Skocz do zawartości

U Cober'a w wozidle...


Cober
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 245
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Po kilku dniach ustawiania procesora stwierdzić można z całą stanowczością, że Etony to bardzo przyzwoite głośniki. Na pewno są jaśniejsze niż dotychczasowe Dego SP 3.0 MR. Ogólnie pojęta średnica otworzyła się, jest więcej szczegółów, lepsza separacja instrumentów przez co lepsza lokalizacja ich na scenie. Być może to tez zasługa nowych ostawień procesora względem starego układu. Etony na ustawieniach Dego za nic nie chciały grać i trzeba było zmieniać nie tylko cięcia ale również poziomy wooferów i tweeterów. Eton nie wybacza błędów strojeniowych tak jak robiły to Dego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Aktualizując temat pokażę nową zabawkę: zasilacz serwerowy regulowany 130A.

 

Bardzo przydatna zabawka na piknikach, spotach czy przy strojeniu.

 

6x6mm2 lutowane do plusa i tak samo do minusa po czym przejście w przewody 35mm2 z bardzo mocnymi krokodylkami lub oczkami (do wyboru)

 

Początkowe testy przy napięciu 12,8V przeszedł bardzo dobrze, spadki na głośnej muzyce plus mruganie światłami długimi około 0,02V :D Dopiero godzina testu za mną

 

PS: Ma ktoś dłuższe doświadczenia z buforem tego typu? Akumulator nie cierpi  przy tak "gładkim i  mocnym" prądzie? Jakieś awarie?

post-1957-0-35594300-1534527333_thumb.jpg

post-1957-0-72639400-1534527337_thumb.jpg

post-1957-0-11127500-1534527340_thumb.jpg

post-1957-0-14663800-1534527342_thumb.jpg

post-1957-0-81358600-1534527344_thumb.jpg

post-1957-0-75400800-1534527347_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krokodyle spawalnicze, nie będzie to grało ;-) gdzieś dorwał taki zasilacz? Myślę że prąd to prąd i chyba tylko dobrze jak zasilanie będzie stabilne bez skoków. Pozatym ten prąd to max oddawane, podłącz amperomierz i sprawdź max pobieramy prad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tweetery odsunięte są nieco od słupka, osadzone są w pierścieniach montażowych przez co zwiększyła się powierzchnia wokół tweetera co ponoć jest na "+". Karolek przynajmniej tak mówił Supremo, Dynaudio Esotar i TLR mają duże fronty... Coś musi w tym być - na lewej stronie zrobiło się zdecydowanie szerzej. Para innych średniaków a system wymaga strojenia od podstaw...

 

http://www.troelsgravesen.dk/measurements_files/flush_vs_no-flush_B.jpg

Źródło:

http://www.troelsgravesen.dk/measurements.htm

 

 

Tutaj trochę więcej na ten temat - merytoryki.

W aucie przy tym sposobie montażu nie zniweluje sie efektu do zera, natomiast brak ostrych (ściętych) krawędzi od brzegu gośnika na pewno nie wpłynie źle na granie.

W domówce to bardzo wyraźnie widać - z podfrezem równiutki spl a bez podfrezu zafalowanie miedzy 3-6khz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krokodyle spawalnicze, nie będzie to grało ;-) gdzieś dorwał taki zasilacz? Myślę że prąd to prąd i chyba tylko dobrze jak zasilanie będzie stabilne bez skoków. Pozatym ten prąd to max oddawane, podłącz amperomierz i sprawdź max pobieramy prad

Csbiczek vel Grzegorz Wojda ma kilka

sztuk.

 

Ja ładuje mojego europowera Plus pakiet kondow z wiecznego boosta ładowarki, dwie Rochny przeżył aku, nawet gdy zeszłego roku ktoś odpial mi przedłużacz i ujebalem przez to piec. Boosty 17v nie zaszkodziły aku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Krokodyle spawalnicze, nie będzie to grało ;-)

 

A właśnie, że rozruchowe i to z porządnymi zaciskami z miedzi Panie. Pod tym ustrojstwem delikatnie poprawiła się dynamika. Po odpaleniu systemu na samym aku napięcie spada do 12,4V i maleje z biegiem czasu zaś pod zasilaczem cały czas trzyma równe zadane napięcie, bez spadków przy odkręceniu mocniej gałki. Te moje Quad Mono i Triple Mono szybko doją akusia :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Tweetery odsunięte są nieco od słupka, osadzone są w pierścieniach montażowych przez co zwiększyła się powierzchnia wokół tweetera co ponoć jest na "+". Karolek przynajmniej tak mówił Supremo, Dynaudio Esotar i TLR mają duże fronty... Coś musi w tym być

 

To jest okrutna nieprawda. Zwiększanie okrągłej powierzchni wokół głośnika zwiększa dyfrakcję.

http://www.linkwitzlab.com/diffraction.htm

 

A producenci mierzą głośniki na tzw. "infinity baffle", czyli bardzo dużej płaskiej powierzchni w komorze bezechowej, i stąd są te cudowne płaskie ch-ki haj-endowych tweeterów.

