Skocz do zawartości

Ktory wzmacniacz


MateuszMX
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam panowie.

Mam od dawna caly zestaw, tak sie sklada ze teraz od nowa bede ciagna wszystkie kable itd itp.
wiec pomyslalem aby kupic nowy wzmacniacz. - do skrzyni hifonics dualpass 400rms 12"

aktualnie mam najzwyklejszy wzmacniacz raveland xab1200 i wiem ze te info 4x300wat to kompletna bzdura

aczkolwiek w kombiku robi nie zla rozpierduche, np listwa od klapy odpadla :D

ale chcialbym kupic inny.

 

znalazlem wiec crunch gpx500.2
ale odpada bo widze ze za 400zl jest crunch Gti 2200, i ma miec niby 400rms. ale znalazlem tez 100zl drozszy ale monoblock czyli Gti 750.
wzmacniacz ma zasilac tylko ta skrzynie, co powiecie o tych wzmacniaczach, bo napewno beda mocniejsze od ravelandu.
ale "lepszy" bylby gti 2200 czy gti750? noi jest jeszcze gti 1500

 

bo gti2200 za 400zl i 400rms 

gti 750 za 500zl 200rms

gti 1500 za 700zl i 750rms 

niby bezsensu kupowac nowy - pomyslicie. ale chce od tak poprostu , miec nowy ladny wzmacniacz 2kanalowy, mam nadzieje ze jakosc dzwieku jeszcze sie poprawi ^.^

 

 

PS: jesli zly dzial prosze o przeniesienie tematu pozdrawiam!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

malutki- zarejestrowalem sie na tym forum bardzo dawno temu ale nic nie pisalem.
na gieldzie no,, hmm nic takiego nie widze, pozatym do kraju wracam dopiero za 2miesiace i wtedy chce kupic narazie tylko sie "rozgladam"
pozatym wole nowy sprzet, juz raz kupilem uzywany kondensator...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


malutki - zarejestrowalem sie na tym forum bardzo dawno temu ale nic nie pisalem.
na gieldzie no,, hmm nic takiego nie widze, pozatym do kraju wracam dopiero za 2miesiace i wtedy chce kupic narazie tylko sie "rozgladam"
pozatym wole nowy sprzet, juz raz kupilem uzywany kondensator...
widzę że dawno jesteś zarejestrowany, to tym bardziej powinieneś znać reguły. wzmacniacze które wymieniłes to klasa bardzo budżetowa. I co z tego że trafiłeś niesprawny sprzęt? Praktycznie każdy z nas miał taką wpadkę. Używany sprzęt dostaniesz lepszej klasy niż to co wymieniłeś.

 

 

 


za 700 zeta idzie wyrwać etona pa5002 lub pa2808 lub soundstream rubicon 1002 ale zadko spotykane i bardzo fajne piece o ile nie ruszane a zagra to 10x lepiej! a mocy i kontoli bedzie aż zanadto a nie te badziewia co podałeś
dziękuję.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak na dobra sprawe nikt mi na pytanie nie odpowiedzial..

duzo szukalem w google i widzialem posty np co do gti 2200 i ci co mieli stycznosc z tymi wzmacniaczami to polecaja je.

jestem juz jakby prawie pewny co do crunch tylko nuewiem ktory model.

a pisalem wyzej ze nie potrzebuje jakiejs mocy liczonej w kW.

bo i tak na full jak sluchalem na chwilke to kondensator piszczal z braku pradu.

(ps kondzio jest .b.grube kable a oswietlenie w srodku auta i tak przygasa hehe wiec wiem ze nawet jakbym mial wypasiony wzmacniacz to i tak bym nie mial czym go zasilic pozatym nie slucha sie na full non stop.

a taki crunch fajny bo male gabaryty co jest na plus. bo tak jak gti 1500 to prawie 2x dluzszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Piciu81 czuje że możemy pisać elaboraty a i tak go kupisz."

 

dokladnie hehe :D nie zostaje mi nic innego jak podzwonic po sprzedawcach i popytac.
po 1 chcialbym wiedziec czym sie rozni seria wzmacniaczy crunch GTX od GTI . 

bo tak jak wyzej napisałem. 
crunch gti 2200 za 400zl ma 400rms
gti 750 za 500 ma 200rms
gti 1500 za 700 ma 400rms wiec gti 2200 bylby najtanszy z najwieksza moca?

pozatym jest jeszcze gtx 2400 tez za 400 i 400rms i niewiem czym sie rozni od gti2200.

a na youtube mozna zobaczyc ze gtx2400 zasila i glosniki 38cm.

więc wiekszej mocy nie potrzebuje, więc chciałbym zeby ktoś mi doradzil jeśli miał ktoś styczność ze wzmacniaczami crunch, bo ogólnie mało tego na forum.



i jeszcze jeden taki off topic. mianowicie co do mocy dwoch glosnikow

bo jak mamy np w 1opcji 1 głośnik 30cm 400rms i jeden piec 1x400rms
i w drugiej opcji 2glosniki i dwa piece to druga opcja bedzie miala 800rms?

bo widze ze jak jest jedna skrzynia to jest 400rms a jak juz sa dwa glosniki to maja 800rms.
no ale to tak jak wziasc dwa takie same telefony i puscic piosenke to przeciez nie zagra to 2x glosniej.

wiec moglby ktos wytlumaczyc jak to jest ? :)

tez np majac dwa glosniki 30cm i piecyk 2x200rms. to nie lepiej by bylo wziasc jeden glosnik i wzmacniacz zmostkowac?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


bo widze ze jak jest jedna skrzynia to jest 400rms a jak juz sa dwa glosniki to maja 800rms.
no ale to tak jak wziasc dwa takie same telefony i puscic piosenke to przeciez nie zagra to 2x glosniej.

wiec moglby ktos wytlumaczyc jak to jest ?

 

Podstawy fizyki. Moc nie odzwierciedla głosności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...