Skocz do zawartości

dobór wooferów


Mocca
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja polecę 5.16 mkII mam i jest o wiele lepszy od poprzednika mkI. Są tu osoby które słuchały już ich u mnie i to potwierdzają.

Potwierdzam, chociaż nigdy  nie słyszałem  jak grają mk I natomiast mk II słuchałem u saltech i zrobiły na mnie ogromne wrażenie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 50
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Potwierdzam, chociaż nigdy  nie słyszałem  jak grają mk I natomiast mk II słuchałem u saltech i zrobiły na mnie ogromne wrażenie ;)

Warto by tylko było uściślić, że u Arka MP Mk II grają w systemie 3-drożnym, więc te opinie nijak mają się do pytań autora wątku, który jako priorytet wymienia średnicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello.

 

Wszystko pięknie i MP są  tu faworytem .

Jednak na nic to wszystko ,efekt  będzie dopiero gdy  drzwi są prawidłowo zrobione . 

Kolejna składowa finalnego grania  to jak napęd się z tym DLS -em "dogaduje''  ect.

 

Masz MP - ki  pod ręką ,montujesz i słuchasz .

Nie zapomnij opisać wrażeń  :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok plan mam taki: jak dobrze pójdzie to jutro powinienem znaleźć z godzinkę czasu i wrzucę 7.16 i zobaczymy (usłyszymy) co z tego będzie. Co do propozycji z Waszej strony - sprawa jasna 5.16, który postanowiłem, że będzie u mnie lekturą obowiązkową - nie przypasuje to pójdzie do ludzi. Dego - odpuszczam (aplikacja, wymagania, cena - za wysokie progi na moje nogi). Seas - hmmm ten Seas. Jak czytam takie wypowiedzi jak kolegi Wicher i Mehow to ciężko mi przejść obojętnie mimo że, można polec przy aplikacji (przynajmniej mniej doświadczonym). Niemniej zawsze marzyła mi się średnica która potrafi urzec - kiedyś przyjdzie czas już na spokojnie na zabawę z Seasem.

 

Teraz zamontuję MP, posłucham i skrobnę co usłyszałem. Jestem Wam to winny chociażby z racji szerokiego Waszego odzewu w moim temacie za co Wam DZIĘKUJĘ!

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od siebie dorzucę Andrian Audio A165G - średnicą nie ustępują Masterom (porównywałem bezpośrednio w jednym systemie) a dół jak dla mnie przyjemniejszy, mocniejszy kick. Może Mehow coś jeszcze o nich powie ? :) nie chce być jedyny, który je chwali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok plan mam taki: jak dobrze pójdzie to jutro powinienem znaleźć z godzinkę czasu i wrzucę 7.16 i zobaczymy (usłyszymy) co z tego będzie.

 

Napewno będzie to miarodajny test (szczególnie średnicy) zważając na to, że z tego co wiem puścisz to aktywnie :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miarodajnego testu tu nie będzie i nie było takiego założenia żeby był. Żeby był miarodajny musiałbym odnieść porównania do przyjętego jakiegoś wzorca. To będzie zwykłe podzielenie się moimi spostrzeżeniami odnośnie gry dwóch wooferów w tym samym systemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo na cięciach się sprawa nie kończy?

 

Ogarnięcie wrednego woofera pokroju lotusa wymaga wiedzy, umiejętności i aparatury pomiarowej.

W co nie wątpię ani również nie neguje .

Tylko czemu kolega pajac odrazu przekreślił 7.16 aktywnie o tym była mowa , stąd moje zapytanie aby rozwinął z czego wiem że sam sobie nie poradził i oddał w czyjeś ręce .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ma aktywka do tego wszystkiego ?

Jak to co ma aktywka do tego ??? Wiesiek czyli czy to pasywnie czy aktywnie to zadna roznica tak??? Wiec skoro zadna roznica to po co (przeplacac,doplacac).

 

 

 

Mozesz rozwinąć ? :)

A co Ci tu rozwijac ??? Chlop sie wypowiedzial i tyle a ty szukasz zaczepki.

 

 

 

 

Mehow, dnia 01 Marz 2017 - 16:32, napisał: Bo na cięciach się sprawa nie kończy?

 

Ogarnięcie wrednego woofera pokroju lotusa wymaga wiedzy, umiejętności i aparatury pomiarowej.