Po umieszczeniu ich w obudowie kolumny a tym bardziej w aucie czar pryska. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Zasilacz dobrze się spisuje na postoju i zauważyłem, ze jego stabilność prądowa fajnie oddziałowuje na dynamikę. Postanowiłem wspomóc troszkę stabilność prądową auta i sprawiłem sobie buforek-potworek: Bateria superkondensatorów Maxwell 3000F BCAP3000P.

 

Montaż przewidziany w mojej instalacji SQ ;) gdzie suburbon ma 275rms  :rotfl:  Sprzęt zarezerwowany raczej dla ciśnieniofcuf i w tej instalce może być przerostem formy nad treścią :cisza: ale LUBIĘ przesadzić  :hyhy: Liczę na  znaczną poprawę mikrodynamiki na niższych rejestrach. Już 2 kondensatory Braxa o łącznej pojemności 2F dużo zmieniały. Tutaj mamy 500F !!! :szok: 

Dzięki Mastah za wszelkie info. 

post-1957-0-30177500-1543442019_thumb.jpg

post-1957-0-51755000-1543442034_thumb.jpg

post-1957-0-29643400-1543442050_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Zasilacz dobrze się spisuje na postoju i zauważyłem, ze jego stabilność prądowa fajnie oddziałowuje na dynamikę. Postanowiłem wspomóc troszkę stabilność prądową auta i sprawiłem sobie buforek-potworek: Bateria superkondensatorów Maxwell 3000F BCAP3000P.

 

Montaż przewidziany w mojej instalacji SQ ;) gdzie suburbon ma 275rms    Sprzęt zarezerwowany raczej dla ciśnieniofcuf i w tej instalce może być przerostem formy nad treścią  ale LUBIĘ przesadzić   Liczę na  znaczną poprawę mikrodynamiki na niższych rejestrach. Już 2 kondensatory Braxa o łącznej pojemności 2F dużo zmieniały. Tutaj mamy 500F !!!  

Dzięki Mastah za wszelkie info. 

 

Kamil to nie będzie grać, bass będziesz miał nie taki, będzie pompa  :hyhy:

A tak serio, prądu nigdy za mało :P jakaś zmiana w rozruchu auta w chłodne poranki ? 


Napisano 36 minut temu

Bedzie git, ja z padnietym aku na samym pakiecie jezdzilem dobre 2 tyg a jeszcze musyki sluchalem, nieswiadomy

 

Teraz rorusznik zakreci jak mama Madzi na przesluchaniu...

 

 

 

120F już robi różnice w kręceniu w dizlu a gdzie tam 500F :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest okrutna nieprawda. Zwiększanie okrągłej powierzchni wokół głośnika zwiększa dyfrakcję.

http://www.linkwitzlab.com/diffraction.htm

 

A producenci mierzą głośniki na tzw. "infinity baffle", czyli bardzo dużej płaskiej powierzchni w komorze bezechowej, i stąd są te cudowne płaskie ch-ki haj-endowych tweeterów.

Po umieszczeniu ich w obudowie kolumny a tym bardziej w aucie czar pryska. :D

 

Hmmm... ciekawe, ciekawe ...

Same kłamstwa 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Dziś wrzuciłem pakiet superkondensatorów. Ładowały się żarowką halogenową ponad pół godziny.

 

Mastach miał racje, to nie jest popierdółka jak te 5 Faradowce. Kręci rozrusznikiem jak Donaldinio AmberGold :D

 

System Alpine nie wyłącza się przy rozruchu diesla a spadek napięcia przy rozruchu jest znikomy. Delikatnie poprawiła sie dynamika dolnych rejstrów, szczególnie suba. Zmiany w audio może nie są tak spektakularne jak pod maską bo Genesisy są bardzo wydajnymi wzmacniaczami a ponad to mają w sobie  pojemne kondensatory i samo wpięcie tych wzmacniaczy w instalację samochodową podniosło pomiar prądu rozruchowego na testerze o 50A (750A na instalacji samochodowej z samym akumulatorem, 800A na podpiętej instalacji audio z Genesisami) Nie wnikam czy pomiar jest prawilny- takie coś zaobserwowałem ;) 

 

Zakup superkondensatorów uważam za udany ;)

 

W planach wrzucenie okablowania pod podłogę i korci mnie zmiana źródła. PXA-H800 gra mi od 3 lat. Może by tak procka o 100 wyższego? ;) (Szkoda że 3x droższego)

post-1957-0-04048700-1546708501_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

System Alpine nie wyłącza się przy rozruchu diesla a spadek napięcia przy rozruchu jest znikomy

 

Nie jesteś pierwszym u kogo taka sytuacja ma miejsce :D

Radzę przerobić zasilanie radia z gniazda zapalniczki ( robiłem taki zabieg w b6) 

Bo jak by nie patrzył, mając radio włączone kręcisz na włączonym systemie i wcale nie jest to zdrowe dla pieców. 

Co do zabudowy, no plusowy kabel z kondów nie jest czerwony ...  :hyhy:

P.S. Czepiam się :P 

 

 

skrócić przewody zasilające od tego pakietu do wzmacniaczy.

 

Po co ma skracać ? ma rozetę wiec nie widzę sensu, po za tym na śrubie i mostku kondów jest to mniej profesjonalne :)

Ampery mu się nie zgubią przy tak mało prądożernym systemie ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...