Skocz do zawartości

Citroen Berlingo III


frobek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie robię trochę lepsze niż fabryczne nagłośnienie w aucie żony. Nie będzie to żaden hajend, chcę wykorzystać to co zalega już w szafie

 

1. JVC KD-X342BT w miejscu schowka pod oryginalnym radiem. Już zamontowane, na razie gra z fabrycznymi głośnikami. Stare radio musiało zostać bo obsługuje m.in. moduł czujników cofania. Dlatego takie radio, bo to najtańsze z BT, zestawem głośnomówiącym i czasówkami, którymi chcę się pobawić.

2. Wzmacniacz z szafy, RF 4.6x do zasilania wooferów i małego suba wstawionego pod siedzenie pasażera, ale sub to daleka przyszłość.

3. Głośniki też z szafy, moje stare u-Dimension El Comp 6 z wykorzystaniem zwrotnicy aktywnej w radiu, woofer zasilany ze wzmacniacza, tweeter na początek z radia.

4. Na drzwi pójdzie mata NP Vibrofiltr 2mm. Otwory technologiczne zamkne panelami z żywicy, tak zrobiłem w moim Mondeo i mi się spodobało.

Wzmacniacz już jest prowizorycznie zamontowany pod fotelem kierowcy, oczywiście instalacji jeszcze brak, bo czekam aż się cieplej zrobi.

Wszystko chcę ogarnąć w kabinie, bo z racji pracy zawodowej żony w bagażniku przewożone będą rośliny, doniczki, ziemia, nawozy itp, a to nie jest fajne towarzystwo dla sprzętu.

Radio:

post-10832-0-25508700-1490631278_thumb.jpg

Wzmacniacz:

post-10832-0-44683200-1490631282_thumb.jpg

Zasilanie będzie stąd, jest nawet wolny oryginalny bezpiecznik 30A:

post-10832-0-68439100-1490632192_thumb.jpg

 

Przy okazji dłubaniny auto zostanie wyciszone matami GumMas plus poroso, żeby było ciszej.

 

Dziś chciałem zrobić przymiarkę do drzwi jednak napotkałem pierwszy problem. Okropnie twardo obsadzone są boczki drzwi.

Ma ktoś może jakiś patent na boczki w tym aucie? Czy tylko brutalna siła? Nie chciałem za mocno ciągnąć żeby czegoś nie urwać :(. Oczywiście wszystkie wkręty odkręcone :) Auto jest nowe, więc nie wypada mi tak od razu czegoś popsuć.

Pytanie jeszcze jedno, czy ma sens wstawianie tweeterów w miejsce fabrycznych grających "na szybę", czy to od razu odpuścić i zrobić w słupkach? Gdzieś czytałem (chyba napisał Powalla), że miał tak kiedyś i to całkiem dobrze grało, no chyba że coś pokręciłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopie wybrałeś trudne auto do CA................ :rotfl:

 

 

 


Dziś chciałem zrobić przymiarkę do drzwi jednak napotkałem pierwszy problem. Okropnie twardo obsadzone są boczki drzwi.
Ma ktoś może jakiś patent na boczki w tym aucie? Czy tylko brutalna siła? Nie chciałem za mocno ciągnąć żeby czegoś nie urwać . Oczywiście wszystkie wkręty odkręcone Auto jest nowe, więc nie wypada mi tak od razu czegoś popsuć.
Pytanie jeszcze jedno, czy ma sens wstawianie tweeterów w miejsce fabrycznych grających "na szybę", czy to od razu odpuścić i zrobić w słupkach? Gdzieś czytałem (chyba napisał Powalla), że miał tak kiedyś i to całkiem dobrze grało, no chyba że coś pokręciłem.

Musisz użyć trochę siły inaczej nie zejdzie,przed zdjęciem boczków kup wszystkie spinki, pękają co do sztuki!

