Skocz do zawartości

Kierowcy ciężarówek


stanec
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wiadomo ze Ciebie nie dogonię ale tydzień na miesiąc wolnego śmiało styka na słuchanie. Więcej i tak obecnie słucham HA a CA umila mi trasy do i z pracy oraz jak drugie "rekreacyjno-zabawowe" auto jest zajęte a trzeba gdzieś jechać. :hyhy:

 

Niestety u mnie w firmie nie będę robił aut pod CA. W trasie wystarczają porządne słuchawki :hyhy:

 

 

Jest jeszcze jedna strona. Nie słuchając 3 tygodnie swojego systemu jakoś tak inaczej się słucha. Nie nudzi się tak szybko. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie masz rację, ale ponieważ u mnie z kolei w osobowce nawet radia nie ma za to w dużym musi grać. Już za późno, przyzwyczaiłem się zbyt mocno. Lubię to. Za każdym razem jak robię od nowa, bo przeważnie od zera, to zawsze coś lepiej i więcej, i tak to będzie pierwsza kabina którą wygluszam. Sub też w innym, lepszym miejscu i wiele innych
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Pewnie masz rację, ale ponieważ u mnie z kolei w osobowce nawet radia nie ma za to w dużym musi grać. Już za późno, przyzwyczaiłem się zbyt mocno. Lubię to. Za każdym razem jak robię od nowa, bo przeważnie od zera, to zawsze coś lepiej i więcej, i tak to będzie pierwsza kabina którą wygluszam. Sub też w innym, lepszym miejscu i wiele innych

 

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

 

Oj będzie musiało zacnie grać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie masz rację, ale ponieważ u mnie z kolei w osobowce nawet radia nie ma za to w dużym musi grać. Już za późno, przyzwyczaiłem się zbyt mocno. Lubię to. Za każdym razem jak robię od nowa, bo przeważnie od zera, to zawsze coś lepiej i więcej, i tak to będzie pierwsza kabina którą wygluszam. Sub też w innym, lepszym miejscu i wiele innych [emoji56]

 

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Jak bym miał auto na stałe to tez pewnie bym dlubnąl coś. Swego czasu myślałem nawet nad szybko demontowalnych zestawem ale jak na gwiazdkę kiedyś dostałem od żonki wypaśne słuchaweczki to przestałem kombinować.

 

Warunki w kabinie są fajne żeby coś fajnego stworzyć. Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 11 miesięcy temu...

cześć, co prawda zaczynam na solówkach po kraju ale dołączyłem  do grona

 

p.s. Pany potrzebowałbym albo nawigację albo tablet pod nawigację (mapa papierowa będzie wybierana po świętach) i coś do nagrywania tras - ktoś coś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mapa papierowa raczej się nie przyda. Szybciej komórka lub tablet z internetem i dobrze zestrojone CB.

 

Ale próbuj różnych apek bo jednemu TomTom lepiej podejdzie drugiemu Automapa. Przy jedzie ciężarówka dobrze mieć spory ekran np tabletu bo wtedy widzisz więcej na mapie i nawet jak

Ci każe skręcić a tam zakaz czy coś wyrośnie to śmiało widzisz kilka przecznic dalej jakie są opcje dojazdu i objazdu bez klikania.

 

Navi nawet na ciężarówkę często można wogole nie włączać bo nie zastąpią otwartych oczu i otwartego umysłu.

Wiele jest dróg szczególnie w PL ze jakbyś jeździł po Navi dla

Ciężarówek to nie pojeździsz. Są np wiadukty 3,7 które każe navi omijać nadrabiając np 50 i więcej km a wchodzi pod nie nawet Mega :rotfl: i odwrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

będę latał na dwóch solówkach merc actros z 2005 roku i scania p270 z 2006 roku
na pewno będę starał się zostac na jednym aucie i zobaczymy co dalej - szczerze mówiąc nie zastanawiałem się nad graniem..... :ups:

 

z navi to kupię jakiś tablet 7 cali i wrzucę tam igo (tak na początek)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Czesc, i takze ja jestem kierowca CE od niedawna, Man Tgl 12.240 laweta z przyczepa, trasa zawsze ta sama, z Rzeszowa do stolicy 2 razy w tygodniu :) Woże nowe Sprintery,Many/Craftery,Iveca.

Troche juz mnie irytuje to "audio" radio,glosniki jakis blaupunkt...

Napiszcie jak sie w ogóle zabrac za audio w 24 voltach :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy kierowcy małe pytanko, zrobiłem jakiś czas temu prawko kat "C", póki co nie robię przewozu towarów bo nie pracuję jako zawodowy kierowca. W przypadku gdybym chciał lecieć sam lawetą pow.3,5t do UE po samochód dla siebie to muszę posiadać ukończony przewóz towarów czy nie? Spotkałem się z różnymi tezami, że jeśli nie jadę zarobkowo to nie muszę mieć przewozu, wystarczy tylko karta kierowcy do tacho, jak to jest w rzeczywistości, bo co kierowca to inna opinia. Laweta byłaby wypożyczona z wypożyczalni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawa o transporcie drogowym, art 39a, ustęp 3:

Wymagań, o których mowa w ust. 1 pkt 1, 5 i 6, nie stosuje się do kierowcy pojazdu:

pkt 6: odbywającego przejazd bez osób lub ładunku:

a) w celu dokonania jego naprawy lub konserwacji,

b) z miejsca zakupu lub odbioru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radio,wzmak musi byc na 24 v?Nie da rady jakiejs przetwornicy dac wczesniej?

Radio to musisz obadac jak wygląda instalacja bo czasami są przetwornice 24-12

Radio na 12V, praktycznie wszędzie są przetwornice na 12 z 24 :) a jak nie to kupujesz małą przetwornice za parę groszy i wybór radyjek spory. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

radio bez problemu na przetwornicy chodzi. mam tak już trzecia instalke w ciężarowym i śmiga. było w Dafie, w Scani, teraz stacja IVA-D106R Z H700 w MANie.

polecam Volta. zresztą mam nawet jedną jakbyś chciał. leży jako zapas.

 

Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...