Skocz do zawartości

Alpine IVA-W505R vs Alpine Baby F1 DVA-9965R


pajac
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, tak jak w temacie - czy ktoś mogłby się podzielić różnicami w grze po optyku z prockiem H701 tych dwóch stacji? Najlepiej byłoby gdyby ktoś testował na tym samym systemie i napisał z jakimi klockami i w jakim aucie to grało / wydawało dźwięki. Z góry dziękuję za porównanie.

 

Aha! Chodzi  o granie pasywne, reszta systemu: MP 7.16, Brax 1.1, Helix P10W, DLS A7. Dodam, że nie mam możliwości bezpośredniego porównania, gdybym miał nie zawracałbym gitary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dalej posiadacze w505r podpowiedzieć koledze co ma wybrać bo jestem ciekaw co napiszę ktoś. Baby gra kluchowato ciepło jak nowe f1 9990 bo procek i tak 700 jest chłodna ogólnie no ale idąc dalej w wielu aspektach piece zwrotnice tez tu odgrywają rolę. Ale ja przesiadajac sie z 9861r która jest kompletnie zimna i wleciala baby odrazu było cieplej barwnej. Bierz baby dobra jednostka i bez ruxa obsłużysz całą 700ke
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu ten bełkot, moje próby zachęcenia tego osobnika do wzięcia słownika lub elementarza z podstawówki spełzły na niczym, tych wypocin się nie da czytać, a na domiar złego, jak już człowiek wyłapie o co mogło chodzić autorowi, okazuje się, że to bzdury... 9965 gra kluchowato? Odniosłem zupełnie inne wrażenie, grało bardzo dynamicznie i z werwą, próżno tam szukać ocieplonego charakteru, ale na pewno nie jest chłodne, podobnie jak 700. Wrażenia dejsona odnośnie 9861 już w ogóle zawaliły mój światopogląd odnośnie charakteru stajni alpine :D - ale to pewnie jego subiektywna opinia z którą zgadzać się nie muszę :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to wszystko różnice wyłapane w grze po optyku :)

 

PS. Serio macie tak dopracowane systemy, że pozostaje Wam tylko doszukiwanie się różnic brzmienia po źródle optyka?

 

Dolewając oliwy do ognia: CHA-624 gra lepiej po optyku niż 9965r (moje subiektywne odczucie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, a obiektywnie możesz napisać "ile" jest tej różnicy???

 

Swoją drogą to, ja podziwiam i jednocześnie współczuję wszystkim tym, którzy słyszą te "kompletnie inne brzmienie" czy "diametralną różnicę w graniu" między źródłami po optyku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 




Dolewając oliwy do ognia: CHA-624 gra lepiej po optyku niż 9965r (moje subiektywne odczucie)

 

Możesz uzasadnić , co tu oznacza lepiej ?


 

 


Baby gra kluchowato ciepło jak nowe f1 9990

 

Możesz opisać jak połączyłeś 9990 z zewnętrznym prockiem ( w domyśle 700 ) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

np korekcja błędów , Jesteś elektronik czy cuś , pewnie wszystkie mechanizmy są takie same np 61 czy baby ?

 

 

Jakoś nie widzi mi się, żeby korekcja błędów miała wpływ na "diametralną różnicę w brzmieniu"

 

Już bardziej, to w jaki sposób jest formowany sygnał w źródle.

Jaki format wychodzi z DVA 9865 czy DVA 9860?  24/96 ?

Jaki format wychodzi z ze zmieniarki czy np. CDA-7944? 16/44,1?

 

Ja tego na 100% nie wiem, ale może to powoduje jakąś różnicę?

Może Nakamichi ma tu większą wiedzę?

 

Trzeba pamiętać, że potem DSP w procesorze i tak ten sygnał przemieli na 24/96 lub wyżej (w zależności od procka).

A do DAC-a w procku i tak nie dotrze to upragnione przez wszystkich "bit-perfect" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki format wychodzi z DVA 9865 czy DVA 9860?  24/96 ?

A czy droga zanim wyjdzie jest taka sama ?

Dlaczego ludzie wkładają lepsze elementy do zwrotnic wzmacniaczy itp skoro to to samo ?

