Skocz do zawartości

Audison Voce 2 way upgrade na 3 way


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Jako, że zrobiło się cieplej i można coś pogrzebać przy car audio zastanawiam się nad dołożeniem midwooferów do mojego zestawu.
Samochód to grande punto 3d, głośniki Audison Voce AV 6k zasilane z Hifonicsa Son Of Olympus w mostku przez oryginalną zwrotkę, a moje źródło sygnału to Alpine UTE-92. Niestety mostek powoduje delikatne pogorszenie jakości ale daje trochę większego kopa wooferom. Natomiast charakterystyka głośników chyba wskazuje na to ,że są zaprojektowane pod 3waya niż 2waya. Zresztą same cięcia oryginalnych zwrotek są chyba dość nietypowe(zarówno lpf jak i hpf 12dB/Oct. 2,5 kHz)
Mój plan to dokupienie midwooferów Audison Voce AV 3.0 i podzielenie sygnału pomiędzy średniakiem, a tweeterem oryginalna zwrotką audisona przeznaczoną do podziału AV3.0 i AV1.1(12/18 dB/Oct. przy 4kHz), natomiast resztę podziału zrobić aktywnie z radia(lpf dla suba, hpf i lpf dla woofera i hpf do zwrotki). Tweeter i średniak chce umieścić mniej więcej w tym samym miejscu na słupkach żeby nie było problemu z czasówkami. Czy takie rozwiązanie się sprawdzi i czy jest sens się w to pchać czy może proponujecie inne rozwiązanie.

W załącznikach wykresy producenta, żeby nie trzeba było wyszukiwać w necie.

post-19488-0-98054200-1490821558_thumb.png

post-19488-0-26050200-1490821559_thumb.png

post-19488-0-48489600-1490821559_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Czy takie rozwiązanie się sprawdzi i czy jest sens się w to pchać czy może proponujecie inne rozwiązanie.

Jest sens, pod warunkiem że zrobisz to z głową.

Też miałem plan na taki 3 way ale ostatecznie zamontowałem 2 way, a średniaki zostały. Jeśli słupki zmieszczą mid+tw to warto podziałać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieszczą z pomocą włókna i szpachli. Jeszcze kolejne pytanie jak z mocą potrzebną do zasilenia takiego zestawu średniak+tweeter przez pasywkę? Obecnie miałbym ok 90W rms z tego hifonicsa co powinno wystarczyć ale w przyszłości myślę nad podpięciem czegoś "cieplejszego" i "łagodniejszego" i teraz pytanie czy taki Genesis B40 czy DLS A8 wycisną z tego zestawu ile się da (lubię głośno słuchać muzyki) czy jednak będę musiał rozglądać się za czymś mocniejszym np. klasykiem Sony XES-M1?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...