skoro można łatwiej i wygodniej ;-) czekam na kable do wzmaka i w tyg zdam ostateczny werdykt jak to gra. Bo jak na razie tylko jedna cewka podpięta i cięcie aż 50 hz, niestety w 4 ro kanałówce nie da się inaczej..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg. mnie Yauhen zaczal od błedu powierdenia, bo sam box bez portu wymiarow 82x40x43 to 105,6l a nie 113 co Ci potwierdził.

Finalnie jesli uwzglednił to co wypiera głosnik i inne duperele,mniej wiecej wychodzi faktycznie wzglednie wg Twoich założeń czyli 85l ok 36-37hz wiec nie wiem o co masz pretensje.

Możemy sprawdzić szkic 1.

Skrzynia 820 x 400 x 450 ma rozmiare wewnętrzne odpowiednio 782 x 362 x 412 i pojemność 116,6 L.

Otwór montażowy dodaje 3,56^2*3,1416/4*0,38 = 3,78 L

Glośnik wypiera 4,8 L

Port wypiera 26,6 L

Otrzymamy netto:

116,6+3,78-4,8-26,6 = 89 L,

To jest tak, jeśli długość portu się liczyła po linii środkowej.

 

 

na razie tylko jedna cewka podpięta

 

Gdy podłączona jest jedna cewka, elektryczne parametry głośnika są inni, niż w instrukcji, i brzmienie będzie nie takim, jak z dwoma cewkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do zbijania skrzyni z 19 użyłem 35 mm, 45mm jest za długie wychodzi bokiem. I trzyma naprawdę dobrze, wiem że ciężko sie przekonać do czegoś co sie wbija a czegos co skręca ze sobą dwie płyty ale jest git. Zobacz jakiś film jak Stev Meade składa suba pod kilka kw rms ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 5 tygodni później...

Nie ukrywam ze czekam na info bo geozdzie zamiast wkretow to mnóstwo zaoszczedzonego czasu.I chetnie wyprobuje kiedys u siebie.Póki co jeszcze 36mm i wrety 70 :)

attachicon.gifIMG-20170515-WA0006.jpg

 

Miałem dać znać jak skrzynia i po dwóch miesiącach ostrego grania jest cała i sztywna jak pierwszego dnia. A se wymieniłem na sxxa v2 jest dwa razy mocniejszy i wszystko gra jak należy ;-) jeśli Ci odpowiada taki system składania to polecam a wszyscy co się śmiali niech dalej męczą się wkrętami :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...