Skocz do zawartości

Helix P10W odkształcanie zawieszenia gornego.


Tonio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pamiętam mojego P10. Kupiłem nówkę ze sklepu i zanim go zamontowałem dobrze go oglądałem. Po ściągnięciu pierścienia stalowego guma odstawało od kosza na obwodzie ok 2 cm - nie było tam kleju w ogóle za to w innych miejscach aż wypływał i również byłem co najmniej zniesmaczony jego wykonaniem. Galwanizacja na pierścieniu i koszu również średnia. Podkleiłem gumę i po kłopocie, za to z każdą godziną słuchania miałem większego banana na twarzy. Skoro guma "wypływa", czy zawija się ci się spod pierścienia to przegiąłeś z siłą dokręcenia. Daj uszczelkę jak piszą wyżej albo spróbuj na silikon tylko nie przesadź z ilością i wszystko będzie ok i nie dowalaj z taką siłą. Zaczniesz się wreszcie nim cieszyć.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


albo spróbuj na silikon tylko nie przesadź z ilością i wszystko będzie ok i nie dowalaj z taką siłą

 

Sugerujesz przykleić głośnik na silikonie ? 

Bo z tego co wiem to opary silikonu potrafią rozpuścić zawieszenia itp :) chyba że się mylę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Nie klejenie tylko doszczelnienie. Normalnie przekręcić głośnik tylko wcześniej dać cieniutką warstwę pod krawędz kosza. Zadziała jak uszczelka, oderwać oderwie bez problemu.

 

Takie rady dajesz, a ciekaw jestem czy sam tak robisz? Zależy jeszcze do jakiej powierzchni przykręcamy kosz ale wiem jedno, silikon potrafi cholernie mocno złapać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak napisałem zasugerowałem w  pierwszej kolejności rozwiązanie jak koledzy wyżej pisali - dał płaską uszczelkę (czasami są dołączane). Silikon to ostateczność i wiem, że to mało profesjonalne rozwiązanie jednak są sytuacje kiedy może stać się to rozwiązaniem kiedy inne dostępne metody zawodzą albo z jakiś przyczyn nie można ich użyć i pod warunkiem, że robi się to umiejętnie a z tym najwięcej jest problemu bo ogół wychodzi z założenia, że im więcej tym lepiej i mamy gluty i tak zalepione, że nie można potem oddzielić elementów a jak pisałem zanim zamontuje to na samej krawędzi kosza da cienką stróżkę to zrobi coś na zasadzie oringu i jest przyklejony tylko od jednego elementu także nie ma żadnych problemów z demontażem, nic nie wypływa, nic się nie paprze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello.

Umiar panowie ,umiar i zdrowy rozsądek.

Od siebie dodam że sam w podobnej sytuacji użyłem najcieńszej pianki od GMS-a ,wyszło podobnie jak bym dał uszczelkę do okna .

Jedynie sam musiałem sobie paski pociąć i takie o szerokości 5 mm  już w zupełności wystarczyły.

Pianka zgniata się praktycznie do 0,2 mm  a tam gdzie coś odstawało wypełniała lukę i doskonale spełniła swoje zadanie .

Jest tu proste mechaniczne zagadnienie i nie trzeba mieć  special  fakultetów aby sobie z tym poradzić przecież  :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już chyba wiem o co kolegom chodzi i chyba źle się zrozumieliśmy. Nie chodzi mi o "klejenie" tylko wykonanie uszczelki coś na wzór oringu przez nałożenie cienkiej warstwy fi 0,5mm w tym przypadku powinno wystarczy (jak cienki makaron) tylko po nałożeniu nie wolno od razu przykręcać bo się rozpaprze i poskleja. Silikon musi całkowicie zakrzepnąć i zostaje uszczelka na wymiar jak chcieliśmy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Ale wyjaśnij po co się tak bawić jak można po prostu przykleić uszczelkę? Robienie sobie na siłę pod górkę. Jest uszczelka dostępna w prawie każdym sklepie, sprawdza się, przyklejenie jej zajmuje 30 sekund i nie musi schnąć... Więc w imię czego ten silikon?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby było wiadomo na przyszłość

 

Ok. Ale wyjaśnij po co się tak bawić jak można po prostu przykleić uszczelkę? Robienie sobie na siłę pod górkę. Jest uszczelka dostępna w prawie każdym sklepie, sprawdza się, przyklejenie jej zajmuje 30 sekund i nie musi schnąć... Więc w imię czego ten silikon?

 

Żeby wiadome było, że jest takie możliwe rozwiązanie niekonieczne takich samych sytuacji ale innych, gdzie taśma nie będzie oczywistym i najlepszym rozwiązaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...