Skocz do zawartości

dobór wooferów


Mocca
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Temat następujący:

Jestem na ukończeniu mojego zestawu poza wooferami z którymi mam zgryz i brakuje mi kropki nad i. Cały system został dobrany przeze mnie wg. moich gustów, upodobań i odsłuchów. W skrócie: DLS A4 pod woofery i Supremo Piccolo, PDX-M6 pod SB-10P całość pod DSP PRO. Muza to rock, pop, lubię żywo, szybko, dynamicznie ale nie klinicznie.

 

Czego oczekuję od woofera:

1. Średnica, 2. Kick. Nie oczekuję zejścia w najniższych rejestrach. System jest przewidziany z subem i. woofery będą od dołu przycięte.

 

Najbardziej mi chodzi po głowie Master (nie słuchałem go ale miałem inne woofery dego i podobały mi się) ale obawiam się, że cześć jego dużych zalet nie zostanie wykorzystana przez mój system (A4) a swoje on kosztuje. Kolejny o którym myślę to Seas Lotus tylko jak on się zgra z Piccolo? Kto słuchał? Proszę o opinie. Może ktoś zaproponuje coś ciekawego do takiego setupu? Fajnie by było jakby pozycje były świeże -  dało się je kupić nowe.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 50
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

I ja również wybrałbym MP.

Miałem Lotusy, miałem też Mastery.

Oba przetworniki będą wymagały niemało pracy by poprawnie zagrać, dodatkowo Master w moim odczuciu jakimś demonem kick'a wcale nie jest (w każdym razie w pełnych drzwiach) a do tego bardzo lubi prąd.

Jeśli chcesz nieco bardziej oryginalnie ale nie przekreślasz konstrukcji już nieprodukowanych - Focal Utopia 6W2 (niemniej i tak wybrałbym MP).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za rzeczową i konkretną odpowiedz. Wlasnie o taki konkret mi chodziło. Auto to mondeo mk4. Nie myślałem żeby do systemu wsadzic MP. Myślałem że "zanizy poziom". Tak się składa że ostatnio wygrzebalem na starym mieszkaniu MP 7.16 ze skanami d2904 które to za czasów młodości miałem aplikować tylko ktory MP byście polecili do mojego zestawienia. 5 czy 7. Nie ukrywam że moja 7.16 nowa nie jest i nie wiem ile jeszcze pozyje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 jest spoko, ma kick mocny i gra równo chyba w całym swoim paśmie, jednak mi osobiście barwa nie odpowiada. 7 mmmmmmmm baja !!! Ale kick jest słaby i czasem w aucie ginie całkiem. Proponuję sprawdzić 7 skoro masz, kombinować by kick odegrał troszkę subik i może będzie dobrze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Auto to mondeo mk4
Master w tych drzwiach zaczyna grać dobrze, można było posłuchać kiedyś u Adamu, wg mnie te auto zawsze grało dobrze. Master lubi małe drzwi(mała pojemność) lub komorę, wtedy odwdzięczy się dobrą grą w pełnym zakresie. W mondeo są dość spore drzwi, ale dość przyjazne aplikacji większości głośników, pewnie zaletą jest też dość gruba blacha drzwi.

 

Wszyscy polecają MP, więc pewnie tak już zostanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko z tego co wiem Adamu ma elektrownię która je zasila a ja A4 która raczej mistrzem do wymagających wooferów nie jest i tu właśnie moja największa obawa co do masterów. Mimo że, master chodził mi po głowie to nie mogę lekceważyć tylu wypowiedzi odnośnie trafności użycia MP do mojego zestawu. Z powietrza się przecież one nie wzięły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lotusiki bardziej delikatne w dolnych rejestrach mp to troche brutal przy nich.Lotusy odgrywaja wszystko w charmoni każda nuta dokonczona subtelnie z konturem dla niektórych to za malo.Srednica w lotusach zdecydowanie fajniejsza,wedlug mnie do 2way wybralbym lotusy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie super kick i wyrazisctosc . basu ....tutaj kwestia gustu ,bo mi pasują,ale spotkalem sie z opinia ze mało . chodz po opiniach forumowiczów myslałem ze naprawde kiepsko ale po zakupie stwierdziłem ze jest tyle ile powinno byc a nawet tyle że mile zaskakują :-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MP 5.16 - bardziej uniwersalny, nie wymaga mocnego wzmaka, dobra średnica i dobry kick (chociaż jego średnica nie każdemu przypada do gustu). Nie trudny w aplikacji - bez wątpienia "uznany zawodnik". Lotus bardziej "niszowy", nie tak wszechstronny, chwalony za średnicę, kick nie jest jego domeną.

Kolego M_A_X_A_M ćwiczyłeś obydwa stąd proszę o Twoją odpowiedz (innych też mile widziana): gdybyś miał wybrać z priorytetu średnicy to czy nadal wybór byłby niezmieniony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał w zasadzie powiedział wszystko co jest do powiedzenia.

 

Ślimaki oferują bardzo wiele za relatywnie niewiele.

Nie są może ósmym cudem świata, niemniej ciężko znaleźć równie wszechstronny a przy tym prosty w aplikacji i wiele wybaczający przetwornik do systemu dwudrożnego.

Jeśli kiedykolwiek zapragnę powrócić do niefabrycznego grania w aucie, z pewnością MP będzie moim typem.

I jeszcze drobna uwaga - MP mają większy, nieco niestandardowy kosz - trzeba wziąć to pod uwagę przy montażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


MP 5.16 - bardziej uniwersalny, nie wymaga mocnego wzmaka, dobra średnica i dobry kick (chociaż jego średnica nie każdemu przypada do gustu)

 

Musisz wziąć jeszcze to pod uwagę, bo być może należysz do osób, które wręcz nie trawią tego woofera, a jak widać są tacy :)

 

Bóg mi świadkiem, że ja też próbowałem innych wooferów, bo MP 5.16 wydawał mi się w pewnym momencie zbyt budżetowy i low-endowy.

Jednak z każdym innym wooferem męczyłem się po prostu okrutnie. Widocznie mój plebejski gust nie był w stanie zaakceptować innego sposobu grania.

Więc z pokorą i na kolanach wróciłem do MP 5.16 :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie zabawnym jest, że mnie się MP nigdy nie podobały, w żadnym aucie, w którym ich słuchałem.

Niemniej po namowach postanowiłem ich spróbować w moim systemie, z moimi komponentami towarzyszącymi, co zaowocowało diametralną zmianą zdania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie zabawnym jest, że mnie się MP nigdy nie podobały, w żadnym aucie, w którym ich słuchałem.

Niemniej po namowach postanowiłem ich spróbować w moim systemie, z moimi komponentami towarzyszącymi, co zaowocowało diametralną zmianą zdania.

 

Ja mam chyba to samo, ale bronię się jak sie da :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...