Skocz do zawartości

Excursion SXX 12


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Przymierzam się do wymiany subwoofera w moim golfie IV i mam w związku z tym parę pytań. Aktualnie gra u mnie JBL GTI 1200. 
Montując JBL'a parę lat temu, słuchałem głównie rocka, gdzie jego twardy bas był mile widziany. W międzyczasie zmieniły mi się jednak upodobania i obecnie w moim samochodzie rozbrzmiewa rap. W tym gatunku muzyki przydałoby się trochę więcej mięsa i lepsze zejście. Mocy również by się przydało więcej, bo obecny subwoofer większość czasu gra na granicy swoich możliwości. Nie montuję subwoofera z myślą o zawodach, chcę mieć po prostu spory zapas mocy, by sprzęt nie pocił się na co dzień, a i umiał w razie czego zatrząść jak trzeba.

Planuję kupić dwie 30'stki. Budżet na całe przedsięwzięcie wynosi 6k zł.

 

1. Głośniki
Początkowo chciałem kupić dwa RE Audio SE 12, ale okazało się, że nie można ich już dostać w Polsce. Moja uwaga skierowała się właśnie na tytułowy przetwornik, gdyż dotarło do mnie, że jest to model o bardzo zbliżonych cechach. Z drugiej jednak strony nie można znaleźć prawie żadnych komentarzy na ten temat, a jedyny istniejący już wątek o tej marce zbudził we mnie pewne wątpliwości: http://www.strefacaraudio.pl/topic/36638-excursion-wyja%C5%9Bnienie/

Szczerze mówiąc na tyle nastawiłem się już na ten zakup, że zdążyłem zaprojektować skrzynię (116 l / 33 Hz), ale chciałbym przed podjęciem ostatecznej decyzji usłyszeć jeszcze czyjąś opinię.
Ile to ma w końcu wspólnego z Re Audio? Czy ten głośnik spełni moje oczekiwania? Ma być zejście, ma być moc, ale to nie ma być klasyczna pompa ciśnieniowa. Oczekuję, żeby głośnik sprawdził się przy normalnym słuchaniu muzyki i potrafił jednocześnie uderzyć tam, gdzie trzeba. Taki kompromis między precyzją, a mocą.

 

2. Wzmacniacz

Potrzebuję do tego kupić jakąś przyzwoity monoblock, który da mi te 2000 W / 1 Ohm. Mój budżet przewiduje na ten cel maksymalnie 2000 zł. Prawdę mówiąc początkowo moją uwagę przykuł Hifonics Brutus BTi-4000D, ale na dniach znalazłem wiele złych opinii o tej serii. Teraz zastanawiam się nad Excursion HXA-4K. Jeśli macie jakieś sugestie chętnie posłucham za czym warto się rozejrzeć.

3. Instalacja elektryczna
Mam alternator 120 A i aku 80 Ah pod maską. Zasilanie poprowadzę porządnym kablem - 50 albo 70 mm^2, a do bagażnika wrzucę aku Hollywood HC-45 Ah.

Wiem, że alternator nie da mi 2000 W, ale generalnie system nie jest tworzony z myślą o zawodach. Przez 99% czasu będzie to grało z mocą nie przekraczającą 1000 W. Wyobrażam sobie to tak, że od czasu do czasu włączę na te parę minut większą moc, niż mi zapewnia alternator i wtedy aku żelowy uzupełni niedostatek amperów. Po chwili jednak przyciszę znów do normalnego poziomu głośności, pobór spadnie do tych załóżmy 600 W i aku z powrotem się podładuje..
Nie znam się na elektryce niestety, więc proszę o komentarz odnośnie moich planów. Czy to ma sens?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to za kabel ??

Wezmę chyb Hollywood PRO PC-BK0 53 mm2 (OFC), powinno wystarczyć. Myślałem, żeby kupić 70 mm2, bo lubię mieć zapas, ale widzę, że do car audio takich nie ma, tylko kable spawalnicze, wśród których nie mogę znaleźć OFC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...