Skocz do zawartości

Instalacja- Kontrola myśli


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim.
Chciałbym się poradzić bardziej doświadczonych osób lub bardziej poprosić o utwierdzenie lub sprostowanie moich planów na instalacje.

Auto: Mazda rx8
Głośniki: Przód - Lotus by seas L5002
              Sub - póki co plan - rockford rfr albo rfd jakies 12" może jakieś inne propozycje ?

Piece: Przód - Fujitsu Ten 5000M
           Sub - jeszcze nie zaplanowane

Grajek : Pioneer 2 din avh-x5600 bt

Preferencje:
Rap
House i Techno

W zestawie Lotusa mam zwrotnice . Wiec chciał bym użyć Fujitsu jako 2 kanałówki użyć zwrotnic pasywnie i tak podłączyć system przedni.
Pod subwofer kupić jakiś monoblock . nie zależy mi na robieniu mega ciśnienia w aucie .
I teraz pytania:
Czy Fujitsu nie uciaganal by tez Subwoofera ? Wiem ze wzmak na papierze ma mala moc ale to stara konstrukcja wiec może jest inaczej ?
Jak nie to jaki monoblock mógł bym dobrać do tego wszystkiego?
i czy użycie zwrotnic pasywnie to dobre wyjście dla tego zestawu może lepiej było by to zrobić aktywnie ?

Jak widzicie z Subwooferem jestem póki co daleko w polu skupiłem się na zestawie na przód i to jest priorytetem by odpowiednio to zainstalować .
Pozdrawiam i wszelkie opinie podpowiedzi mile widziane .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 70
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Tak tez myślałem wiec muszę poszukać jakiegoś monoblocka mam cały ten o tym na forum wiec dam rade :)
A co z przodem ? dodam jeszcze ze moje doświadczenie z CA jest znikome wiec chyba pasywnie będzie prościej ale mogę się mylić oczywiście

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Podpowiedzcie jeszcze proszę jak poprawnie podłączyć wzmak i zwrotnice .
Używając Fujitsu jako 2ch i tak muszę podłączyć 4rca??
i jak podłączyć zwrotnice mam kanał A który rozchodzi się na r+r- i l+l- i kanał b r+r- l+l-
i teraz czy zamostkowac kanał a i podłączyć pod jedna zwrotnice i kanał b tez zmostkowac i podłączyć pod druga zwrotnice??
ze zwrotnicy będą szły woofery i gwizdki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tez myślałem wiec muszę poszukać jakiegoś monoblocka mam cały ten o tym na forum wiec dam rade :)

A co z przodem ? dodam jeszcze ze moje doświadczenie z CA jest znikome wiec chyba pasywnie będzie prościej ale mogę się mylić oczywiście

Tak kolego rób pasywke jest prostsza niż aktywka, a jak nie poradzisz sobie z pasywka to rób aktywke kolega csbiczek jest znawca pod każdym względem w aktywce napewno ci pomoże ogarnąć aktywnie wszystko ;]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak kolego rób pasywke jest prostsza niż aktywka, a jak nie poradzisz sobie z pasywka to rób aktywke kolega csbiczek jest znawca pod każdym względem w aktywce napewno ci pomoże ogarnąć aktywnie wszystko ;]

A ty co "ogarnąłeś" u siebie ? Że takie rady tu dajesz ? Wiesz o co tutaj chodzi w ogóle ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak kolego rób pasywke jest prostsza niż aktywka, a jak nie poradzisz sobie z pasywka to rób aktywke

Klękajcie narody :D objawienie na które tyle osób czekało!

 

Dejsonek, to kiedy można się umówić do Ciebie na strojenie pasywne? Zaklepuje pierwszy wolny termin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpowiedzcie jeszcze proszę jak poprawnie podłączyć wzmak i zwrotnice .

