Skocz do zawartości

ESX Quantum - Wzmacniacz zakłóca instalacje audio


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie.
Mam ciężki orzech do zgryzienia, opowiem od początku: 
Kupiłem cyfrowy wzmacniacz (klasa D, wszystko na SMD) ESX Q-ONE do subwoofera, mam też Alpine PMX-F640 na przednie głośniki, radio Alpine UTE92BT. 
Wcześniej w miejscu ESX na tej samej instalacji był inny monoblok i było wszystko wporządku. A więc sytuacja jest taka: 
- na zgaszonym silniku po odpaleniu wzmacniacza ESX slychać w przednich głośnikach narastający dźwięk (ten wzmacniacz napędza subwoofer, przednie głosniki napędza alpine) 
- dźwięk ten po cyknięciu przekaźnika w ESX zostaje słyszalny i zmienia częstotliwość 
- przy głośności na radiu 0 jest mocno slyszalny, przy 1 troche mniej, wyzej bez zmian 
- przy odpalonym silniku to samo 
- masa jest pociągnięta z karoserii z tego samego miejsca do obydwoch wzmacniaczy, ale na poprzednim wzmacniaczu nie bylo problemu 
- przed ESX-em jest kondensator z elektroniką załączającą 
- zamienilem kable chinch czyli ten od ESX do alpine, dalej to samo, więc nie jest to wina kabli 
- po odłączeniu chinchy od ESX zakłócenia w glosnikach znikają 
- ESX ogólnie działa, moc podaje, na bassie nie ma zadnych zakłóceń, pewnie są odfiltrowywane przez LPF. 
- po podłączeniu do ESX sygnalu z telefonu gra on normalnie, z przodu brak zakłóceń, więc 100% nie jest to wina kabli zasilających ani ich ułożenia i masy
- po podłączeniu obydwóch wzmacniaczy do telefonu znów słychać te same zakłócenia (!) więc nie jest to wina kabli sygnałowych w aucie ani ich ułożenia ...

- pomyslalem ze problemem może być wielokrotna masa ponieważ ESX jest przykręcony do blachy w siedzeniu, po odkreceniu go okazalo sie ze jest jeszcze gorzej. 
- zwiększenie odległości między wzmacniaczami nic nie zmienia 
- po przyłożeniu masy do chinchy od alpine (przód) było chyba ok, ale dokladnie nie sprawdzalem bo robiłem to prowizorycznie (edit: wtedy 100% jest ok) 
- po przyłożeniu masy do chinchy od ESX zaczyna sie brum na subwooferze, jest jeszcze gorzej, znajomy powiedział mi że to nie zadziała bo masa sygnałowa idzie przez kondensator.


Najnowsze info: na torze sygnałowym ktoś przedemna wykonał jakieś dziwne modyfikacje, zamiast 4 rezystorów jest ich 6. Są to rezystory bezpośrednio podłączone do gniazd RCA - teoria zaklocen przez cinche potwierdzona. Zdjęcie w załączniku, proszę o pomoc co mogę z tym zrobić i jak to powinno być prawidłowo zrobione. Mogę wykonać pomiary rezystancji tylko powiedzcie pomiędzy czym mierzyć. Pozdrawiam

post-18671-0-74692900-1491144927_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...