Skocz do zawartości

morel ultra tempo czy zestaw proa simplex25


Zombi23
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

Proszę o opinie forumowiczów którzy mieli doczynienia z tymi zestawami w jakich aspektach są dobre ogólnie plusy i minusy zestawów ,który by osobiscie wybrali .Samochód clio3 lift drzwi zrobione otwory technologiczne blacha plus mata dystans mdf kable przeciągnięte .Zestaw  który posiadam to infinity  kappa  65.7cs wzmacniacz jbl  gto -504ez jednostka narazie fabryczna z nawi  prawdopodobnie bedzie kenwood  kdc-x 5000bt..Od zestawu oczekuje dobrej średnicy oraz dobrej rozdzielczości pasm  i przestrzeni której mi trochę brakuje . 

Z góry dziękuje za podpowiedzi sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam muzyki której słucham najwięcej to jazz chilaout trochę elektro  ogólnie wszystkiego po trochu .Od zestawu oczekuje spójności i dynamiki naturalności, bez wyostrzeń i zniekształceń .Zdaje  sobie sprawę że w tych pieniądzach to szału nie będzie ,ale jak to mówią chce wybrać mniejsze zło .Zestaw ma grać poprawnie i dawać fan, nie chcę wydawać większych  dolarów. Bawiłem się już w car audio mam megane w której siedział drz 9255 teraz clarion 703 helix a4 morel hybryd ovation 2 pużniej zamieniłem tw na tec 29 i strojenie zwrotki  nie którzy mieli możliwość posłuchania tego zestawu z Krakowa i z Katowickich spotów. Na chwilę wypadłem z tej zabawy dlatego pytam, bo na Krakowskich spotach nikt niema tych zestawów do posłuchania i zabardzo nikt z nimi nie miał bezpośredniego doczynienia .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciecie aktywnie jest dobre do pewnego poziomu ,jak dla mnie  ta forma prezentacji dzwięku mi nie odpowida .Napisałeś że proste ale nie wybrałeś oraz nie uzasadniłeś wyboru, wiec sprawa nie jest taka prosta jak sie wydaje .Poza tym nie mam zamiaru się droczyć z  Tobą na temat cięć aktywnych czy pasywnych ta kwestia jest indywidualna i niech tak zostanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dwa zupełnie inne brzmieniowo systemy.

Woofer morela to mocny zawodnik, nie boi się głośno zagrać. Simplex  delikatniejszy ale nie spotkałem żeby ktoś go ubił. Nie lubi wody i od niepoprawnego montażu umiera.

Tempo ultra to gotowiec z mocnym dołem, fajną górą i lekko wycofaną średnicą(większość preferuje takie brzmienie).

Simplex to namiastka hajendu, dobrze zestrojony potrafi się odwdzięczyć ale to nie jest system do wkręcenia i słuchania od zaraz( wymaga dopieszczenia).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sebastian, jeżeli zamierzasz i tak dłubać zwrotkę... Może - jeżeli będziesz zainteresowany naturalnie - mógłbyś na jakiś czas wkręcić woofery Vify (16AWG) i zweryfikować czy brzmieniowo będzie to krok w odpowiednią dla Ciebie stronę ? W moim starym systemie one miały podobny profil do Proa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam dzwięku po cieplejszej stronie i otwartego który przy gorszych jakościowo materiale będzie się to dało słuchać .Ostatnio też słucham sporo radia jak sami wiecie zostawia wiele do życzenia. GTO ez to inny wzmak niż sam gto może to nie rewelacja ale zły na pewno nie jest ,jak każdy wzmak ma swoje plusy i minusy niema idealnych.Muszę chyba zorganizować spota to kolega który ma wsadzone  wf od morel ultra tempo podjedzie to coś posłucham i mniej więcej  będę wiedział.Panowie pisać o swoich doświadczeniach z tymi głośnikami zawsze to będzie dla mnie i dla wszystkich zainteresowanych wskazówka na przyszłość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To na pewno z tym że temat jest o zestawie głośników  anie o wzmaku .Wiem że najlepiej jak bym miał wzmaka za 10 tyś ale jest taki GTO -504 EZ i jak na razie zostaje bo na ten moment są większe rozterki .Można tak w nie skończoność tylko jest cały czas uczucie nie spełnienia  , zawsze można lepiej lub inaczej ale nie oto chodz w tej zabawie i w życiu moim zdaniem .Trzeba się cieszyć z małych rzeczy bo tych jest najwięcej i wtedy problemów jest mniej i człowiek zdrowszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem zadowolony ze swojego zestawu bo gra już lepiej niż nie jeden system fabryczny ,ale chce poprawić trochę jakość i wiem że przy tej klasie sprzętu hajendu  nie będzie i się tego nawet nie spodziewam po prostu chcę poprawnego grania na tyle ile się da .Montaż jest dobrze zrobiony jak na tę klasę sprzętu ,po zakupie zestawu zostaje wyprowadzenie wf przed tapicerkę oraz ukierunkowanie tw .Zakup planuje rozważnie dla tego pytam osób na forum bardziej doświadczonych w tej zabawie niż ja .Jestem przekonany że wzmacniacz to najsłabsze ogniwo ale to temat na potem ,chyba powoli przekonuje się do morela ,ale czekam jeszcze na podpowiedzi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


czekam jeszcze na podpowiedzi ?

 

Zdajesz sobie sprawę, że tak można w nieskończoność ? Kolejni jak zaczną się wypowiadać, to znowu jeden "Morel", a drugi "Proa" i dalsze dylematy i wątpliwości coś czuję się pojawią... Poprawnie zagra i jeden i drugi, dlaczego ma nie zagrać ? Morel dodatkowo ma konkretniejszy woofer, to duża zaleta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat dopiero trwa zaledwie parę dni a sensownych wypowiedzi popartych argumentem kilka .Wybór tych zestawów nie jest taki oczywisty dla mnie i przypuszczam dla innych pewnie też Sam widzisz, dlatego powstał ten .Wiem doskonale że te zestawy dobrze grają dlatego zostały wybrane bo budrzet bardzo popularny a chciałbym poznać ich mocne strony przed podjęciem decyzji .Idea forum jet taka żeby pomagać w rozwiązywaniu problemu, wyboru..Dobrze że wspomniałeś o wf  morela bo na o takie wskazówki czekam -y

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...