Skocz do zawartości

Radioodtwarzacz z funkcją random na poszczególne foldery


Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich!

Potrzebuję rady odnośnie radioodtwarzacza. Obecnie posiadam budżetowego clarion cz201. Niestety nie posiada on funkcji losego odtwarzania dla poszczególnych folderów z usb bądź cd, posiada tylko tryb losowania całości. Niestety w moim mieście jest tylko media expert, gdzie o zgrozo nie można sprawdzić takich rzeczy przed zakupem. Jest to może zbędny bajer, ale w czasach gdy na usb są setki utwór czasem taka szuflada dla poszczególnych folderów się przydaje. 

Możecie coś polecić do ok 300zł? Radio budżetowe, więc wymagań nie mam szczególnych, prócz 2par wyjść rca (wzmacniacz na przód + sterowanie subem 2 wzmacniacza).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno funkcję taką mają wszystkie radia Alpine. Niestety musiał byś dołożyć trochę pieniędzy. Ponieważ w twoim budżecie jest tylko jedno radio tej firmy (UTE-81R), które nie ma wyjścia na wzmacniacz. Dołóż trochę i kup Alpine UTE-72BT, które jest dostępne za 379zł w media expert. Pamiętaj że te radio nie ma napędu CD. Oczywiście piszę tutaj o radiach nowych, bo w używce zapewne znajdziesz coś lepszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie bardzo ciekawa opcja z tym alpinem, a i bluetooth się przyda ;) 380zł to jest znośna cena za nowy sprzęt z gwarancją. Myślałem o zakupie legendarnego cda9812, ale jednak dość wiekowe radyjko w cenie podobnej bez jakiejkolwiek gwarancji. A przy braku usb awaria napędu generuję dodatkowe problemy jak i koszta. Aczkolwiek chciałbym usłyszeć różnicę takiego raydjka w porównaniu do budżetówek.

 

A używa ktoś alpine 9812 (bądź podobnego) plus adapter ipod kca 420? Tylko, że taki adapter koło 200

W nowszych modelach cda zdaję się, że wystarczy zwykły kabel do ipod, tylko nie wiem, czy audio nie idzie wtedy analogowo przez owy kabelek....

Dzięki za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj masz instrukcję http://www.carsound.dk/log/temp/manualer/DXZ788RUSB_MANUAL_ENG.pdf Na stronie 33 jest opisane jak otwierać tylko z folderu jak i losowo z danego folderu. Więc się da :D

 

Dodatkowo w twoim radiu też jest coś takiego, ale nie wiem czy można odtwarzać losowo z danego folderu. Spróbuj nacisnąć [2] aż będzie "FOLD RPT" a następnie naciśnij [3] żeby włączyć losowo. Możesz też spróbować na odwrót. Najpierw [3] a potem [2]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety u mnie opcji odtwarzania losowego z wybranego folderu na pewno nie ma  :(

Przewertowałem kiedyś instrukcję i też próbowałem rożnych kombinacji i nic. Funkcja repeat i random nawzajem się wykluczają, włączenie jednej wyłącza drugą. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czy jeśli podłącze ipoda (z plikami flac,wav) do clariona 788 to sygnał będzie przenoszony do radia normalnie analogowego po kabelku, czy cyfrowo i nie będzie straty jakości? 

Dopiero zauważyłem, że sterowanie ipodem jest poprzez usb, więc chyba nie powinno być strat...(dużych)  :hyhy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie :)

Zakupiłem clarka 788 w cenie troszkę ponad 300zł w b. dobrym stanie. Po przejściu z budżetowego clarka 202 mój system jakby odżył :hyhy: 

(Helix DB 62.1 + alpine 3548 + re audio rex 10 + kenwood ps 301). Nie sądziłem, że przy takiej konfiguracji i zwykłych mp3 usłyszę różnicę  :wink:

Mnóstwo funkcji, czasówki które będę rozgryzał i tak dalej...

A wracając do opcji losowego mieszania utworów, to chyba za dużo wymagam, albo nie wiem  :rotfl:  Clarion 788 posiada tą opcję i miesza utwory z poszczególnych folderów, ale tylko wtedy gdy skończy się dany utwór tzn. mam włączony random all, słucham jakiegoś utworu wybieram następną piosenkę i odtwarzana jest następna w kolejności z obecnego folderu a nie mieszana losowo...Dopiero jak się skończy dany utwór to następna jest mieszana, udręka....

Alpinki też tak mają? 9833, 9855 można kupić już w przyzwoitych pieniądzach, ale żonglerka płytami nie jest wygodna, przydałby się flac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko jak jakaś nuta ci się nie podoba i chcesz ją przeskoczyć to daje kolejną po niej. A jak cała płyta Ci się nie podoba? :P normalnie według mnie jest tak jak w alpine. Czyli jak dajesz random to czy piosenka się sama skończy czy ty ją skończysz to zawsze jest losowo. Dokładnie tak jak na komputerze czy telefonie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i nie za długo się nacieszyłem clarkiem. Podczas używania panel się zablokował i działa tylko power i ejct, panel świeci ale żadne przyciski nie działają prócz wspomnianych power i eject. Ktoś się spotkał z takim problemem? Resetowałem i odłączałem od aku, ale bez zmian....

Będę musiał zwrócić sprzedawcy :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na elektrodzie wyczytałem, że taki objaw to walnięty driver wyświetlacza/klawiatury (power i eject działają bo idą bezpośrednie przez złącze panela, omijając procek) czyli grubsza sprawa...Sprzedawca twierdził, że radio potrafi się "zawiesić" ale po resecie wszystko wraca do normy, niestety tak nie jest. Ktoś tu na forum pisał, że miał podobny przypadek chyba nawet z 788 i faktycznie radyjko na drugi dzień się odezwało. Sprzedawca raczej uczciwy twierdzi, że zwróci pieniądze....

Dzięki za pomoc, będę szukał dalej, może jakaś alpinka cda z usb...

 

A jeszcze tak btw, jak to jest, że Pioneer DEH-P88RS kiedyś kosztował niewiele więcej od takiego clarka 788, a teraz ceny oscylują od 600 gdzie clarka można wyrwać za 350...moda? kult? super jakość?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...