Skocz do zawartości

Piec do 4x DLS R6a


pietera
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

 

Jak w temacie.

 

4x DLS R6a

radio Alpine 7893r

 

Do tej pory było Rockford fosgate 400.4  lecz się ,,skończył,, 

 

Za jakiś czas planowałem wymianę pieca lecz jestem zmuszony teraz coś kupić.

 

cena ok 800pln - używka oczywiście.

 

Ludzie polecają np PrecisionPower DCX 1000.4

 

Dostałem propozycje:

Ground Zero GZUA 4125SQ

autotek 333 zed

 

Co myślicie o piecach hifonics? czytałęm że są one robione ,,na moc,, ?

 

Wyżej wymieniony model jwar do kupna za ok 900pln warto , czy cos innego szukać?

 

Muzyka to jakieś techno, elektro, to co w radiu leci..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna para głośników na lewy kanał a druga para na prawy kanał w 2ohm, piec klasowy więc 2ohm nie będzie tu na pewno żadnym problemem, jeśli drzwi odpowiednio zostały przygotowane i masz zaplecze prądowe dlantego pieca to piszczele połamie, zawsze można w 8ohm spiąć a mocy i kontroli i tak wystarczy :)

Poza tym to Zed Audio :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DCX to dobre połączenie. Miałem u siebie takie zestawienie.

Bardzo dynamiczny wzmacniacz z porządnym zapleczem prądowym, typowe amerykańskie granie z pazurem. Na wf i suba jak znalazł, natomiast w górnych rejestrach akurat w moim odczuciu był zbyt suchy i natarczywy, ale to pewnie kwestia strojenia ;)

 

Tylko UWAGA, bo krąży po sieci grzebany egzemplarz, na allegro pewien użytkownik sprzedawał go jako nienaprawiany. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, kwestia upodobań, ale jak słyszę opinię, które stwierdzają "tragedia na górze", to nie mogę się z tym zgodzić. Raczej niech ta osoba stwierdzi "nie moje granie na górze, ponieważ :..." Ja słucham również elektroniki wszelakiej maści  i jak wspomnę R6 + DCX + AS Xion 10, to mi nóżka chodzi  :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde sam nie wiem z tym piecem na 2ohm... mieszane mam uczucia a jakby nie patrzeć kwota blisko 1k za wzmacniacz a chciałbym aby to trochę posłużyło..

 

Hi-sound - a wiesz morze z jakiego miasta ten wzmacniacz grzebany był? Lub jakieś namiary na typa.?

 

 

Czyli tak :

ground zero odpada,

Zastanawiam się nad tym dcx ,

dostałem propozycję

http://amp-performance.de/793-Nakamichi-PA4100.html

Co myślicie o tym?

 

A jak Wy byście wybrali - ten konkretny 2ohm czy któryś 4 kanałowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś strasznie kombinujesz. Nie wiem, co Ci przeszkadza podłączyć głośniki pod 2 Ohm, a kupowanie specjalnie po to 4 kanałów to już w ogóle...

Większość porządnych 2-kanałówek ogarnie Ci 2Ohm na kanał i nie jest to coś nad ich możliwości.

Największą zagadką tego tematu o doborze pieca i tak pozostaje jego przeznaczenie. Jaka muzyka? Cicho, głośno? Preferencje? Parcie na bardzo jakościowe granie?

Jak wygląda kwestia głośników wysoko-tonowych? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pierwszym poście jest techno, elektro i nowości z radia, więc raczej nie ma w tej muzyce jakiejś jakości. Stawiam na głośniejsze granie ze sporą dawką frajdy ze słuchania. Pytanie o to, jak to jest rozlokowane ? To są 2 zestawy w 4 drzwiach, czy 2 woofery na stronę w przednie drzwi + tweeter, wtedy jak cięcia realizowane ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak. Głośniki rozlosowane w 4 drzwiach , przód wyciszony juz dawno, latem morze tył się ogarnie. Muzyki słucham raczej z płytek bo jest ta ruznica bynajmniej u mnie CD vs mp3

Aktualnie tweetery oryginalne w drzwiach przednich i bliżej lata gdy grosz będzie to bym coś wrzucił dodatkowo w słupki/tylne drzwi..??

 

Niestety ale puki co to tweetery te na przodzie to mam zmostkowane z wooferami...

 

 

A frajda do tej pory tez była bo jakość muzyki w audio brzmiała bardzo dobrze na tym zestawieniu. Nie powiem przydało by się ,,po całości, , aby to lepiej zagrało. ..

 

Jak pisałem. Morze i macie rację ze zagra pod 2ohm ale czy warto..? Trochę się jednak obawiam.. i chce aby sprzęt posłużył a przy zmianie auta w przyszłości to sprzęt by został. .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej były głośniki oryginalne połączone z syczkami za pomocą śmieszne wtyczki + do + i analogicznie - , tak samo podłączyłem moje dls lecz bez tej wtyczki...

Czy seryjnie jakąś zwrotnica jest przy syczkach - nie wiem..

Zanim zamontuję nowy piec podjadę do kogoś ogarniętego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...