Skocz do zawartości

Axton C502 + sx6c, rex12s4


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Samochód to Seat Toledo II w sedanie :)

chciałem sobie złożyć zestaw grający w miarę przyzwoicie w dobrej cenie i kupiłem już kilka rzeczy.

 

Radio posiadam jvc kd-lh2000r , na razie zostawiam, planuję zmienić w przyszłości

Głośniki przód to Excursion SX6C

Subwoofer Re Audio REX12S4

 

Czy wzmacniacz Axton C502 nada się do w/w zestawu? Wszystko do siebie pasuje?

Jak myślicie, dobrze się to skomponuje? Za niedługo wpadnie w moje ręce ten oto wzmacniacz i chciałbym poznać wasze opinie na temat tego sprzętu. Wzmacniacz jest 4 kanałowy, czy można zmostkować dwa kanały pod wzmacniacz, a pozostałe dwa podłączyć do głośników przednich? Wzmacniacz ma ok. 2x200w , 4x 68w, 2x70w , głośniki na przód są po 65w , subwoofer 175w więc chyba idealny wzmacniacz pod ten zestaw?

 

Z góry dziękuję, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://amp-performance.de/209-Axton-C502.html

 

Czytałeś może cokolwiek ? 

Owszem czytałem, co więcej, poczytałem trochę forum i wiem że moc wcale nie przekłada się na to jak dany zestaw zagra :) Wiemy przecież, że każdy wzmacniacz i głośniki dają inną barwę dźwięku, itp. dlatego chciałem wiedzieć czy zestaw jest w miarę dobrze skomponowany. Tym bardziej że jest to mój pierwszy zestaw - nie chciałem czegoś przez przypadek zepsuć. Albo żeby okazało się że np. AXTON + Re Audio to najgłupsze rozwiązanie :)

 

 

Fajny set na poczatek. Gdzies na poczatku mualem ten piec przez dłuższy czas. Lubia porzadek w instalacji i sa podatne na zakłócenia.

Dziękuję, czyli już wszystko wiem, niczego nie spartoliłem kupując taki zestaw :) Jednak opłacało się odkładać.

 

Zobaczymy jak będzie grało, mam nadzieję że w przyszłości rozbuduję (a raczej zmienię) na dużo konkretniejszy zestaw :)

Jak na razie postaram się wygrzać głośniki i subwoofer delikatnie a potem zacznę kombinować z gainem i korekcją żeby wyciągnąć max z zestawu bez spalenia go.

Czy jeśli przestery na subie pojawią się od np 70% gain (wtedy cofam trochę śrubkę) to znaczy, że głośnik przyjmuje 70% mocy tego wzmacniacza bez przesterów i dostaje RMS 140W zamiast 204 ile teoretycznie ma wzmacniacz? Nie boję się mocy w przypadku tego wzmacniacza, bo czytałem że te REX12s4 spokojnie mogą dostać nawet 300w, boję się tylko przesterów

Czy moje radio będzie bardzo ograniczało możliwości dźwiękowe? Rozumiem że chcąc w przyszłości zamontować lepszy subwoofer, głośniki to w pierwszej kolejności wymiana radia?

 

Czy warto od samego początku zainwestować w dobre kable,  które później zostaną przy mocniejszym zestawie?

Grubość kabli można dobrać na zapas?

 

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe teraz doczytalem, mialem lata temu to radio. Nie jest zle mimo iz wyglada odpustowo na dzien dzisiejszy. Pasuje Ci do zestawu i jest na tym samym poziomie. Poki co pobaw sie tym co masz.

 

Warto kupic dobre kable, z zapasem bo zostana Ci na przyszlosc.

 

Moc pozostaje stala i gain jak dan wspominal nie jest pokretlem gosnosci,pocczytaj o tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...