Skocz do zawartości

Strojenie skrzyni pod sundowna sa8v3


wojciu94
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Siema.
Potrzebuję pomocy w wystrojeniu skrzyni pod sandałka. Myślę że strojenie na 35hz będzie ok. Chciałbym zrobić szczelinówkę, okrągłe porty umiem sobie sam bez problemu wyliczyć tak jak chcę, ale w szczelinówce jestem zielony. Ilość głośników docelowa to 2, obecnie jest 1. Skrzynia 98l netto.
Proszę o pomoc :)

WYMIARY Skrzyni
wys. 40
szer. 90
głęb. 35


Według moich obliczeń port o wymiarach takich jak :
szeroki na 5cm a długi na 29cm
Lub 
szeroki na 8cm a długi na 53cm więc elka długości 21cm
Czy by się zgadzało ?
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczelinowy liczy się tak samo, w końcu chodzi o pole przekroju poprzecznego. W przypadku okrągłego portu wzór to Pir2, a dla prostokątnego a*b.

Jak używasz jakiegoś programu do projektowania obudów to ustaw w nim port prostokątny o wymiarach (wys - 2 x grubość płyty) x szer.

Oczywiście szczelina kradnie sporo litrów więc trzeba to brać pod uwagę przy projektowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam tu jak policzyc ale dlaczego nie zastosujesz okraglych? Np 2x 100mm a dla 2 szt 3 100mm?

A no i w sumie 100l dla 8 to jakis absurd ale nie jestes w sumie pierwsza osoba ktora sundowna traktuje w ten sam sposob.

W tygodniu bede zabieral sie za przerobke budy pod x12 bo znajomy tez chce sprobowac ja w ok 150l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

100 L to za dużo? Projektuje w winisd ale tam niestety projektowanie portu szczelinowego jest trochę ograniczone i zrobiłem to sposobem takim że ustawiłem 2 porty kwadratowe o wymiarach 78x140 bo swoich danych na wymiary portu nie da się wprowadzić.
Lepiej będzie jak zastosuję okrągłe? I jaki litraż skoro 100 to absurd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie o to chodzi, dla 90% subów 8' taki litraz to absurd, ale znam głosy gdzie chlopaki testuja wllasnie te sandały w tak wielkich budach i mowia ze to jest to a zalecany przez producenta litraz (bodaj 35l netto) to bzdura.

 

Nie no napisales ze umiesz wyliczyc sobie strojenie dla portu okraglego, to dlaczego go nie zastosujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem szczelinówkę ze względów estetycznych, bardziej mi odpowiada wygląd, tylko i wyłącznie z tego powodu. Wiem trochę głupie, ale nikt nie mówił że jestem mądry  :rotfl:


Złożyłem parę chwil temu wszystko do kupy i....
Racja Mastah 100 to o wiele za dużo, zdaje mi się że nawet na 2 sztuki to będzie za duża paka. Zaopatrzę się w coś około 40 tak jak mówisz i będzie wtedy wyśmienicie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...