Pakowanie TW w fabryczne miejsca jest, w tym aucie totalnie bezsensu, od razu na słupek  :)

Może przyda Ci się mój temat http://www.strefacaraudio.pl/topic/45022-berlingo-xtr/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Chłopie wybrałeś trudne auto do CA................ :rotfl:

Ze łatwo nie będzie to wiedziałem od razu, ale auto nie było wybierane pod kątem CA tylko codziennej eksploatacji w określonych warunkach :)

 

Oczywiście dzięki za odzew i słowa otuchy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała zmiana.

Zamiast el-compów będę montował wystawiony na giełdzie zestaw Nakamichi SP-S6500. Wiem, że nic w sumie nie wiadomo o tych głośnikach, ale mam sentyment do tej marki więc ryzyk fizyk. Gorsze od elcompów raczej nie będą.

Nie umiem zrobić ładnie montażu tw w słupkach, więc wpadłem na pomysł, żeby zrobić takie fajne wystające obudowy mocowane na desce w miejscu oryginalnych (takie oczy hipopotama :) ). Głośniki będą ustawione nie na szybę tylko "normalnie" na twarz. Wydaje mi się że gdzieś widziałem taki patent. Takie obudowy łatwiej mi będzie ogarnąć, a tw będą tylko odrobinę bliżej siebie niż gdyby były w słupkach.

Potrzebuję też jakąś sensowną poradę dotyczącą suba, Skrzynka musi się zmieścić pod fotelem pasażera i maksymalnie wychodzi mi ok. 12,5l brutto pojemności, więc wybór zawęża się do 8". Jest kilka fajnych głośników które sobie dobrze radzą w takich obudowach jak JL8W3 czy AS HX 8, ale są dość drogie :(. Macie może jakieś inne propozycje żeby był dobry stosunek jakości do ceny. W tym aucie cudów i tak pewnie nie uzyskam :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie umiem zrobić ładnie montażu tw w słupkach

Wygląda to na trudniejsze, niż jest w rzeczywistości. Jeśli masz zdolności manualne, to najtrudniejsze jest mocowanie tweetera. Niektórzy idą do budowlanego i dobierają średnicę jakiejś rury na wcisk lub trochę większa + taśma. Inni robią pierścionki z mdf itp na cyrklu do frezarki, sam też to polecam. Jak nie wyjdzie z tym, to zawsze znajdziesz kogoś z tokarką.

A jeśli już nie masz zdolności manualnych i chodzą Ci pogłowie jakieś lipy typu sterczące tweetera na desce, to takie patenty wcale taniej nie wyjdą Cię, niż zaprowadzenie auta do fachowca na słupki.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o tweetery, to przesunięcie nich o kilka centymetrów potrafi całkowicie zmienić odbiór muzyki. Więc lepiej spróbuj wpakować je w słupki.

Jak chcesz taniego przyzwoitego suba to zobacz sobie sx-8s4 albo shx-8s4. Całkiem spoko subiki. Chodź dobrze im dać ponad 200 watów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


A jeśli już nie masz zdolności manualnych i chodzą Ci pogłowie jakieś lipy typu sterczące tweetera na desce, to takie patenty wcale taniej nie wyjdą Cię, niż zaprowadzenie auta do fachowca na słupki.

Nie dacie iść na łatwiznę :(

Nie tyle obawiam się o zabudowanie tweetera w słupku bo z tym sobie poradzę, ale nie mam pojęcia jak toto oblec tkaniną, skayem itp żeby wyglądało jakby to biały człowiek robił :) (bez obrazy dla innych kolorów skóry).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup grube leginsy w pasującym tobie kolorze. Nic chyba tak dobrze nie układa się na słupkach jak legins. Zresztą nie tylko na słupkach dobrze leży. :hyhy:

 

A odnośnie SX-8 to swojego mam w 11 litrach pod Rodkiem R680i i potrafi czasem zaskoczyć. Zejścia do piekieł może nie ma ale jak się trafi z piosenką to robi małe zamieszanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dacie iść na łatwiznę :(

Nie tyle obawiam się o zabudowanie tweetera w słupku bo z tym sobie poradzę, ale nie mam pojęcia jak toto oblec tkaniną, skayem itp żeby wyglądało jakby to biały człowiek robił :) (bez obrazy dla innych kolorów skóry).