Używając Fujitsu jako 2ch i tak muszę podłączyć 4rca??

i jak podłączyć zwrotnice mam kanał A który rozchodzi się na r+r- i l+l- i kanał b r+r- l+l-

i teraz czy zamostkowac kanał a i podłączyć pod jedna zwrotnice i kanał b tez zmostkowac i podłączyć pod druga zwrotnice??

ze zwrotnicy będą szły woofery i gwizdki

JAk mozesz to daj zdjecie tych zwrotnic wyjscia bedzie latwiej niz to twoje pisanie.

 

 

 

Tak kolego rób pasywke jest prostsza niż aktywka, a jak nie poradzisz sobie z pasywka to rób aktywke kolega csbiczek jest znawca pod każdym względem w aktywce napewno ci pomoże ogarnąć aktywnie wszystko ;]

CZy jakis mod moze zrobic porzadek z dejsonem bo dzisiaj ani wczoraj nie idzie czytac jego glupich wypocin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym go zostawił w funkcji 4ch i je zmostkował kanały. Mając zmostkowane kanały jednen kabel pod jedną zwrotkę a drugi pod drugą i dzielisz dalej ze zwrotki. 

Sorki ale próboje skumać to co piszesz ale może mi nie idzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to masz dwa wyjscia.

Albo podpinasz tylko pod 2 kanaly te z lewej albo pod mostek i wtedy jedna zwrotka pod A gorne a druga pod B gorne skrajne oczywiscie jesli kumasz troszke mostki.

 

W pierwszym przypadku zostaje Ci mostek z dwoch kanalow po prawej stronie na suba ale to raczej kiepski pomysl choc tobie moze pasic w co watpie.

 

W drugim przypadku bedziesz miec "wieksza moc" na zestaw przedni.Co wcale nie oznacza ze ten zestaw bedzie idealnie dograny gdyz napiecie (gain) masz sterowany osobno na kanaly A i B


Nie jestem pewien jak on pracuje w tych trybach , ale nie uzywa się mostka na przód .

A to dlaczego sie nie uzywa mostka na przod??? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pretor właśnie ta pierwsza opcja mnie interesuje
i wtedy zostawiam wzmacniacz na funkcji 4ch i po prostu je mostkuje
bo ta druga opcji za bardzo mi sie nie przyda ponieważ suba i tak tam nie podepnę .
a czy ogarniam mostki nie wiem wydaje mi się ze powinienem połączyć r+z l-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pretor właśnie ta pierwsza opcja mnie interesuje

i wtedy zostawiam wzmacniacz na funkcji 4ch i po prostu je mostkuje

bo ta druga opcji za bardzo mi sie nie przyda ponieważ suba i tak tam nie podepnę .

a czy ogarniam mostki nie wiem wydaje mi się ze powinienem połączyć r+z l-

Pierwsza opcja byla tylko na dwa kanaly plus drugie kanaly na suba tzw 3ch

 

Druga byla opcja mostkowania 4ch na 2ch.

 

WIec ktora???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie skoro jestes amatorem ktory sie za bardzo nie zna.to podlacz narazie pod dwa kanaly po lewej stronie,przynajmniej gain masz jeden a jak zmostkujesz to tobie bedzie ciezko ustawic idealnie te gainy.Ale jestes ze szczecina napisz w temacie szczecin i zachodnio pomorskie to moze ktos CI pomoze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Druga była opcja mostkowania 4ch na 2ch. tak właśnie chciałem to podłączyć.
Ale skoro odradzacie ... a tak z ciekawości rozek czemu twoim zdaniem nie mostkuje się przodu i czemu w tym przypadku mniej znaczy lepiej ??
Pochodzę ze szczecina ale mieszkam w Nimeczech. i traktuje to jako zabawę wiec mogę się pobawić sam jak nie wyjdzie to można zmienić ważne żeby nie popalić :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wybrał opcję 2ch na przód bez mostka :) często mniej znaczy lepiej

Super.W kolegi przypadku napewno bedzie to lepsza opcja na poczatek gdyz gainy sa ustawiane osobno.

 

.Zignorowales moje pytanie Patryczku odpowiesz??? I nie czepiam sie a chcialbym poznac odpowiedz :)

 

 

ale mieszkam w Nimeczech

A gdzie mieszkasz w Niemczech???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...