 

 

Trzeba pamiętać, że potem DSP w procesorze i tak ten sygnał przemieli na 24/96 lub wyżej

Jak dostanie "więcej" to może "mniej" zmarnuje :) ale ja tam się nie znam od strony technicznej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

" A czy droga zanim wyjdzie jest taka sama ?

Dlaczego ludzie wkładają lepsze elementy do zwrotnic wzmacniaczy itp skoro to to samo ? "

 

 

Nie wiem :)

Ja nie nie słyszę różnicy pomiędzy kondensatorem polipropylenowym za 8,- zł i za 80,- zł. (zrobiłem sobie nawet kiedyś ślepy test z przełączaniem on-line, bo wydawało mi się słyszę różnicę :))

 

Tor cyfrowy w każdym z tych źródeł też jest inny, więc być może są jakieś różnicę w brzmieniu.

Ale ja tu czytam, że jedno źródło po optyku gra "jak ciepłe kluchy" a drugie jest "zimne jak lód".

Więc mój mózg elektronika nie jest tego w stanie pojąć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tor cyfrowy w każdym z tych źródeł też jest inny, więc być może są jakieś różnicę w brzmieniu.

Ale ja tu czytam, że jedno źródło po optyku gra "jak ciepłe kluchy" a drugie jest "zimne jak lód".

Więc mój mózg elektronika nie jest tego w stanie pojąć...

A resampling słyszysz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Możesz uzasadnić , co tu oznacza lepiej ?

 

Panie Józefie użyłem słowa "lepiej" żeby dolać oliwy do ognia ;) trafniejszym słowem byłoby "inaczej" lub "delikatnie inaczej"

 

Podobny temat był już poruszany, była dyskusja o "jakości optyka"

 

Mój post miał dać do myślenia czy aby na pewno nasze systemy są tak dopracowane, że doszukujemy się "diametralnych zmian" po zmianie źródła Alpine z optykiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale na pewno nie jest to "diametralna zmiana".

ale jak już masz dajmy na to wzmacniacz klasy wzorcowej głośniki i inne komponenty to każda zmiana na plus jest dobra , nikt nie zamierza pakować do budżetowego systemu  radia typu 7990 , ale takie cuś jak 61 a baby to chyba usłyszysz na średniej półce , albo ze starych gratów do 39 , wiele osób ma 39 ciekawe dlaczego , bo nie ma usb nie czyta mp3 i pewnie czyta lepiej oryginały niż wypalane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież ja nie twierdzę, że nie ma różnicy....tylko zastawiam się nad skalą porównań w różnicy brzmień tych wyjść cyfrowych.... przez użytkowników tego forum i innych....

Czy to jest "trochę lepiej" a może "trochę inaczej" czy "diametralnie lepiej/inaczej" :)

 

Czy np. zmieniająć DVA-9965 na CDA-7944 skala zmiany w brzmieniu będzie taka jak, powiedzmy, zmiana wzmacniacza DLS A5 na BRAX X2400?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tylko przykład, ale sam widzisz...

Wszystko jak zwykle sprowadza się do problemu "rosół czy pomidorowa".... :D

 

No a autor tematu dalej chyba nie wie czy wybrać IVA-W505R czy DVA-9965R  :rotfl:


Ja akurat wolałbym na odwrót ale to mój gust , nie koniecznie trzeba się z tym zgadzać każdy ma swoje preferencje i goni własnego królika , coś w tym  jest .

To skoro autor tematu już i tak się nic ciekawego nie dowie, to powiem Ci, że ja znam z kolei takiego obywatela, dla którego DVA-9865 po analogu jest na poziomie serii CDE.. a najlepsze i tak jest CDA-7944 + H600 :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli odpowiadając na pytanie IVA-505 czy DVA-9965 odpowiedź brzmi: CDA-7944 + H600 :P

 

Zupełnie jak na forum motoryzacyjnym:

Pyt. "Mam mazdę 3, jak jest wilgotno, to mam problem z odpalaniem. Co może być przyczyną?"

Odp. "Sprzedaj mazdę, kup Golfa 3"

:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...