Rajstopy gładkie 40 albo 80 :P i nie ma śladu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda to na trudniejsze, niż jest w rzeczywistości. Jeśli masz zdolności manualne, to najtrudniejsze jest mocowanie tweetera. Niektórzy idą do budowlanego i dobierają średnicę jakiejś rury na wcisk lub trochę większa + taśma. Inni robią pierścionki z mdf itp na cyrklu do frezarki, sam też to polecam. Jak nie wyjdzie z tym, to zawsze znajdziesz kogoś z tokarką.

A jeśli już nie masz zdolności manualnych i chodzą Ci pogłowie jakieś lipy typu sterczące tweetera na desce, to takie patenty wcale taniej nie wyjdą Cię, niż zaprowadzenie auta do fachowca na słupki.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

,,Niektórzy idą do budowlanego i dobierają średnicę jakiejś rury na wcisk lub trochę większa + taśma."

 

Można kupić coś takiego za 2 zł sztuka i pobawić się.

Osłona haka hol.

Przegub od motocykla 50 zł i gotowe.

https://www.xlmoto.eu/kellermann-ball-head-adapter-chrome

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyśmienicie! Teraz obciąć tylną część i masz już świetną bazę do robienia słupków. Przy pierwszych słupkach jak ich do milimetra nie nakierujesz, to nie będzie tragedii. Głośników nie montuj zbyt nisko, oś tweetera tak z 5-10 cm od deski. Na początek postaraj się ukierunkować głośniki tak, jakby patrzyły między głowy kierowcy i pasażera. Jeśli jest taka możliwość, staraj się zrobić słupki jak najbardziej płaskie, tzn. postaraj się dobrze przyciąć te osłonki i może nawet wyciąć otwór w słupku. Będą one schludniejsze, nie będą kulfonami i łatwiej będziesz miał je obciągnąć jakąś tkaniną, jeśli na to się zdecydujesz. SuperGlue, z 10 zapałek i masz już najtrudniejszy etap za sobą, potem tylko "nieczysta" zabawa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupię na alledrogo drugi komplet słupków, są po całe 8 zeta za szt i będę się bawił. Spróbuję maksymalnie schować tweeter w słupek, tak żeby tylko kierunkowość zachować.

Dziś kupiłem na alle wzmacniacz do suba Kenwood KAC - 923, suba chyba dam Excursion shx-8s4 bo wychodzi że ma najlepszy stosunek jakości do ceny i gra w małych skrzynkach.

Jutro może coś dłubnę przy drzwiach, jak czas pozwoli :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli mogę się wtrącić - Alpine SWG-844.

Możecie mnie zaraz pocisnąć, Ale ja uważam że to jest bardzo sympatyczna konstrukcja!

 

P.S. ja ma u siebie JL-Audio 6w3v3 (czyli całe 16,5cm) w skrzyni trochę ponad 7 litrów i to BR! Może coś takiego?

Dodam że bryka to w nogach pasażera w audi allroad w budzie c5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wykorzystałem otwór gdzie wchodzi linka od zamka maski

 

O tym głównie myślałem, bo jest w miarę dostęp od kabiny ale guma twarda jak skała :(. Dziś spróbuję tędy.

W sobotę zrobiłem po swojemu tweetery. Wiem, że zaraz będzie lincz, ale co tam :). Operacja na szczęście jest całkowicie odwracalna więc jakby co to przerobię :)

 

post-10832-0-25536600-1491892644_thumb.jpg

 

post-10832-0-37684600-1491892649_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewód zasilający w kabinie przez przelotkę linki otwierania maski. Operacja zajęła ponad godzinę :(, ale kawałek roboty do przodu. Plan na ten tydzień to położyć resztę przewodów. Potem zostaną do zrobienia drzwi, ale na to potrzebuje dobrej pogody, bo w garażu przy drzwiach trochę ciasno :(.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...