W co nie wątpię ani również nie neguje .

Tylko czemu kolega pajac odrazu przekreślił 7.16 aktywnie o tym była mowa , stąd moje zapytanie aby rozwinął z czego wiem że sam sobie nie poradził i oddał w czyjeś ręce .

 

 

Mehow, dnia 01 Marz 2017 - 16:32, napisał: Bo na cięciach się sprawa nie kończy?

 

Ogarnięcie wrednego woofera pokroju lotusa wymaga wiedzy, umiejętności i aparatury pomiarowej.

W co nie wątpię ani również nie neguje .

Tylko czemu kolega pajac odrazu przekreślił 7.16 aktywnie o tym była mowa , stąd moje zapytanie aby rozwinął z czego wiem że sam sobie nie poradził i oddał w czyjeś ręce .

 

Patryk czepiasz sie strasznie ostatnio,gdzie tak masz napisane ze kolega przekreslił 7.16 ?? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seba nie zrozumiales co napisalem .Prawdopodobnie zalozyciel tematu tnie wszystko aktiw i co nie przekresla wcale mp 7. Moze byc źle uszyta zwrota i będzie gorszy efekt niz aktywny podział.Tak samo z drugiej strony,wszystko zalezy od strojenia czy to aktywnie czy pasywnie .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Napewno będzie to miarodajny test (szczególnie średnicy) zważając na to, że z tego co wiem puścisz to aktywnie

Patryk dla Ciebie to jest stwierdzenie ze nie zagra??? No prosze Cie.

 

 

 


Seba ZJEDZ SNIKERSA

Ze slodyczy tylko whiskey :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Hello.

 

Wszystko pięknie i MP są  tu faworytem .

Jednak na nic to wszystko ,efekt  będzie dopiero gdy  drzwi są prawidłowo zrobione . 

Kolejna składowa finalnego grania  to jak napęd się z tym DLS -em "dogaduje''  ect.

 

Masz MP - ki  pod ręką ,montujesz i słuchasz .

Nie zapomnij opisać wrażeń  :wink:

Obiecałem, że skrobnę jak posłucham co prawda 5.16 jeszcze nie zdobyłem ale po dwóch tygodniach słuchania 7.16 wrażenia o nich takie:

Pierwsze wrażenie po podłączeniu to bas a raczej basisko. Mowa tu o niższym basie. Pierwszy raz czułem jak fotel chodzi pode mną i jest to bas nie tylko słyszalny na postoju ale i w czasie jazdy. Z wyższym basem tu skromnie. Średnica przyjemna, spójna, homogeniczna, szczególnie niższa średnica ładnie podparta od dołu. Nie usłyszałem, żeby któreś z wyższych pasm się wybijało, co lubię, bo mogłem słuchać głośno i nic nie kuło.  A teraz łyżka dziegciu w beczce miodu - mi osobiście nie podpasował sposób podawania średnicy - wybrzmiewanie jej było zbyt zwarte, jakby cały obiad był podany na jednym talerzu, brakowało mi separacji poszczególnych dźwięków, oddechu, trójwymiarowości, większego rozciągnięcia w szerz. Fajny głośnik, przyjemny, ciepły z fajnym niskim basem ale nie do końca dla mnie -  szukam dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Fajny głośnik, przyjemny, ciepły z fajnym niskim basem ale nie do końca dla mnie - szukam dalej.
Ameryki nie odkryłeś, zwykle spotykałem się z takimi opiniami. Również podobnie odbieram ten przetwornik.

Na szczęście tańszy 5.16 to już zupełnie inna bajka-polecam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Wczoraj wrzuciłem 5.16 i zakończyłem poszukiwania wofera. Super średnica, przestrzeń, rozdzielczość. Ładnie wyartykułowane dzwięki i instrumenty. Nie kłuje górą po uszach.  Bas wyższy podbity ale mi to nie przeszkadza. Świeże, rozdzielcze i z przytupem - tych cech szukałem. Super grajki! i jeszcze raz dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No proszę, celna podpowiedź, choć raz się udało  :wink: Dołu musi być sporo z tego połączenia, użytkując DLS A 5, to włożeniu innych wzmacniaczy w ten sam set miałem wrażenie, że bas gdzieś sobie uciekł  :rotfl: Najważniejsze, że się podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...